utopie-traumwelt-100-_v-img__16__9__xl_-d31c35f8186ebeb80b0cd843a7c267a0e0c81647
25.11.2016
Kategorie: Historie

Utopie … ale krásná!

Sdílejte článek:

MARP

V roce 1989 mi bylo krásných 22 let a konec roku jsem v Praze prožíval s radostí, že bolševici končí a že se do naší maličké země uprostřed Evropy vrací demokracie a svoboda. První zklamání přišlo v prvních „divokých“ 90. létech, kdy jsem viděl a pochopil, že samet nebyl sametem jen tak pro nic za nic. Kdy soudruzi jen převlékli kabáty a houfně se přemístili do všech stran napříč politickým spektrem.

Nyní, po 27 letech je celková situace demokracie a hlavně svobody v mnoha ohledech na horší úrovni, než před rokem 1989. Bolševici a estebáci stále vládnou – měli kontakty, informace i majetky. V divoké privatizaci se z nich nebo z jimi nastrčených osob stali přes noc multimilionáři a v následujících letech miliardáři.

Chtěl jsem (a stále chci!) žít v demokratické a svobodné zemi, kde stát vytváří veškeré podmínky pro svobodný život a svobodné podnikání. Kde stát bude pomáhat mladým rodinám, podporovat rodinu postavenou na logickém principu jako svazku muže a ženy a ústavní tezi, že rodina je základ státu. Kde stát bude pečovat o důchodce, kteří celý svůj život pracovali, platili daně a povinné odvody do státní kasy, aby pak na sklonku života žili důstojně a s úctou. Chtěl jsem žít v zemi, kde bude jednoduchý a spravedlivý daňový systém a nikoliv daňová džungle, včetně zcela nemorálních či nesmyslných daní jako např. daň z dědictví, daň z nabytí nemovitých věcí, daň z přidané hodnoty, spotřební daň. Chtěl jsem žít v zemi, kde bude přehledný zákonný systém – občanský, trestní, obchodní a ne opět džungle paragrafů, nesmyslných zákonů, zákonů proti svobodě.

Chtěl jsem žít v zemi, kde je svoboda, život člověka a nedotknutelnost obydlí prioritou a kdy občan je oprávněný použít legálně drženou zbraň proti zločincům bez následků a soudních tahanic a kde zločinci nesmí mít větší práva než oběti. Kde trest znamená skutečně trest a kde policie, státní zastupitelství a soudy pracují rychle a pro blaho občana a státu; a hlavně všechny tyto tři složky pracují nezaujatě, spravedlivě a apoliticky. Chtěl jsem žít v zemi, která bude soběstačná v zemědělství i v průmyslu, které byly naší pýchou, v zemi, kde mohu jít do lesa na houby, aniž bych musel kohokoliv žádat nebo sledovat na úřední desce, kdy do lesa mohu a kdy ne. Chtěl jsem žít v zemi, kde voda, vzduch, příroda patří všem.

Chtěl jsem žít v zemi, kde nebudou lidé pronásledováni a dehonestováni za svůj názor a za svá slova. V zemi, kde demokraticky zvolíme prezidenta a tuto skutečnost demokraticky přijmeme a ne v zemi, kde zklamaní voliči protikandidáta demokratickou volbu nepřijmou a po celé období prezidentské funkce vítěze ho budou zesměšňovat, urážet a spolu s ním i ostatní. Chtěl jsem žít v zemi, kde veřejní činitelé slouží lidem, kteří je zvolili do funkcí a neslouží korporacím, zahraničním vlivům, lobbistům a oligarchům. Kde při každém špatném rozhodnutí, podezření z korupce nebo přímo při rozkrádání státního majetku budou okamžitě odvoláni z funkcí a postaveni před soud. Chtěl jsem žít v zemi, kde vlastenectví a národní hrdost je upřednostněno před cizím diktátem umělého socialistického soustátí zvaného EU, kde vládnou nikým nevolení komisaři, vymýšlející jeden paskvil za druhým. V zemi, která se řídí vlastními tradicemi a kde není jakákoliv minorita upřednostňována před majoritou a naopak, kde se měří stejným metrem a vyžaduje se od všech dodržování zákonů a pravidel, které platí pro všechny bez výjimky.

Škoda, že v takové zemi nežiju. Žiju v postkomunistické, neototalitní České republice, kde svoboda občana, nedotknutelnost obydlí, svoboda podnikání a svoboda slova dostávají silně na frak. Kde to, co jsem výše popsal není a nebude, dokud se lidi nesemknou dohromady a tu politickou a bolševickou lůzu nesvrhnou do propadliště dějin, kde už měla být celých 27 let…

ZDROJ: marps.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 205 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.