trumpputin7218
25.3.2019
Kategorie: Politika

USA: Mueller to vyšetřil špatně?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonMuellerova komise, která zkoumala možnou tajnou dohodu mezi volebním štábem prezidenta Donalda Trumpa a Ruskem, dospěla k závěru, že se nepodařilo zjistit žádné důkazy o tajné dohodě Trumpa s Ruskem.

Robert Mueller, vyšetřovatel možného spiknutí volebního štábu Donalda Trumpa s Ruskem, ukončil svou činnost a odevzdal závěrečnou zprávu ministrovi spravedlnosti USAZvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller podle ministerstva spravedlnosti USA nedospěl k závěru, že by volební tým Donalda Trumpa během jeho prezidentské kampaně spolupracoval s Ruskem. Vyplývá to z dopisu, který v neděli právním výborům Kongresu zaslal ministr spravedlnosti a generální prokurátor William Barr. ….Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová na Twitteru uvedla, že podle závěrů ministerstva spravedlnosti je Trump podle Muellera zcela nevinen. Obdobně se následně vyjádřil také sám prezident Trump a doplnil, že je mu líto, že si tím vším musely Spojené státy projít. Prezidentův právní tým označil závěry z Barrova dopisu za „zadostiučinění“. Trumpův advokát Rudi Giuliani uvedl, že závěry vyšetřování jsou lepší, než očekával.

Dvouleté vyšetřování Trumpa bylo liberálním (levicovým) americkým tiskem chápáno jako trvalý prostředek boje s politikou Trumpa. Závěr zprávy, a sice to, že nebyly zjištěny žádné důkazy o tajné spolupráci volebního štábu Trumpa s Ruskem, proto může na levicové čtenáře působit jako studená sprcha. Kromě toho, ministr spravedlnosti se ani slůvkem nezmínil o tom, že by Rusko ovlivnilo výsledek prezidentských voleb. Po dvouleté masáži čtenářů i to musí působit na „věřící“ jako rána kladivem do hlavy.

Vysvětlení je ale kupodivu velmi jednoduché. Naprostá většina hlavních médií USA na čele s The New York Times a The Washington Post totiž vsadila na pomluvy a tvrdou protitrumpovskou kampaň. Volby v listopadu 2018 sice přinesly Demokratům zisky ve Sněmovně reprezentantů Kongresu, Senát naopak udrželi Republikáni. Znamená to jediné – Trumpova administrativa sice je pod tlakem sněmovny, Senát je však hradbou proti pokusům Demokratů zahájit impeachment stávajícího prezidenta. Demokraté požadují zveřejnění celé zprávy zvláštního vyšetřovatele Muellera, ale podle ministra spravedlnosti části zprávy podléhají utajení.

Pro Demokratickou stranu je zpráva hořkou pilulkou a zcela jistě jí nebudou ochotni jen tak v klidu strávit. Jistě se objeví spekulace o tom, že zpráva straní Trumpovi (Robert Mueller je totiž údajně republikán). Že v jeho komisi jinak zasedali samí demokraté, se příliš zdůrazňovat nebude. Zejména radikální levicové křídlo v Demokratické straně bude výsledky zprávy zpochybňovat.

Závěr je také zřejmý a pro hlavní americká liberální média není rovněž příznivý. Objektivní zpravodajství se ze stránek těchto médií ztratilo již dávno a to samé lze konstatovat i o médiích evropských ve vztahu k současné krizi EU. Takže – vyšetřování skončilo, ale nezapomeňme, kdo se na něm přiživoval.

Autor: Jan Bartoň

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 964 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
13 komentářů