Biden4
13.2.2020
Kategorie: Politika

USA: První obětí impeachmentu je Joe Biden

Loading...
Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonV procesu impeachmentu bylo nutné udržovat mediální povědomí o tom, že bývalý viceprezident Joe Biden je horkým kandidátem na nominaci Demokratické strany.

V Demokratické straně začíná volba delegátů na nominační sjezd strany, který určí protikandidáta současnému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Demokraté se pokusili využít telefonátu Trumpa s ukrajinským prezidentem jako důkazního prostředku, že Trump osnoval „spiknutí“ proti horkému kandidátovi demokratů na nominaci. Liberální média do omrzení omílala tento fakt právě proto, aby dodala vážnosti procesu impeachmentu u americké i světové veřejnosti. Senát ale podle očekávání Trumpa osvobodil a Demokratická strana má za sebou první primárky, a to ve státech Iowa a New Hampshire.

Impeachment skončil a s ním i servítky liberálního tisku vůči Bidenovi. V Iowě skončil jako čtvrtý a v New Hampshiru dokonce jako pátý se ziskem pouhých 8 %. V tomto státě, kde se na rozdíl od Iowy uskutečnilo normální hlasování, vyhrál demokratický socialista Bernie Sanders a na druhém místě skončil Pete Buttigieg, oba získali shodný počet delegátů na nominační sjezd. Liberální média jakým je bezesporu server msn.com si o výsledku Bidena dovolila dokonce napsat, že jeho výsledek v New Hampshiru odfoukl jeho kandidaturu.

V táboře republikánů je jasno. Paralelně probíhající primárky v New Hampshiru vyhrál přesvědčivě Trump s více než 85% hlasů. Stratégové a poradci stávajícího prezidenta neskrývají, že by si přáli, aby se proti Trumpovi postavil právě socialista Sanders. I když Sanders hovoří o tom, že jeho vítězství v primárkách je počátkem konce Trumpa, stratégové prezidentské kampaně současného prezidenta si přejí Sanderse právě kvůli tomu, že jeho ekonomický program je na hony vzdálen programu Trumpa a sázejí na to, že u nevyhraněných Američanů socialista Sanders vzbudí spíše obavy než respekt.

Naplňují se tak předpovědi, že Biden není zdaleka tak horkým favoritem na nominaci, jak demokraté během procesu impeachmentu tvrdili. Protože se navíc během procesu objevily další nepříznivé zprávy na Bidenova syna ohledně soudně určeného otcovství, impeachment Bidenovi spíše uškodil, než pomohl. Biden sice ještě nehodil ručník do ringu a odjel z New Hampshiru ještě před hlasováním, aby se věnoval kampani v dalších státech USA, zdá se, že už i samotní liberálové Bidena opouštějí.

Proces impeachmentu tak „favoritovi“ nejen že nepomohl, ale spíše ho v očích levicové Ameriky poškodil. Však mu také levicová Amerika připomínala různé „omyly“ z jeho dlouhého politického života. Nyní se zdá, že jeho cesta k prezidentskému úřadu skončí už v primárkách Demokratické strany.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč


Celkem za měsíc: 14 787,78 Kč
Vybráno 42.24%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 292 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.