Biden4
13.2.2020
Kategorie: Politika

USA: První obětí impeachmentu je Joe Biden

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonV procesu impeachmentu bylo nutné udržovat mediální povědomí o tom, že bývalý viceprezident Joe Biden je horkým kandidátem na nominaci Demokratické strany.

V Demokratické straně začíná volba delegátů na nominační sjezd strany, který určí protikandidáta současnému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Demokraté se pokusili využít telefonátu Trumpa s ukrajinským prezidentem jako důkazního prostředku, že Trump osnoval „spiknutí“ proti horkému kandidátovi demokratů na nominaci. Liberální média do omrzení omílala tento fakt právě proto, aby dodala vážnosti procesu impeachmentu u americké i světové veřejnosti. Senát ale podle očekávání Trumpa osvobodil a Demokratická strana má za sebou první primárky, a to ve státech Iowa a New Hampshire.

Impeachment skončil a s ním i servítky liberálního tisku vůči Bidenovi. V Iowě skončil jako čtvrtý a v New Hampshiru dokonce jako pátý se ziskem pouhých 8 %. V tomto státě, kde se na rozdíl od Iowy uskutečnilo normální hlasování, vyhrál demokratický socialista Bernie Sanders a na druhém místě skončil Pete Buttigieg, oba získali shodný počet delegátů na nominační sjezd. Liberální média jakým je bezesporu server msn.com si o výsledku Bidena dovolila dokonce napsat, že jeho výsledek v New Hampshiru odfoukl jeho kandidaturu.

V táboře republikánů je jasno. Paralelně probíhající primárky v New Hampshiru vyhrál přesvědčivě Trump s více než 85% hlasů. Stratégové a poradci stávajícího prezidenta neskrývají, že by si přáli, aby se proti Trumpovi postavil právě socialista Sanders. I když Sanders hovoří o tom, že jeho vítězství v primárkách je počátkem konce Trumpa, stratégové prezidentské kampaně současného prezidenta si přejí Sanderse právě kvůli tomu, že jeho ekonomický program je na hony vzdálen programu Trumpa a sázejí na to, že u nevyhraněných Američanů socialista Sanders vzbudí spíše obavy než respekt.

Naplňují se tak předpovědi, že Biden není zdaleka tak horkým favoritem na nominaci, jak demokraté během procesu impeachmentu tvrdili. Protože se navíc během procesu objevily další nepříznivé zprávy na Bidenova syna ohledně soudně určeného otcovství, impeachment Bidenovi spíše uškodil, než pomohl. Biden sice ještě nehodil ručník do ringu a odjel z New Hampshiru ještě před hlasováním, aby se věnoval kampani v dalších státech USA, zdá se, že už i samotní liberálové Bidena opouštějí.

Proces impeachmentu tak „favoritovi“ nejen že nepomohl, ale spíše ho v očích levicové Ameriky poškodil. Však mu také levicová Amerika připomínala různé „omyly“ z jeho dlouhého politického života. Nyní se zdá, že jeho cesta k prezidentskému úřadu skončí už v primárkách Demokratické strany.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 433 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.