605017_article_photo_italie-modena-15-05-17-protest-migrantu-chteji-penize-a-doklady_900x
10.2.2018
Kategorie: Společnost

Už konečně přestaňme být křupanskými Čecháčky – buďme EU vděčni a buďme solidární

Sdílejte článek:

MB

Je ostuda, jak nesolidárně se chová Česká republika, společně s dalšími buranskými postkomunistickými zeměmi, jakými jsou Polsko, Slovensko nebo Maďarsko, v současné migrační krizi.

Přitom ze západoevropských zemí jen a jen pro naše krásné oči dostáváme samé výhody. Například dotace na projekty, které by bez dotací nedávaly vůbec žádný smysl, ale díky zařazení do pětiletého plánu se prostě zrealizují, ať to jsou sebevíce vyhozené peníze.

Také dostáváme zboží v obalech úplně stejných, jaké má zboží v západoevropských zemích. Jen ty ceny jsou o nějakých 20 – 40% vyšší než v západní Evropě, ale to je dáno tím, že rozmazlení Češi by levnější zboží nekupovali. Také je jen a jen rozmazlenost Čechů – které firmy ze starých členských zemí EU vychází vstříc – že zboží prodávané v České republice má horší kvalitu, místo surovin obsahuje náhražky, čokoláda občas neobsahuje kakao, fresh juice je občas vyroben v závodě na zpracování ropy a podobně. Ale to jsou také jen zvyklosti náročného českého spotřebitele, kterým západoevropské firmy – i přes vícenáklady, které je to stojí – vychází vstříc, aby udělaly Čechům radost.

Západoevropské firmy u nás také postavily pro naši radost a potěchu svoje známé a světově oblíbené montovny. A vytrvale dotují mzdy pro české pracovníky – často i na úkor nejen vlastních belgických, německých, holandských nebo francouzských dělníků, ale dokonce i na úkor vlastních manažeřů, kteří se musí spokojit s menší mzdou, jen aby český dělník v montovně byl spokojen. Český dělník se svojí mzdou tak vlastně parazituje a žije na úkor nebohých pracovníků ve Francii, Německu a dalších zemích západní Evropy, kde jsou sice mzdy násobně vyšší a normy výrazně nižší než v Evropě, ale za to jistě může jen Putin, Le Penová, Trump a ruští hackeři. Případně je to jen ruská propaganda a zaměstnanci západoevropských firem mají za stejnou práci stejnou mzdu, ať už jde o zaměstnance v Paříži, Praze, Berlíně, Bruselu, Mnichově nebo v Dolní Lhotě.

Buďme tedy solidární. Projevme praktickými kroky svůj vděk Evropské Unii a státům západní Evropy – zejména tato uprchlická krize nám nabízí vzácnou příležitost prokázat naši vyspělost. Darujme v rámci solidarity západoevropským státům a vládám to nejcennější – naši podporu, plnou ekonomickou pomoc. Dejme jim to nejcennější jako naši pomoc. Odmítněme jednoho každého migranta ze současné vlny 2014-2018 („and counting“).

Jedná se přeci o samé vzdělané, pracovité lidi, kteří pomohou nastartovat ekonomický růst, vydělají obyvatelům západoevropských zemí na důchody, přinesou technologický pokrok do primitivní západoevropské ekonomiky, obsadí neobsazená místa například lékařů, zdravotních sester (nebo spíše bratrů, když jde o samé mladé muže ve vojenském věku), kulturně obohatí západoevropské země, které jednoznačně ústy svých politiků otevřeně přiznávají kulturní zaostalost vlastních zemí (francouzský prezident dokonce prohlašuje, že žádná francouzská kultura neexistuje, takže ať už přinesou migranti cokoli, proti ničemu to bude obohacení na každý pád).

Odmítněme tedy každého „syrského“ „univerzitně vzdělaného“ „inženýra“, „lékaře“ nebo „doktora věd“, ať už připluje ze Somálska, Bangladéše, Nigérie, ČADu , Afgánisthánu nebo jiné země, pověstné vysoce vzdělanou, tolerantní a pracovitou populací. A navíc – nebuďme Čecháčky a řekněme na rovinu Evropské Unii, že po západoevropských zemích nebudeme požadovat žádné pokuty za to, že si nechají pro sebe všechny tyto „jediné naděje Evropy“ (jak je nazývá kardinál Bergoglio).

Zapomeňme na čecháčkovství a buďme velkorysí – ať si západoevropské země ponechají všechny ty vysoce kvalifikované a pracovité lidi, které si pozvaly z Afriky a Blízkého Východu, a nechtějme za tuto naši velkorysost a solidaritu od západoevropských zemí žádnou finanční kompenzaci!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 80 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.