rodinamatka

Útok na rodinu

Sdílejte článek:

PAVEL VESELÝ

#Pavel VeselyZ dějin je známo, že každá totalitní ideologie útočila na podstatu rodiny. A každá také svůj útok na rodinu a mezigenerační vztahy odůvodňovala pokrokem. Novou dobou a světlými zítřky. Dnes takový útok vidíme také. A pokud se někdo odváží k tomu, že se rodiny zastane, je nejen konzervativcem, ale také Bůh ví čím jiným. Dnešní doba je dobou, kdy se mění společenská dohoda společnosti. Více pomoci se věnuje LGBT ideologii než vícečetným rodinám. Mezigenerační vztahy jsou v troskách. Za výsledky voleb přece mohou důchodci, kteří se nechají manipulovat. Jak by za ně mohla volební neúčast, manipulativnost a nezájem oněch mladých? Jak tomu pomoci?

Sebereme přece těm starším, kteří volí špatně, volební právo. Musí se přece volit správně. Je potřeba vše dělat správně, podle jednoho jasného a předem vytvořeného rámce. A těm, kteří jsou na tom zdravotně špatně, pomůžeme euthanasií. Dokonce ji uzákoníme. Na co paliativní péči? Stojí to peníze a úsilí. Ostatně i zde je historický příklad s fatálním koncem zjevný. A nakonec co ovlivní rodiny. Potraviny a ovzduší. Nejvíce skleníkových efektů a ohrožujících faktorů má přeci zemědělství a lesnictví, a tak je nejlépe zrušíme. Člověk již prý není všežravec, ani masožravec. Díky tomu se prý také zlepší vztah ke zvířatům. Co bude se zvířaty? Narušíme potravní řetězec, ale co dál? I zde je možné vidět kontext z dějin. Jeden zastánce přísného vegetariánství a tvrdé esoteriky stál za velmi těžkým konfliktem, tím nejhorším dosud, za druhou světovou válkou.

A tak si tedy zahrávejme s rodinami jako základními pilíři společnosti. Každý počínající totalitní režim má dva základní aspekty: útok na rodinu a rozbití rodiny a druhý je nastolit vizi, že je to vlastně v pořádku, že vše je to nová doba, moderní a progresivní. Z následku obojího se pak společnost vzpamatovává dlouho. Leckdy to odneslo několik generací, ale nakonec se jí to podařilo.

V 80.a 90.letech především v hudbě se tyto vlivy prolínaly běžně. Bylo mnoho skvělé černošské hudby. Bylo mnoho skupin, kde byl černošský skvělý rapper a vedle toho bílá zpěvačka. Mnoho skupin a zpěváků bylo z LGBT komunity. Každý měl svoji víru. A byli skvělí. Evropské okouzlení Orientem bylo vždy. Nikomu jinakost nepřišla divná. Lidé spolu normálně žili. Problém nastal v momentě, když se porušila společenská dohoda a jednotlivé skupiny se v rámci pozitivní diskriminace předřazovaly před sebe. Klasický příklad je to s LGBT komunitou, kterou si mnozí vzali jako politikum a naprosto porušili společenskou dohodu. A v tom je celý problém. Lidé samotní takový problém nemají. Jen chtějí zachovat stávající stav. To je celé. Možná by stalo se k opravdové toleranci vrátit a ne z netolerance dělat toleranci v rámci politiky.

Velice si vážím lidí, kteří poskytují paliativní péči a pečují o těžce nemocné. Jsou to hrdinové obyčejného dne. Realita otesaná na kost. Pamatuji si mnoho příběhů ze své vlastní praxe. Děti, které odcházely a přitom měly v očích naději a život. Jak na dětských onkologiích, tak na onkologii pro dospělé. Když vidím, kolik neúcty k životu, mnohdy přikryté ideologií a rádoby dobrými úmysly, které však s realitou nemají moc společného. Važme si života. Svého, stejně jako ostatních.
A co je sociálně slabá rodina? Přemýšlím, jak to dělaly naše babičky a prababičky, které měly více dětí, než jich mají rodiny dnes, mnohdy byly vdovy a neměly sociální příspěvky. Přesto se o děti dokázaly postarat. Tuto schopnost dnes mnohé ženy ztratily a brečí nad tím, že jsou mnohdy z vlastního rozhodnutí matky samoživitelky.

Neustále hledáme návody pro život. Kuchařku a zaručený recept na šťastný život. Co je jednotícím prvkem, který by sjednotil základní princip života? Tím jednotícím prvkem je zajištění základních životních funkcí. Ano, to je prioritní. Je to princip, který se dá aplikovat nejen na záchranu života. Ale v přeneseném slova smyslu i na oblast ekonomie, politiky nebo řízení firem. Je to obecné pravidlo, pro i jakýkoli marketing. Zajistit základní životní funkce – člověka, firmy, státu. Možná proto je v politice a veřejném životě tolik lékařů nebo těch, kteří tento základní princip znají. Platí totiž opravdu všeobecně. Zachovejme základní životní funkce rodiny a společnosti počínaje.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 861 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
42 komentářů