PLAVEC
7.12.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

USA: Plavec, který tři roky závodil jako muž, se prohlásil za ženu, nyní trhá rekordy v ženské kategorii

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Ženský sport už dnes není v některých disciplínách ani tak pro ženy jako pro muže, kteří se prohlásí za ženy. Dnes už totiž ani není třeba si nechat operativně změnit pohlaví, stačí se prohlásit za ženu. Tedy pokud někdo prohlásí, že se cítí být ženou, je považován za ženu, i když jde o biologického muže. Logicky pak není možné, aby takovému muži jakákoli biologická žena konkurovala ve sportech, které jsou založeny na fyzické síle a v nichž je tak samozřejmě muž v automatické výhodě.

Silové sporty tak již brzy přestanou být pro dívky atraktivní, neboť  nebudou mít šanci mezi stále více muži konkurovat tak, aby vyhrávaly. Má tak vůbec ještě nějaký význam rozdělovat mužské a ženské kategorie a to navíc v situaci, kdy je nám vnucováno, že je těch pohlaví ještě mnohem víc? A především pak v situaci, kdy se může kdykoli jakýkoli muž prohlásit za ženu, aby si automaticky zajistil vítězství?

Transgender plavec z Pensylvánské univerzity, který předtím strávil tři roky závoděním jako muž, nyní láme rekordy v ženských akcích a vyvolává pobouření uprostřed kontroverze kolem transgender sportovců.

Thomas, 22, plaval za tým Penn Men’s 2017-2020 jako Will Thomas, umístil se na druhém místě na Ivy League Championship ve třech disciplínách ve volném stylu. Thomas také vyhrál 500m plavání mužů volný způsob proti Villanova v sezóně 2019-20.

Od té doby, co přešel do ženského týmu, se Thomas ze solidního univerzitního plavce stal dominantním plavcem.

Lia Thomasová, 22, dříve známá jako Will, se v poslední době zúčastnila několika akcí, včetně tripartitního setkání s univerzitami Cornell a Princeton 20. listopadu, na kterém studentka překonala rekordy University of Toronto. V disciplínách na 200 a 500 metrů volným stylem, zaznamenává časy, které překonávají téměř všechny ostatní plavce ve Spojených státech.

Jeho čas 4’36,06 na 500 metrů mu již vynesl bronzovou medaili na akcích National College (NCAA), ale čas na 200 metrů byl ještě působivější, protože vytvořil nový rekord (1′ 41,93), což mu tentokrát umožnilo získat peníze na národní úrovni. „Vyhrála závod s téměř sedmisekundovým náskokem na druhé místo a její čas je nejrychlejší v zemi,“ uvedlo sportovní oddělení. Na 500 metrech předchozího dne nechala svou konkurentku více než 14 sekund za sebou.

Toto je poslední kontroverze v probíhající debatě o tom, zda by transgender lidem mělo být umožněno soutěžit ve sportu po boku sportovců opačného pohlaví, než je jejich přiřazené pohlaví.

Není známo, kdy Thomasová začala s přerodem na Liu, ale pravidla NCAA říkají, že by měla absolvovat rok léčby potlačující testosteron, aby mohla soutěžit.

Jeho poslední známá mužská soutěž se datuje 16. listopadu 2019.

Je to nespravedlivé vůči zastáncům ženského sportu, pro které je účast transgender sportovkyň na ženských akcích zcela irelevantní. „Je zřejmé, že ženské rekordy jsou překonány. Lia soutěžila jako muž tři roky s NCAA“ upozornila Linda Bladeová, autorka knihy Jak transaktivismus a věda popírají sport.

Ve studentských novinách ze své univerzity v Pensylvánii ji Lia ujišťuje: „Tím, že jsem trans, jsem nezměnil způsob, jakým plavu, a že mohu pokračovat, je potěšující“. Tím ovšem nemůže přesvědčit rodiče mladých dívek, které soutěží ve stejných kategoriích: „Moje dvě dcery plavou závodně. Trénují třikrát až čtyřikrát týdně. Takové kecy mě zlobí“ , míní jeden z rodičů.

Muž také upozorňuje na to, že ženy soutěžící s transsportovci se mnohdy odmítají zúčastnit. Vzhledem k tomu, že trans plavci už nejsou nuceni snižovat hladinu testosteronu, někteří odborníci se domnívají, že Lia Thomas by mohla být do budoucna problém. Třeba jako sedminásobná olympijská vítězka a patnáctinásobná mistryně světa…
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 743 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
56 komentářů
      • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)