MAGISTRATPRAHA2
27.11.2018
Kategorie: Společnost

Už nám začalo na pražském magistrátu rozdělování trafik?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Nová rada našeho hlavního města pár týdnů po svém zvolení odvolala všechny členy dozorčích rad Technické správy komunikací a Výstaviště Praha.

Dozorčí rada podle Wikipedie: „Dozorčí rada je kolektivní orgán právnické osoby, který má převážně kontrolní pravomoci vůči orgánu, který subjekt řídí či který má obchodní vedení.“

Z logiky věci by tak měli být v dozorčí radě zástupci opozice, aby se vůbec dalo o nějaké kontrolní činnosti mluvit. V předchozích dozorčích radách byli zástupci koaličních stran, teď v nich budou zase. Tedy nic nového pod sluncem. Žádný nový závan čerstvého vzduchu. Kdyby byla nová koalice co proto, tak tam nechá staré, dnes opoziční členy, a pak se můžeme domnívat, že je radním vidět díky dozorčím radám pod prsty. Takhle si opět musíme myslet, že dozorčí rada je zde od toho, aby dělala kompars pro nějaké neprůhlednosti.

Jako laik se zeptám i jinak: Dělali to předchozí členové dozorčí rady špatně a děly se tam nekalosti, když je odvolali? Asi by tedy mělo padnout i trestní oznámení. Nebo bylo vše v pořádku? Proč je pak tedy odvolávají?

Když tedy nebudu zlý a nebudu se domnívat, že se v těch organizacích mají dít nějaké nekalé finanční praktiky, které mají nové dozorčí rady jen krýt, tak se nikdo nemůže divit, že se zde zase bude mluvit jen o trafikách.

FLASKA
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč

Celkem za měsíc: 1 000,00 Kč
Vybráno 2.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 82 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.