605017_article_photo_italie-modena-15-05-17-protest-migrantu-chteji-penize-a-doklady_900x
10.2.2018
Kategorie: Společnost

Už konečně přestaňme být křupanskými Čecháčky – buďme EU vděčni a buďme solidární

Sdílejte článek:

MB

Je ostuda, jak nesolidárně se chová Česká republika, společně s dalšími buranskými postkomunistickými zeměmi, jakými jsou Polsko, Slovensko nebo Maďarsko, v současné migrační krizi.

Přitom ze západoevropských zemí jen a jen pro naše krásné oči dostáváme samé výhody. Například dotace na projekty, které by bez dotací nedávaly vůbec žádný smysl, ale díky zařazení do pětiletého plánu se prostě zrealizují, ať to jsou sebevíce vyhozené peníze.

Také dostáváme zboží v obalech úplně stejných, jaké má zboží v západoevropských zemích. Jen ty ceny jsou o nějakých 20 – 40% vyšší než v západní Evropě, ale to je dáno tím, že rozmazlení Češi by levnější zboží nekupovali. Také je jen a jen rozmazlenost Čechů – které firmy ze starých členských zemí EU vychází vstříc – že zboží prodávané v České republice má horší kvalitu, místo surovin obsahuje náhražky, čokoláda občas neobsahuje kakao, fresh juice je občas vyroben v závodě na zpracování ropy a podobně. Ale to jsou také jen zvyklosti náročného českého spotřebitele, kterým západoevropské firmy – i přes vícenáklady, které je to stojí – vychází vstříc, aby udělaly Čechům radost.

Západoevropské firmy u nás také postavily pro naši radost a potěchu svoje známé a světově oblíbené montovny. A vytrvale dotují mzdy pro české pracovníky – často i na úkor nejen vlastních belgických, německých, holandských nebo francouzských dělníků, ale dokonce i na úkor vlastních manažeřů, kteří se musí spokojit s menší mzdou, jen aby český dělník v montovně byl spokojen. Český dělník se svojí mzdou tak vlastně parazituje a žije na úkor nebohých pracovníků ve Francii, Německu a dalších zemích západní Evropy, kde jsou sice mzdy násobně vyšší a normy výrazně nižší než v Evropě, ale za to jistě může jen Putin, Le Penová, Trump a ruští hackeři. Případně je to jen ruská propaganda a zaměstnanci západoevropských firem mají za stejnou práci stejnou mzdu, ať už jde o zaměstnance v Paříži, Praze, Berlíně, Bruselu, Mnichově nebo v Dolní Lhotě.

Buďme tedy solidární. Projevme praktickými kroky svůj vděk Evropské Unii a státům západní Evropy – zejména tato uprchlická krize nám nabízí vzácnou příležitost prokázat naši vyspělost. Darujme v rámci solidarity západoevropským státům a vládám to nejcennější – naši podporu, plnou ekonomickou pomoc. Dejme jim to nejcennější jako naši pomoc. Odmítněme jednoho každého migranta ze současné vlny 2014-2018 („and counting“).

Jedná se přeci o samé vzdělané, pracovité lidi, kteří pomohou nastartovat ekonomický růst, vydělají obyvatelům západoevropských zemí na důchody, přinesou technologický pokrok do primitivní západoevropské ekonomiky, obsadí neobsazená místa například lékařů, zdravotních sester (nebo spíše bratrů, když jde o samé mladé muže ve vojenském věku), kulturně obohatí západoevropské země, které jednoznačně ústy svých politiků otevřeně přiznávají kulturní zaostalost vlastních zemí (francouzský prezident dokonce prohlašuje, že žádná francouzská kultura neexistuje, takže ať už přinesou migranti cokoli, proti ničemu to bude obohacení na každý pád).

Odmítněme tedy každého „syrského“ „univerzitně vzdělaného“ „inženýra“, „lékaře“ nebo „doktora věd“, ať už připluje ze Somálska, Bangladéše, Nigérie, ČADu , Afgánisthánu nebo jiné země, pověstné vysoce vzdělanou, tolerantní a pracovitou populací. A navíc – nebuďme Čecháčky a řekněme na rovinu Evropské Unii, že po západoevropských zemích nebudeme požadovat žádné pokuty za to, že si nechají pro sebe všechny tyto „jediné naděje Evropy“ (jak je nazývá kardinál Bergoglio).

Zapomeňme na čecháčkovství a buďme velkorysí – ať si západoevropské země ponechají všechny ty vysoce kvalifikované a pracovité lidi, které si pozvaly z Afriky a Blízkého Východu, a nechtějme za tuto naši velkorysost a solidaritu od západoevropských zemí žádnou finanční kompenzaci!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 113 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.