53604
27.6.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Utopený migrant s dcerkou vyvolal emoce po celém světě

Sdílejte článek:

COM/HS

Americký prezident Donald Trump se ve středu vyjádřil k fotografii utopeného migranta a jeho dcery směřujících do USA na břehu řeky Rio Grande, která vyvolala pozornost na celém světě.


Tělo Oscara Alberta Martíneze Ramirez ze Salvadoru a jeho dvouleté dcery, která ho objímá ručičkou kolem krku
“Je to strašné,” řekl k snímku americký prezident, a dodal, že utopen migrant byl “podle všeho perfektní člověk”. Zároveň však za tyto úmrtí podle Trumpa může Demokratická strana, a sice proto, že odmítá podpořit jeho protiimigrační zákony, které by podle prezidentova mínění takovým úmrtím zabránily.

Fotografie, která se v úterý a ve středu objevila postupně ve většině světových mainstreamových médiích, zobrazuje mrtvá těla Oscara Alberta Martíneze Ramirez ze Salvadoru a jeho dvouleté dcery, která ho objímá ručičkou kolem krku.

Co se vlastně stalo? Jak přináší deník La Jornada, rodina původem z El Salvadoru byla již dva měsíce v Mexiku a chtěla požádat o azyl v USA. V mexickém Tapachule požádala rodina o humanitární víza, která umožňují zůstat a pracovat v zemi rok, avšak chtěli “americký sen”, vysvětluje novinářka a autorka fotografie Julia Le Duc v rozhovoru pro Guardian. A tak se vybrali autobusem ke hranicím. Když se dostali do Matamoros, šli na imigrační úřad, který byl však v ten den zavřený, protože byla neděle a před nimi už byla připravena dlouhá řada lidí.

Rodina se proto rozhodla vrátit zpět, ale podél cesty si Martínez všiml řeky a rozhodl se, že jí zkusí projít se svou dcerkou na ramenou. A podařilo se mu dostat ji až ke břehu, který patřil území USA. Proto se ještě pokusil vrátit za svou ženou Taninu Vaessou Avalos. No v té chvíli, kdy dcerka viděla, jak se její otec vzdaluje, skočila za ním do vody. Otec se rychle otočil a plaval směrem k ní, ale proud je už stáhl oba.

K fotografii se už před Trumpem vyjádřil například papež František, který uvedl, že ho velmi bolí, co se stalo tomuto otci s dcerkou a modlí se za všechny migranty, kteří prchají před válkou, zda za lepším životem.

Média snímek přirovnávají k známé fotografii “chlapečka na pláži” z roku 2015. Ta zobrazuje mrtvé tělo tříletého kurdského chlapečka Alana Kurdiho, které vyplavilo moře na břeh. Právě po shlédnutí této fotografie údajně německá kancléřka Angela Merkelová, která byla do té doby odpůrkyní migrace, přehodnotila svůj postoj a otevřela v roce 2015 německé hranice pro uprchlíky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 676 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 2,35 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
120 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.