Biden4
13.2.2020
Kategorie: Politika

USA: První obětí impeachmentu je Joe Biden

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonV procesu impeachmentu bylo nutné udržovat mediální povědomí o tom, že bývalý viceprezident Joe Biden je horkým kandidátem na nominaci Demokratické strany.

V Demokratické straně začíná volba delegátů na nominační sjezd strany, který určí protikandidáta současnému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Demokraté se pokusili využít telefonátu Trumpa s ukrajinským prezidentem jako důkazního prostředku, že Trump osnoval „spiknutí“ proti horkému kandidátovi demokratů na nominaci. Liberální média do omrzení omílala tento fakt právě proto, aby dodala vážnosti procesu impeachmentu u americké i světové veřejnosti. Senát ale podle očekávání Trumpa osvobodil a Demokratická strana má za sebou první primárky, a to ve státech Iowa a New Hampshire.

Impeachment skončil a s ním i servítky liberálního tisku vůči Bidenovi. V Iowě skončil jako čtvrtý a v New Hampshiru dokonce jako pátý se ziskem pouhých 8 %. V tomto státě, kde se na rozdíl od Iowy uskutečnilo normální hlasování, vyhrál demokratický socialista Bernie Sanders a na druhém místě skončil Pete Buttigieg, oba získali shodný počet delegátů na nominační sjezd. Liberální média jakým je bezesporu server msn.com si o výsledku Bidena dovolila dokonce napsat, že jeho výsledek v New Hampshiru odfoukl jeho kandidaturu.

V táboře republikánů je jasno. Paralelně probíhající primárky v New Hampshiru vyhrál přesvědčivě Trump s více než 85% hlasů. Stratégové a poradci stávajícího prezidenta neskrývají, že by si přáli, aby se proti Trumpovi postavil právě socialista Sanders. I když Sanders hovoří o tom, že jeho vítězství v primárkách je počátkem konce Trumpa, stratégové prezidentské kampaně současného prezidenta si přejí Sanderse právě kvůli tomu, že jeho ekonomický program je na hony vzdálen programu Trumpa a sázejí na to, že u nevyhraněných Američanů socialista Sanders vzbudí spíše obavy než respekt.

Naplňují se tak předpovědi, že Biden není zdaleka tak horkým favoritem na nominaci, jak demokraté během procesu impeachmentu tvrdili. Protože se navíc během procesu objevily další nepříznivé zprávy na Bidenova syna ohledně soudně určeného otcovství, impeachment Bidenovi spíše uškodil, než pomohl. Biden sice ještě nehodil ručník do ringu a odjel z New Hampshiru ještě před hlasováním, aby se věnoval kampani v dalších státech USA, zdá se, že už i samotní liberálové Bidena opouštějí.

Proces impeachmentu tak „favoritovi“ nejen že nepomohl, ale spíše ho v očích levicové Ameriky poškodil. Však mu také levicová Amerika připomínala různé „omyly“ z jeho dlouhého politického života. Nyní se zdá, že jeho cesta k prezidentskému úřadu skončí už v primárkách Demokratické strany.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 509 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)