deti
2.9.2019
Kategorie: Společnost

Uteklo to

Sdílejte článek:

J3K

Máme tu první školní den a na silnicích dopravní policisté očekávají chaos a řadu nepříjemných událostí. Proto se velká část vracejících se z letních domů, bytů, od babiček a z jiných míst, kde trávili dovolené a prázdniny, vydala na cesty již o dva tři dny dříve. Jenže teplé počasí dalo zapomenout na blížící se září, takže ještě k nějaké té vodě bylo třeba se vrátit. Takže se k večeru skutečně může stát, že omezená kapacita našich silnic způsobí místy trochu nepříjemností a je na Vás překonat je s klidem a ve zdraví.

Letošní prázdniny se nesly ve znaku proměnlivého počasí, vcelku stabilních cen pohonných hmot, utichly snahy demonstrovat za cokoliv, mimochodem i to ukazuje na jistou morálku lidí. Hvězdou léta byla autistka Greta plující na plachetnici do USA, aby pro ni a posádku poté vypravili pár letadel. Liberální demokraté se v Evropě nadechnuli a svou dlouhodobou snahu zlikvidovat dalšího odpůrce přetavili ve vznik nové italské proimigrantské vlády. Dosavadní ministr vnitra a místopředseda Conteho vlády Salvini byl odstaven od moci a možnosti omezit import migrantů z Afriky, zároveň odstartovaly nové závody o to, kdo během jednoho týdne naloží nejvíce neplavců u libyjských břehů. Do tohoto jachtařského utkání bylo nasazeno kompletní loďstvo neziskovek a obnovená trasa Libye-Itálie bude připomínat naši D1 u zúžení u Humpolce. Plavidla pašeráků budou stát v koloně před přístavy. Ostrov Lampedusa se tak stane další evropskou bránou otevřenou pro Afričany.

U nás se řešil post ministra kultury. Ten dosavadní Staněk šlápnul několika lidem na kuří oko, takže musel být odvolán, jeho původně navržený nástupce, který měl vše vrátit do původních kolejí, nebyl schválen prezidentem Zemanem, takže bylo třeba nejdříve pořádně ječet a vyhrožovat, aby nakonec došlo k dohodě a byl jmenován nový. Stal se jím univerzál exministr zahraničí Zaorálek. Takže na kultuře mohou zůstat všichni v klidu, jde o zkušeného harcovníka, který ví, co se má a může. Uspokojeni budou všichni ti, kterým Staněk přivřel kohoutky. Holt není nad to, když se v období okurkové sezóny objeví problém, o kterém se dá psát. Miloš Zeman byl mnohokrát napadán za svůj přístup k vykonávání své funkce, senátoři kolem exotického kolegy Lásky dokonce usilují o podání žaloby na hlavu státu, ale při jejich brblání zapomínají na to, že takový jimi opěvovaný Václav Havel také odmítl jmenovat ministra a nejde tedy o první případ. Navíc Zeman využívá možností dané mu Ústavou ČR, a přestože umně rozšiřuje její prostor mezi mantinely, drží se stále mezi nimi.

Prázdniny jsou však především o dětech. Takže se pojďme zabývat tím, co se jich týká. I díky jejich demonstrování před školami, to místo výuky potřebných předmětů, třeba matematiky, rodného jazyku, fyziky, chemie, biologie a dějepisu, se nám začíná projevovat ekologické šílenství a jeho dopady. Startuje to desetiprocentním zdražením elektřiny. To sebou přinese změny cen naprosto všeho, bez této energie totiž nerozsvítíte ani doma v kuchyni, natož ve výrobním podniku. Jen tak dál, třeba zablokovat elektrárny, je jedno jaké, a mládež se místo na diskotékách a klubech bude scházet v místě zvaném U dynama. Jde o prostornou halu vybavenou šlapacími agregáty vyrábějícími elektrický proud. Bude to přínosné, mladým děvčatům zmizí kýty a velké zadky, pánové se hezky vyrýsují a ještě všichni dohromady budou v kolektivu a užiteční. Za to si budou moci dobít své mobily. Další zvýšení cen ohlásily pivovary. Je to logické, na práci při sběru chmelu mládež neslyší, takže si musí u baru poté připlatit. Holt vstup do života dospělých něco stojí. Budou li mladí dál blbnout a přitom mít dojem, že zachraňují svět, měli by vědět, že jsou jen pouhým nástrojem k uskutečnění politických změn vedoucích k zhoršení kvality života budoucí generace. Místo kvalitního a odborného vzdělávání jim je nabídnuto studium na školách neposkytujících možnost dalšího praktického využití. Ztrácíme schopnost být produktivní, chybí řemeslo. Aktivistům z řad studentů je třeba připomenout, že neziskový sektor je už nyní nafouknutý k prasknutí a peníze do něj plynoucí musí někde vzniknout. Takže stát jeho zaměstnancem nebude snadné, možná si budou muset založit další neziskovku. Budou li jim pedagogové a různí přednášející z řad sluníček, levicových neomarxistů a liberálních politruků nadále vymývat hlavu, lze očekávat další degradaci školství.

Září je tady a s ním se vracíme do běžného kolotoče. V rodinách začne shon kolem kroužků, sportů a školy, starší generace si oddychnou na chvíli od povinností kolem vymýšlení programu pro přidělená vnoučata a vše se pomalu vrátí do starých kolejí. Vracíte li se až dnes, jeďte opatrně. Přestože se ten svět obrací v pozadí, ještě stále stojí za to žít a bojovat o návrat normálnosti, logiky a soudnosti. Nevzdávejme to.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 911,00 Kč
Vybráno 48.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 482 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.