cenzor
21.4.2019
Kategorie: Společnost

Uvědomujete si jako, že na Zmrtvýchvstání nemáme jediný důkaz, jo?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ TYL

Když tak čtu o těch Elfech, jak teda bojují s hoaxy a statečně stojí na stráži eurodemokracie … se začínám bát, abychom ty Velikonoce vůbec doslavili. Uvědomujete si jako, že na Zmrtvýchvstání nemáme jediný důkaz, jo?

A jelikož Římské impérium a Bruselský chalifát od sebe nejsou právě moc odlišné, tak představa, že rebel a strašlivý populista Kristus ukřižovaný tehdejší globální mocí za to, že nepopřel, že je králem Židů… Hele, nerupne z toho vrchnímu elfíkovi Kartousovi cévka?

Ověřený to není, podrývá to centralismus, je to populistické, zdrojem je kniha, která vůbec není řádně odzdrojovaná, citace nikdo neověřil, vědecky by to nebylo ani na bakalářku, verze toho příběhu se od sebe liší a navíc – přiznejme si upřímně – ti svědci taky nic moc… (kdyby to byli aspoň Palestinci, žejo?! Ale jak na potvoru to byli Židé a ještě navíc se to tam jmenovalo Judea).

Česká televize u toho nebyla, CNN taky ne… A řekněme si na rovinu, kdo to šíří. Zatímco Halík už před X lety sepsal kázání, v němž jasně řekl, že jde jen o metaforu, tak všelijací kremelští švábi trvají na tom, že Kristus opravdu vstal z mrtvých.

Aspoň, že papež už omezil počet řečí, v kterých to při Orbi et Urbi říká, protože to jásání u Putinem najatých trollů při slovech “Christos voskres! Voistinu voskres!” – to se fakt nedalo vydržet.

No nic, já jdu makat – holt, ne každý troll může být státem a potažmo EU placený elfíček jako Kartous (ostatně, jistě víte, že evropští poslanci odhlasovali 50 miliard Kč pro neziskovky propagující EU hodnoty a to s tím, že mají být použity “jako protiopatření proti “euroskepticismu” a protievropským politickým silám, které zpochybňují samotnou existenci evropského projektu.” (A8-0468/2018, bod 6a). Už na přelomu února/března 2019 k tomu vydala krásnou zprávu “Skupina Různorodá Evropa v EHSV” při představení studie “Společnost mimo velká města: úloha organizací občanské společnosti v boji proti populismu.”

Je to moc hezký a myslím, že nás přitroublý venkovany šířící populismus ještě čeká mnoho europřekvapení.

Autor: Tomáš Tyl, fb


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 900,00 Kč
Vybráno 14.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 910 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.