pzrzrvy
8.11.2016
Kategorie: Politika

USA: Volby prezidenta – výsledky, komentáře (pravidelné aktualizace)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RPP

Ve Spojených státech probíhají dnes volby prezidenta. Volby, které jsou, ať si to přiznáme nebo ne, historickým mezníkem vývoje naší euroamerické civilizace a dotýkají se i naší země. Od jejich výsledku se bude odvíjet i další vývoj společnosti nejen v ČR, ale na celém světě. Proto bychom jim měli věnovat mimořádnou pozornost. Je sice zajímavé řešit jestli se v Sobotkově vládě vymění Dientsbier či Marksová za jiného neobolševika, ale ve hře o pána Bílého domu jde přeci jenom o víc.

Dnešní americké volby jsou osudové. A to doslova. Jedná se, malinko pateticky a obrazně řečeno, o osud bílého muže. Musíme si totiž povšimnout rozložení sil a podpory, které se jednotlivým hlavním kandidátům dostává. Donald Trump, se všemi jeho slabostmi a chybami, je poslední nadějí nositelů historických tradic “otců zakladatelů” americké svobody a prosperity, která v uplynulých staletích udělala z této země světovou velmoc, kde si mnoho pracovitých a svobodomslných lidí splnilo svůj “americký” sen. Trumpovým elektorátem jsou tak převážně  “bílí muži (a ženy)”, kteří už prostě mají dost multikulturního socialistického moru, který prorůstá současnými USA a ničí vše na čem kdy Amerika postavila svoji sílu, hrdost a čest.

Proti nim stojí systém, reprezentovaný neomarxistickými multikulturními sociálními inženýry typu Obamy a Clintonové, kteří za podpory sluníčkově zmámené kulturní fronty, banksterů, peněz islámských šejků a globálních spekulantů nakupují hlasy sociálně potřebných, černochů či většiny hispánců, kterým slibují po bolševickém způsobu zářné zítřky bez práce, bez snahy, bez sebeúcty. Slibují šťastnou budoucnost otroků, kteří sami ani nepoznají, že jimi jsou. Slibují v přeneseném slova smyslu smrt bílému muži jako symbolu staré špatné Ameriky, která je přeci dnes už sociálně spravedlivá, multikulturně vyspělá a obohacená. Slibují pravý opak toho, na jakých základech USA vznikly a čeho si racionálně uvažující a produktivní lidé na celém světě vážili.

Proto se domnívám, že výsledek dnešní volby bude záviset hodně na tom, kolik se Hillary Clintonové podaří dostat do volebních místností oněch zmíněných lidí “bez budoucnosti”. 

  • První informace

Trump sleduje průběh voleb ve svém hlavním štábu v New Yorku, v hotelu Hilton. Clintonová též v New Yorku v Jacob Javits Convention Centre.

Napříč USA se tam, kde jsou volební místnosti již otevřené, u nich již od časného rána tvoří fronty. 

  • První výsledky

Tři malá města státu New Hampshire. Výsledky jsou známy proto, že v New Hampshire se volební místnosti otevírají jako první v celých USA, o půlnoci tamního času. A výsledky oznamují ihned – jsou hrdí na to, že jsou první v USA.
A výsledek v těch třech nejmenších volebních okrscích jednoho z nejmenších států jsou:

Dixville Notch:
Hillary Clinton: 4 hlasy
Donald Trump: 2 hlasy
Gary Johnson: 1 hlas
Mitt Romney (vepsáno, není kandidátem): 1 hlas, neplatný

Millsfield:
Trump: 16 hlasů
Clinton: 4 hlasy
Bernie Sanders (vepsáno, není kandidátem): 1, neplatný

Hart’s Location:
Clinton: 17 hlasů
Trump: 14 hlasů
Johnson: 3 hlasy
Sanders (vepsáno, není kandidátem): 2 hlasy, neplatné
John Kasich (vepsáno, není kandidátem): 1 hlas, neplatný

Celkem tedy:
Clinton 25
Trump 32
Johnson 3 hlasy

Čísla jsou statisticky tak malá, že nejsou ani trochu signifikantní a jsou dobrá jen pro potěšení oka. Kde však vzala ČT 24 zprávu, že v nich vyhrála Clintonová nevím. Asi se přání stalo otcem myšlenky.

  • První komentáře ze sociálních sítí

Tady jsou si všichni tak jistí, že vyhraje Clintonová, až mi to připomíná Brexit…

V koutku duše doufám, že vyhraje Trump. Jak strašně rád bych viděl ty protažený rypáky u nás….

Predikce průzkumů prezidentských voleb: Nejprve drtivá převaha hlasů pro Hillary. Ve večerních hodinách dotahuje Trump, jeho voliči dorazili se zpožděním k volebním urnám. Přes den totiž byli v práci.

  • Zajímavost (Tomáš Haas)

Američané dnes nevolí jen prezidenta. Volby jsou zároveň volbami do Sněmovny reprezentantů, ve které se 435 kongresmanů volí každé dva roky. Ve Sněmovně mají dnes většinu, (247:188) Republikáni a očekává se, že si většinu udrží.

Volí se rovněž třetina senátorů, kde ze 100 stávajících 34 letos končí šestiletý mandát. I zde mají Republikáni většinu, ale podstatně menší (54:46) a Demokratům by stačilo získat o pět křesel víc, aby většinu měli oni.

Ve dvanácti státech budou volit guvernéra, nového guvernéra bude mít Delaware, Indiana, Missouri, Montana, New Hampshire, North Carolina, North Dakota, Oregon, Utah, Vermont, Washington a West Virginia.

Ve dvaceti osmi velkých městech budou volit starostu. Největší z nich je Baltimor.

Ve 35 státech budou zároveň volit v místních referendech, ve kterých budou hlasovat ANO, nebo NE na nejrůznější otázky, většinou se týkajících státních nebo municipálních daní a školství. V několika amerických státech se bude hlasovat o legalizaci marihuany.

Jistě nejzajímavější problém budou řešit Kaliforňané, budou hlasovat o tom, zda herci v pornofilmech mají povinně používat kondomy a dávat tím dobrý příklad dětem.

02:35

Trump 66 – Clinotonvá 68

248

 

06:30

Donald Trump míří za vítězstvím: Trump 238 – Clintonová 209

06:36

Trump 238 – Clintonová 215

Komentáře ze sociálních sítí:

Amerika už nikdy nebude stejná,
Politika už nikdy nebude stejná.
Spící obr se probudil.
Trump vítězí i v tradičních demokratických enklávách.
V tuto chvíli je už šance Hillary Clintonové mizivá a každý další přicházející výsledek to potvrzuje.

Královsky se bavím, neb jsem vyhrála svou malou sokromou sázku. Průzkumy se totiž v posledních dnech vyvíjely až podezřele podobně “před-Brexitovským” průzkumům, z čehož vyplývalo, že zdánlivý outsider a větší rebel má víc šancí, než se zdá. A teď to hlavní: Vážení, držte si kloubouky, tímto na finančních trzích právě začíná divoká jízda z vršku.

ČT brečí. Na ty jejich protáhlé ksichty jsem se těšil nejvíce.

07:20

Trump 244 – Clintonová 215

Vzhledem k průběžným výsledkům v dalších státech, i těch “tradičně demokratických”, kde Donald Trump vede, je již téměř jasné, že presidentem bude Donald Trump.

722

08:00

Trump podle AP vyhrál v Pensylvánii a získal dalších 20 volitelů. 

08:23

Vše spěje k vítězství Donalda Trumpa. Jasně to naznačují výsledky z klíčových států, kde Trump zabodoval, a to na Floridě, v Ohiu, v Pensylvánii i v Severní Karolíně. Navíc je blízko úspěchu v baštách demokratů – ve Wisconsinu a Michiganu. K absolutní jistotě triumfu mu chybí zisk tří volitelů, momentálně jich má na své straně 267.

08:25

Donald Trump podle serveru CNN právě dorazil na svůj mítink v New Yorku. Očekává se jeho projev.

  • Další várka komentářů ze sociálních sítí

Koukal jsem ráno chvilku na ČT. On umřel Stalin, nebo co?

Clintonová prohlásila, že již nevystoupí… Už utíká do Mexika? Protože Trump říkal, že by ji jako prezident stíhal.

Bílý muž si dovolil vzít Ameriku zpět. A Amerika zjistila, že legálně pracující hispánec je taky bílý muž. Dobře Trump. Být tam Sanders, bylo by to něco jiného. Clintonová je víc byrokracie, Obamova socialismu, víc intervencí ve světě. Clintonová je zlo.

První vtip po volbách – zdroj The Independent: Bill uklidňuje Hillary:”Mandela se také stal prezidentem až po 27 létech vězení.” 

“Když šel Trump na Floride do vedení, atmosféra ve štábu Hillary Clintonové citelně povadla. Ještě hůře bylo, když připsal Ohio. Kdo zvítězí v Ohiu, usedne v Bílém domě. „Lidé ve štábu Demokratické strany mají kamenné tváře, pláčou a někteří odcházejí. Lidé jsou v šoku. Stojí s otevřenými ústy, zakrývají si obličej. Je to naprostý opak toho, jaká atmosféra tady vládla ještě před pár hodinami.“ Jak se jen mohlo stát, že jsou voliči tak blbí a nevolili naší vizi neomarxistického ráje na zemi? Děláme pro ně první poslední – bereme jim svobody a dáváme jim fízlování, udávání, dali jsme jim války na Středním východě a migrační vlnu, dostali od nás jako bonus islamizaci. Desítky let se tak poctivě snažíme ničit střední třídu, bereme jim práci a oni nás nevolí? Predeterminace příštích českých prezidentských voleb. Plakat budou Pažout, Jonatán, Kocáb, Mazda. Smutná bude Janda, Klvaňa, Palata. V divadlech opona na půl žerdi, vrchol kvalitní politické satiry hra Ovčáček čtveráček už nestačí rozesmát humanisty a pachatele dobra všehomíra. Raw fair trade sójové latté U tří ocásků bude mít pěnu na půl žerdi.

08:43

Hillary Clintonová v telefonickém rozhovoru s Donaldem Trumpem uznala volební porážku.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
84 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.