53604
27.6.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Utopený migrant s dcerkou vyvolal emoce po celém světě

Sdílejte článek:

COM/HS

Americký prezident Donald Trump se ve středu vyjádřil k fotografii utopeného migranta a jeho dcery směřujících do USA na břehu řeky Rio Grande, která vyvolala pozornost na celém světě.


Tělo Oscara Alberta Martíneze Ramirez ze Salvadoru a jeho dvouleté dcery, která ho objímá ručičkou kolem krku
“Je to strašné,” řekl k snímku americký prezident, a dodal, že utopen migrant byl “podle všeho perfektní člověk”. Zároveň však za tyto úmrtí podle Trumpa může Demokratická strana, a sice proto, že odmítá podpořit jeho protiimigrační zákony, které by podle prezidentova mínění takovým úmrtím zabránily.

Fotografie, která se v úterý a ve středu objevila postupně ve většině světových mainstreamových médiích, zobrazuje mrtvá těla Oscara Alberta Martíneze Ramirez ze Salvadoru a jeho dvouleté dcery, která ho objímá ručičkou kolem krku.

Co se vlastně stalo? Jak přináší deník La Jornada, rodina původem z El Salvadoru byla již dva měsíce v Mexiku a chtěla požádat o azyl v USA. V mexickém Tapachule požádala rodina o humanitární víza, která umožňují zůstat a pracovat v zemi rok, avšak chtěli “americký sen”, vysvětluje novinářka a autorka fotografie Julia Le Duc v rozhovoru pro Guardian. A tak se vybrali autobusem ke hranicím. Když se dostali do Matamoros, šli na imigrační úřad, který byl však v ten den zavřený, protože byla neděle a před nimi už byla připravena dlouhá řada lidí.

Rodina se proto rozhodla vrátit zpět, ale podél cesty si Martínez všiml řeky a rozhodl se, že jí zkusí projít se svou dcerkou na ramenou. A podařilo se mu dostat ji až ke břehu, který patřil území USA. Proto se ještě pokusil vrátit za svou ženou Taninu Vaessou Avalos. No v té chvíli, kdy dcerka viděla, jak se její otec vzdaluje, skočila za ním do vody. Otec se rychle otočil a plaval směrem k ní, ale proud je už stáhl oba.

K fotografii se už před Trumpem vyjádřil například papež František, který uvedl, že ho velmi bolí, co se stalo tomuto otci s dcerkou a modlí se za všechny migranty, kteří prchají před válkou, zda za lepším životem.

Média snímek přirovnávají k známé fotografii “chlapečka na pláži” z roku 2015. Ta zobrazuje mrtvé tělo tříletého kurdského chlapečka Alana Kurdiho, které vyplavilo moře na břeh. Právě po shlédnutí této fotografie údajně německá kancléřka Angela Merkelová, která byla do té doby odpůrkyní migrace, přehodnotila svůj postoj a otevřela v roce 2015 německé hranice pro uprchlíky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč

Celkem za měsíc: 4 772,00 Kč
Vybráno 13.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 647 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 2,35 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
120 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.