ÜSTAVNI SOUD
4.2.2021
Kategorie: Politika

Ústavní soud rozhodl. Radujme se

Sdílejte článek:

LU LINA

Ústavní soud rozhodl, že volební zákon není v souladu s ústavou a trochu ho vylepšil. Malé strany si polepší. Jedni slaví, druzí se vyvracejí. Mně a tipnu si, že i většině z vás, je to šumák. Malá nebo velká strana, jedni za 18, druzí bez 2 za 20. Lidi mají jiný starosti.

 

Ale názor na to pochopitelně mám. Třeba načasování je zajímavé. Na návrh senátorů malých stran podaný před lety v rozčílení z toho, že je ten čobol zase ve volbách rozdrtil podle zásady „když nedokážeš vyhrát hru, změň její pravidla,“ se jim tam práší už tři roky. A teď, těsně před volbama, se najednou proberou.

A na onen „protiústavní“ zákon se pod dohledem Ústavního soudu a jeho bolševického předsedy práší už dvacet let. Patery volby. Doposud nikomu nevadil. Si nikdo z těch mudrců nevšim, že je protiústavní? A všimnou si toho, až když se objevil někdo, kdo jim všem rozkopal bábovičky, obsadil jejich tradiční pískoviště a hnízdo nehnízdo, kovid nekovid, furt má sviniar přes 25 %?

A není kapku žinantní, když nečekaný objev protiústavnosti prezentuje jako předseda Ústavního soudu předlistopadový bolševik, který ho jako politik před dvaceti lety sám stvořil a prosadil? Si tehdy pan Ústavní Chytrý nevšim, že jeho dílko odporuje ústavě? Nebo je nějaká souvislost v tom, že tehdy byl ještě velký kámoš se Zemanem a teď už tihle dva bývalí bolševici kámoši nejsou?

Taky bych rád připomenul, že dokonce i ústavní soudci jsou jenom lidi. Mají nějaké názory, nějakou minulost, nějaké politické preference a nějaké slabosti. To, že někdo nosí talár automaticky neznamená, že je Mirek Dušín a není třeba přemejšlet o tom, co říká a dělá.

A další věc. Všem, tedy i koalicím, bude k vysněným místům u koryta stačit jen 5 % hlasů. Tak, tak. To jsme přesně potřebovali ke štěstí. Jistotu, že když se jedni zmrdi, kteří to mají furt nahnuté, protože jsou pro voliče s mozkem přitažliví asi jako lupénka, spřáhnou s jinými podobnými zmrdy, nikdy se jich nezbavíme. Doteď jsme měli alespoň nějakou teoretickou naději, že jednou přijde Pražáků k urnám málo. A co je život bez naděje?

Jestliže jste až doposud o domácí politické scéně získali dojem, že horší už to být nemůže, budete nejspíš už letos značně překvapeni tím, co všechno je ještě možné.

Například pro mne až doposud naprosto záhadné námluvy ČSSD a Zelených, které až do výroku Ústavního soudu působily dojmem, že Hamáček zřejmě vlivem trvalého poklesu preferencí k nule zešílel, najednou dávají zlověstný smysl. Tyhle dvě politické mrtvoly by měly určitou šanci společně překonat 10 % hranici pouze v případě, že by úplně všechny voliče ostatních stran cestou k urnám sklátil nějaký další nový koronavirus. Přímo se nabízí otázka, jestli je tedy Hamáček takový politický génius nebo jestli věděl předem, jak soud rozhodne?

A to nebude jediný případ. Podobně nechutných spojení doposud nevolitelných uskupení magorů evokujících sex mezi příbuznými a toužících nám taky vnutit svůj jediný správný světonázor, se vyrojí celá hejna. Já neříkám, že volební zákon byl úžasný a každý večer jsem v něm zálibně listoval. Nebyl, byl úplně k hovnu jako 99,9 % všech ostatních zákonů. Což je ovšem hlavně způsobeno tím, že je navrhují a schvalují částečně dementi, částečně korupčníci a částečně dementní korupčníci.

Ale 5 % pro všechny je teda masakr. Už takhle nám vládlo dost úchylnejch trpajzlíků a co teprve teď. To se pobavíme. Respektive nepobavíme.

Hybrid socdemáků a zelenejch ve sněmovně. Nebo třeba ve vládní koalici. Už nyní se velice těším.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 549,00 Kč
Vybráno 52.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 234 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)