BABISPRYMULA
20.10.2020
Kategorie: Politika

Už je toho moc? A čí je to vina?

Sdílejte článek:

PAVEL RAMPAS

Nyní se objevují ve velkém generálové po bitvě. Všichni teď vědí, co se mělo dělat v létě. Dokonce to už vědí i ti, kteří to tu mají na starosti. Nemyslím si, že byla chyba oslavit konec epidemie, že bylo špatně začít zase žít.

Vycházelo se vždy z nějakých dat. A ta nejspíš říkala, že to máme za sebou.

Jiná věc je, co to je od začátku za data. A jak jsou interpretována. K tomu už napsalo tolik lidí své, že už to nemá smysl řešit. Jediné, co je na 100%, že se s čísly pracuje přesně v tom duchu, jak to vyžaduje strategie boje s koronou.

A ta je podle mne tím největším selháním celé vlády.

Na začátku, kdy nikdo nevěděl, co korona je a co dělá, bylo přirozené, že se objevily názory v celém spektru možností. Od toho, že je to jenom bublina, až po to, že všichni vymřeme.

Proč v té době lidi fungovali a proč jsme to “zvládli”? Protože náš přirozený respekt k neznámému nás dovedl k obezřetnosti. Nosili jsme roušky, chránili sebe i druhé. Většina lidí v ČR je totiž mentálně na takové úrovni, že si v tom umí najít smysl a podle toho se pak chovat. Říkám většina, protože v každém společenství jsou i anarchisté. Ale malé procento anarchistů nás v tomto případě nezahubí.

Jenomže reakce odpovědných lidí ve spolupráci s mediálním prostorem, který je využíván k cílené manipulaci s názorem společnosti (a vždy to tak je), byla tak neuvěřitelně chaotická a v mnohých ohledech zcela nelogická, že lidé ztráceli důvěru v to, že ta skupina rádoby našich zachránců ví, co dělá.

Nás nezachránila vláda. Žádný Babiš. Ale odpovědnost lidí. Lidi sami sebe “zachránili” navzdory chaosu, který tu ministři vytvářeli.

A proč to dnes tak dobře nefunguje? Protože jsme ztratili důvěru.

Rozhodli jste se pro strategii, že přes strach budete řídit chování národa. V době, kdy už vám moc lidí nevěří. Chaos v nařízeních, která nevykazují žádnou jasnou logiku. Nastřelujete termíny a čísla ad hoc a nejste schopni je smysluplně vysvětlit.

Jak jinak si vysvětlit, že vydáte po týdnu práce odborníků nějaké nařízení a dříve než se má šanci jakkoliv projevit, už ho zpřísňujete. Každý, kdo má přístup k mikrofonu, hází své termíny a názory jeden přes druhý. Ale “společně to zvládneme”, když to řídí kolega “de**l”.

To vy jste sami sebe dostali do bubliny čísel, kterým už ani sami nerozumíte.

Strašíte tu lidi každý den velmi promyšleně vytvořenými rekordy.

Pokud mi budete mávat před nosem každý den rekordama, přestanu je vnímat. Čísla ztratila vypovídající hodnotu, mají jen jediný účel. Vyděsit lidi a přes tento strach lidi přinutit dodržovat pravidla.

Zvlolili jste špatnou strategii. Kdyby Babiš uměl dějepis a třeba historii starého Říma, zjistil by, že vláda strachu a tyranie byla vždy ukončena poměrně záhy vzpourou a svržením diktátora.

Ti méně vyspělí by to tak chtěli udělat i nyní. Ti lépe vychovaní vám to spočítají u voleb.

Nedávám vám za vinu rozvolnění opatření přes léto, ale vaše největší selhání je v tom, že jste zvolili tu nejhorší variantu pro vytvoření důvěry lidí ve smysluplnost nařízení. Chcete to tu řídit strachem a manipulací, ale velké množství lidí už toho má plné zuby a nevěří vám, že víte, co děláte.

Stejně se zase nakonec “zachráníme” sami, navzdory vám…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 099 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,26 out of 5)
Loading...
politicon.cz
64 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.