53604
27.6.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Utopený migrant s dcerkou vyvolal emoce po celém světě

Sdílejte článek:

COM/HS

Americký prezident Donald Trump se ve středu vyjádřil k fotografii utopeného migranta a jeho dcery směřujících do USA na břehu řeky Rio Grande, která vyvolala pozornost na celém světě.


Tělo Oscara Alberta Martíneze Ramirez ze Salvadoru a jeho dvouleté dcery, která ho objímá ručičkou kolem krku
“Je to strašné,” řekl k snímku americký prezident, a dodal, že utopen migrant byl “podle všeho perfektní člověk”. Zároveň však za tyto úmrtí podle Trumpa může Demokratická strana, a sice proto, že odmítá podpořit jeho protiimigrační zákony, které by podle prezidentova mínění takovým úmrtím zabránily.

Fotografie, která se v úterý a ve středu objevila postupně ve většině světových mainstreamových médiích, zobrazuje mrtvá těla Oscara Alberta Martíneze Ramirez ze Salvadoru a jeho dvouleté dcery, která ho objímá ručičkou kolem krku.

Co se vlastně stalo? Jak přináší deník La Jornada, rodina původem z El Salvadoru byla již dva měsíce v Mexiku a chtěla požádat o azyl v USA. V mexickém Tapachule požádala rodina o humanitární víza, která umožňují zůstat a pracovat v zemi rok, avšak chtěli “americký sen”, vysvětluje novinářka a autorka fotografie Julia Le Duc v rozhovoru pro Guardian. A tak se vybrali autobusem ke hranicím. Když se dostali do Matamoros, šli na imigrační úřad, který byl však v ten den zavřený, protože byla neděle a před nimi už byla připravena dlouhá řada lidí.

Rodina se proto rozhodla vrátit zpět, ale podél cesty si Martínez všiml řeky a rozhodl se, že jí zkusí projít se svou dcerkou na ramenou. A podařilo se mu dostat ji až ke břehu, který patřil území USA. Proto se ještě pokusil vrátit za svou ženou Taninu Vaessou Avalos. No v té chvíli, kdy dcerka viděla, jak se její otec vzdaluje, skočila za ním do vody. Otec se rychle otočil a plaval směrem k ní, ale proud je už stáhl oba.

K fotografii se už před Trumpem vyjádřil například papež František, který uvedl, že ho velmi bolí, co se stalo tomuto otci s dcerkou a modlí se za všechny migranty, kteří prchají před válkou, zda za lepším životem.

Média snímek přirovnávají k známé fotografii “chlapečka na pláži” z roku 2015. Ta zobrazuje mrtvé tělo tříletého kurdského chlapečka Alana Kurdiho, které vyplavilo moře na břeh. Právě po shlédnutí této fotografie údajně německá kancléřka Angela Merkelová, která byla do té doby odpůrkyní migrace, přehodnotila svůj postoj a otevřela v roce 2015 německé hranice pro uprchlíky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 433,00 Kč
Vybráno 41.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 817 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 2,35 out of 5)
Loading...
politicon.cz
120 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.