waukesha-wisconsin-1-960x500-1
22.11.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

USA: Zločinec a aktivista z BLM vjel do vánočního průvodu – 5 mrtvých, 40 zraněných (videa)

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Kolik mainstreamových médií přizná, že tento zločinec byl – podobně jako mnoho jiných – nadšeným aktivistou rasistické organizace BLM, v jejímž jméně mnoho sportovců poklekává? Organizace, kterou uctívá nejedna rádoby celebrita či politik?

Podezřelý byl identifikován a vzat do vazby za „masový incident“, ke kterému došlo ve Waukesha ve Wisconsinu, když červený Ford Escape vjel do vánočního průvodu.

.

Podle soudních dokumentů byl Darrell Edward Brooks Jr., 39 let, zatčen jako podezřelý z incidentu. Tady je v jednom ze svých rapových klipů:

Brooks je kariérní zločinec s více zkušenostmi. Byl propuštěn z vězení dva dny před incidentem poté, co zaplatil kauci ve výši 1 000 dolarů za tři přestupky a dva zločiny. Má za sebou historii odporu proti zatčení, obstrukcí, napadení, sexuálního napadení, škrcení a dušení, ničení majetku, nelegálního držení střelných zbraní, domácího násilí, trestných činů souvisejících s drogami a je registrován jako sexuální delikvent.

Pachatel masakru na vánoční přehlídce Waukesha ve Wisconsinu zveřejnil na svých sociálních sítích články na podporu BLM, George Floyda a kauz černošského nacionalismu. Napsal také článek o tom, jak se dostat rychle pryč od lidí, kteří jsou na ulici přejeti.

Hrozné drama uprostřed vánočního průvodu. Vozidlo typu SUV se v neděli srazilo s davem shromážděným ve Waukeshe ve Wisconsinu ve Spojených státech. Došlo k úmrtím, řekl policejní šéf Dan Thompson na tiskové konferenci, aniž by upřesnil počet. Podle twitterového účtu tohoto malého města zemřelo pět lidí a asi čtyřicet jich bylo zraněno.

.

Právě se konal vánoční průvod, když červené SUV srazilo bariéry na západní straně, aby zamířilo do Main Street,“ vysvětlil policejní šéf Thompson. Policie v současné době zadržuje pachatele, stejně jako vozidlo. Úřady uvedly, že 23 lidí bylo převezeno do nemocnice, včetně 11 dospělých a 12 dětí.

„Waukeshská policie našla podezřelé vozidlo. Vyšetřování stále probíhá,“ dodal Thompson s tím, že úřady identifikovaly jednu osobu. Policie střílela na vozidlo ve snaze ho zastavit, uvedli také.

Angelito Tenorio, kandidát na státního pokladníka, který byl přítomen na místě, řekl Milwaukee Journal Sentinel, že viděl vozidlo typu SUV, které se řítilo po silnici a pak projelo průvodem. „Pak jsem uslyšel velký křik, ohlušující výkřiky lidí, které vozidlo srazilo.“

.

Podle svědků a záběrů SUV vtrhlo do průvodu za skupinou školních hudebníků, kteří pochodovali. „Jediné, co jsem slyšela, byl křik a pak lidé křičeli jména svých dětí,“ řekla CNN svědkyně Angela O’Boyleová, jejíž byt má výhled na hlavní ulici, kde se průvod konal.

Incident přišel na konci bouřlivého týdne ve Wisconsinu, kde byl tento týden u soudu osvobozen mladý Američan Kyle Rittenhouse poté, co loni zastřelil dva muže během nepokojů a protestů BLM proti policejnímu násilí v Kenoshi, asi 80 km od Waukesha.

Mohl mít incident s rozhodnutím soudu souvislost? Pachatel byl sympatizantem BLM, takže možné to je. Pokud se průvod konal v nějaké bělošské oblasti, kdy dotyčný zločinec cílil právě na bělochy, pak by bylo možné, že šlo o pomstu. Na druhou stranu – ani jeden ze tří zločinců, na něž Kyle Rittenhouse vystřelil, nebyl černoch, údajně pouze sympatizovali s Antifou, potažmo BLM…

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 303 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
29 komentářů
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)