rodinamatka

Útok na rodinu

Sdílejte článek:

PAVEL VESELÝ

#Pavel VeselyZ dějin je známo, že každá totalitní ideologie útočila na podstatu rodiny. A každá také svůj útok na rodinu a mezigenerační vztahy odůvodňovala pokrokem. Novou dobou a světlými zítřky. Dnes takový útok vidíme také. A pokud se někdo odváží k tomu, že se rodiny zastane, je nejen konzervativcem, ale také Bůh ví čím jiným. Dnešní doba je dobou, kdy se mění společenská dohoda společnosti. Více pomoci se věnuje LGBT ideologii než vícečetným rodinám. Mezigenerační vztahy jsou v troskách. Za výsledky voleb přece mohou důchodci, kteří se nechají manipulovat. Jak by za ně mohla volební neúčast, manipulativnost a nezájem oněch mladých? Jak tomu pomoci?

Sebereme přece těm starším, kteří volí špatně, volební právo. Musí se přece volit správně. Je potřeba vše dělat správně, podle jednoho jasného a předem vytvořeného rámce. A těm, kteří jsou na tom zdravotně špatně, pomůžeme euthanasií. Dokonce ji uzákoníme. Na co paliativní péči? Stojí to peníze a úsilí. Ostatně i zde je historický příklad s fatálním koncem zjevný. A nakonec co ovlivní rodiny. Potraviny a ovzduší. Nejvíce skleníkových efektů a ohrožujících faktorů má přeci zemědělství a lesnictví, a tak je nejlépe zrušíme. Člověk již prý není všežravec, ani masožravec. Díky tomu se prý také zlepší vztah ke zvířatům. Co bude se zvířaty? Narušíme potravní řetězec, ale co dál? I zde je možné vidět kontext z dějin. Jeden zastánce přísného vegetariánství a tvrdé esoteriky stál za velmi těžkým konfliktem, tím nejhorším dosud, za druhou světovou válkou.

A tak si tedy zahrávejme s rodinami jako základními pilíři společnosti. Každý počínající totalitní režim má dva základní aspekty: útok na rodinu a rozbití rodiny a druhý je nastolit vizi, že je to vlastně v pořádku, že vše je to nová doba, moderní a progresivní. Z následku obojího se pak společnost vzpamatovává dlouho. Leckdy to odneslo několik generací, ale nakonec se jí to podařilo.

V 80.a 90.letech především v hudbě se tyto vlivy prolínaly běžně. Bylo mnoho skvělé černošské hudby. Bylo mnoho skupin, kde byl černošský skvělý rapper a vedle toho bílá zpěvačka. Mnoho skupin a zpěváků bylo z LGBT komunity. Každý měl svoji víru. A byli skvělí. Evropské okouzlení Orientem bylo vždy. Nikomu jinakost nepřišla divná. Lidé spolu normálně žili. Problém nastal v momentě, když se porušila společenská dohoda a jednotlivé skupiny se v rámci pozitivní diskriminace předřazovaly před sebe. Klasický příklad je to s LGBT komunitou, kterou si mnozí vzali jako politikum a naprosto porušili společenskou dohodu. A v tom je celý problém. Lidé samotní takový problém nemají. Jen chtějí zachovat stávající stav. To je celé. Možná by stalo se k opravdové toleranci vrátit a ne z netolerance dělat toleranci v rámci politiky.

Velice si vážím lidí, kteří poskytují paliativní péči a pečují o těžce nemocné. Jsou to hrdinové obyčejného dne. Realita otesaná na kost. Pamatuji si mnoho příběhů ze své vlastní praxe. Děti, které odcházely a přitom měly v očích naději a život. Jak na dětských onkologiích, tak na onkologii pro dospělé. Když vidím, kolik neúcty k životu, mnohdy přikryté ideologií a rádoby dobrými úmysly, které však s realitou nemají moc společného. Važme si života. Svého, stejně jako ostatních.
A co je sociálně slabá rodina? Přemýšlím, jak to dělaly naše babičky a prababičky, které měly více dětí, než jich mají rodiny dnes, mnohdy byly vdovy a neměly sociální příspěvky. Přesto se o děti dokázaly postarat. Tuto schopnost dnes mnohé ženy ztratily a brečí nad tím, že jsou mnohdy z vlastního rozhodnutí matky samoživitelky.

Neustále hledáme návody pro život. Kuchařku a zaručený recept na šťastný život. Co je jednotícím prvkem, který by sjednotil základní princip života? Tím jednotícím prvkem je zajištění základních životních funkcí. Ano, to je prioritní. Je to princip, který se dá aplikovat nejen na záchranu života. Ale v přeneseném slova smyslu i na oblast ekonomie, politiky nebo řízení firem. Je to obecné pravidlo, pro i jakýkoli marketing. Zajistit základní životní funkce – člověka, firmy, státu. Možná proto je v politice a veřejném životě tolik lékařů nebo těch, kteří tento základní princip znají. Platí totiž opravdu všeobecně. Zachovejme základní životní funkce rodiny a společnosti počínaje.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2019: *****

Luděk Kurka 100,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Petr Chovanec 1000,- Kč, René David 900,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Miloslav Pecka 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 0.000421 BTC (99.84 CZK), Květa Sekyrová 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Lucijan Škorjanc 150,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Roman Doubravský 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 10 312,44 Kč
Vybráno 29.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 586 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.