VOLBYRUSKO
21.9.2021
Kategorie: Politika

USA, kde proběhly volby minimálně problematické, pochybují o transparentnosti voleb v Rusku

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDNa tato obvinění reagovalo ruské velvyslanectví ve Spojených státech a kritizovalo je jako nepodložená. Tisková agentura TASS píše: „Vzali jsme na vědomí nepodložená obvinění amerického ministerstva zahraničí z údajných„ nesvobodných a netransparentních “voleb do Státní dumy Ruské federace, které se konaly 17. – 19. Září,“ uvedla ruská diplomatická mise. Ruská ambasáda ve Spojených státech uvedla v prohlášení na svém účtu Facebook. „V tomto ohledu zdůrazňujeme: projev vůle lidu proběhl v plném souladu s ustanoveními domácí legislativy a normami mezinárodního práva,“ píše se v prohlášení. “Jakákoli tvrzení o opaku jsou nepřijatelná. Jakékoli nesrovnalosti neměly dopad na celkový průběh hlasování a nemohou ovlivnit výsledky volební kampaně,” uvádí prohlášení.


Ruské velvyslanectví ve Spojených státech také uvedlo, že nyní čeká, až americké úřady přijdou s podrobným vysvětlením ohledně hlášených kyberútoků, které přišly z amerického území během parlamentních voleb v Rusku. Během voleb čelila Ústřední volební komise Ruska nebývalému počtu kybernetických útoků s tím, že „bylo zjištěno, že 50% z nich bylo prováděno právě z území Spojených států, o čemž chce ruská diplomatická mise získat podrobná vysvětlení.

Volby do 8. ruské státní dumy (dolní komora) se konaly během tří dnů – 17., 18. a 19. září. Kromě voleb do Státní dumy šli voliči k urnám odevzdat hlasy vedoucím devíti ruských regionů a do 39 regionálních parlamentů. Elektronické hlasování se v ruských parlamentních volbách konalo v šesti regionech: ve městě Sevastopol, stejně jako v Kursku, Murmansku, Nižním Novgorodu, Rostově a Jaroslavli. Dálkové hlasování v Moskvě probíhalo na vlastní platformě.

Poté, co bylo zpracováno 100% odevzdaných hlasovacích lístků, bylo oznámeno, že Sjednocené Rusko získalo 49,82% hlasů a obsadilo přibližně 112 křesel v dolní komoře parlamentu. Zástupci „kremelské“ strany také zvítězili ve volbách ve 198 jednomandátových obvodech země. Politická strana Sjednocené Rusko proto celkově získala ústavní většinu přes 300 mandátů.

Na druhém místě je Komunistická strana Ruské federace s 18,93%, třetí je Liberálně demokratická strana Ruska se 7,55%, Spravedlivé Rusko čtvrté se 7,46% a Noví lidé pátí s 5,32%. Celkem 5 stran vstoupilo do Dumy ve volbách, které byly v EU už předem prohlášeny za nedemokratické a zmanipulované s tím, že skutečná opozice nebyla k volbám připuštěna. Mysleli tím samozřejmě Navalného. Kandidovala ale například strana Jabloko, sama se označující jako opoziční. Tato strana veteránů Jelcinovy éry získala něco přes 1 % .

Byla skutečně hlášena celá řada různých „nepravidelností“, všemi se prý bude centrální volební komise zabývat. Zatím bylo vyřazeno asi 8 500 hlasů. Je ale zajímavé, jak všem různým na mobily nahraným videím, dokumentujícím podvody u ruských voleb, byla na facebooku i v mainstreamu dána široká publicita, zatímco záznamy výpovědí svědků volebních podvodů v USA v řádech o 3 nuly větších, konané pod přísahou, byly ze všech platforem nemilosrdně mazány, často i s autory.

Týden před ruskými volbami byl Evropský parlament tak “pevně přesvědčen” o tom, že volby budou zfalšované, že jeho předseda Sassoli na plénu veřejně zakázal všem poslancům jet se o tom přesvědčit na vlastní oči. Vyhrožoval dokonce, že poslanec, který by se zúčastnil voleb jako mezinárodní pozorovatel, bude disciplinárně potrestán zákazem hlasovat až na 30 dnů a odebráním platu. Takovou pravomoc nemá ani Putin. Nemá holt prohloubenou unijní demokracii.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 358 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)