POLICIEAUTOLINZ
20.11.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Už i v Linci hoří policejní auta

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDPřed pár dny došlo v hornorakouské metropoli k divoké pouliční bitvě mezi migranty a policií, jak informovaly rakouské deníky. Nyní vyšly najevo šokující detaily: Původně chtěli mladíci nalákat policisty do zálohy, polít hořlavinou a zapálit. Předpokládaný motiv: frustrace z koronové situace. Naštěstí bylo zapáleno „jen“ policejní auto. Tři podezřelí jsou již ve vazbě a po dalších se pátrá. Zmínění mladiství migranti sdíleli videa o této skutečnosti na sociálních médiích v Horním Rakousku, píše agentura APA.

Dva mladíci,16ti- a 20tiletý polili benzinem zaparkované policejní auto ve čtvrti Ebelsberg v Linci a zapálili ho. Při výslechu se přiznali, že původně dokonce chtěli policisty přepadnout, poté je polít benzínem a zapálit. Jejich motiv, dle jejich vlastního vyjádření: Policisté kontrolovali dodržování koronových pravidel.

“Skutečnost, že policisté byli záměrně nalákáni do pasti, připomíná spíše Berlín Kreuzberg než Linec,” řekl v pátek na tiskové konferenci ředitel zemské policie Andreas Pilsl. To je „proradnost, kterou jsme nikdy předtím nepoznali“ a „velmi nás to znepokojuje“. Trojice byla součástí skupiny, která v minulých týdnech opakovaně provokovala na jihu Lince odpalováním pyrotechniky, hlukem atd. Tato skupina se tímto chováním chlubí i na videích na sociálních sítích. Celkem by se to mělo týkat asi 20 osob, které je nyní nutné identifikovat. V pozadí nynější trestné činnosti „stál proradný plán vylákat policisty ze služeben, napadat je pyrotechnikou, ale také je dostat na odlehlé místo, případně je pak fyzicky napadnout nebo dokonce zapálit, “ řekl Pilsl. Když se to nepodařilo, protože policisté nebyli v autě, ale pohybovali se v okolí, bylo zapáleno alespoň policejní auto. Video s hořícím policejním autem bylo pak zveřejněno na sociálních sítích.

16letý mladík, který policejní auto zapálil, se v neděli večer setkal se skupinou mladých migrantů společně s kamarádem. Chtěli vyprovokovat policii provádějící covidové kontroly a házet po ní kameny, popsal dosavadní výsledky vyšetřování velitel linecké městské policie Karl Pogutter. 16letý mladík vypověděl, že ho skupina nabádala k zapálení vozidla. Polil policejní vůz lahví naplněnou benzínem a asistovali mu další dva komplicové. Jeden z nich akci natočil a záběry zveřejnil na internetu. Prostřednictvím těchto videí a informací od obyvatel vyšetřovatelé odhalili podezřelé. Podle mluvčí státního zastupitelství Ulrike Breitenederové byli zatčení vyslýcháni a proběhly domovní prohlídky. V současné době probíhá vyšetřování kvůli vážným škodám na majetku, „ale rozsáhlá vyšetřování stále probíhají“. Hledají se spolupachatelé a důkazy o dalších trestných činech.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 547 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)