LEYENURSULA
23.8.2021
Kategorie: Politika

Uršula von der Leyenová pozvala Afghánce do Evropy

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDPředsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v sobotu vyzvala všechny členské státy EU, aby přijaly Afghánce, kteří potřebují ochranu. Komise EU poskytne finanční podporu zemím, které nabízejí uprchlíkům nový domov, řekla von der Leyenová ve Španělsku během návštěvy přijímacího centra pro „místní afghánské pracovníky členských států EU“, kteří uprchli před Talibánem.

Předsedkyně Komise navštívila vojenskou základnu Torrejon de Ardoz poblíž Madridu společně s předsedou Rady Charlesem Michelem a španělským premiérem Pedrem Sanchezem. Španělské vojenské letectvo na základně zřídilo tábor, do kterého se podle Sancheze vejde až 800 lidí. Podle vlády v Madridu bude sloužit jako „logistické centrum Evropy“, ze kterého budou „všichni Afghánci, kteří pracovali pro instituce EU“, distribuováni do jiných zemí. Podle španělského ministra zahraničí Jose Manuela Albarena „téměř všechny země EU“ souhlasily s přijetím lidí z tábora. Nejprve by měli dostat „povolení k dočasnému vstupu“ do Španělska, než jim různé země, ve kterých se mají usadit, přiznají status uprchlíka.

Kdo jsou „téměř všechny země EU“? Dozvíme se po volbách, že to jsme i my? Přerozdělování je evergreen, který Evropská komise používá ad nauseam. Nevíme, jaká překvapení skrývá budoucnost, ale dobře víme, že premiér Andrej Babiš je vydíratelný, jak ukazuje kauza s odposlechy prezidenta Miloše Zemana BIS, které premiér jaksi neumí zastavit. Kdo na něj má ještě „kompro“, to se uvidí po volbách.
Rakousko se ústy svého kancléře Sebastiana Kurze vyjádřilo jasně: „Mezinárodní společenství nyní musí udělat vše pro zlepšení situace v zemi postižené krizí, ale Rakousko si musí také přiznat, že ne vše je v našich silách”, uvedl Kurz v nedělním letním rozhovoru Pulse 24. Rakousko prý již v posledních letech „nepřiměřeně velkou měrou přispělo“ a je domovem jedné z největších afghánských komunit v Evropě.

Kurz tedy není toho názoru, že by v Rakousku měli přijmout více lidí. „To se za mého kancléřství nestane,“ zdůraznil Kurz s odkazem na „obzvláště obtížnou integraci“ afghánských žadatelů o azyl v této zemi. Místo toho by se mělo lidem pomáhat v sousedních státech, zopakoval návrh politik ÖVP v posledních dnech.

Konkrétně Kurz zmínil například Turkmenistán a Uzbekistán, které dosud přijaly jen relativně málo Afghánců. EU by měla podporovat země v tomto regionu a přesvědčit je, aby „poskytovaly ochranu lidem, kteří hledají azyl“. Rakušané ovšem nejsou v NATO, nemají tedy s afghánským dobrodružstvím nic společného. Jak se stalo, že poté, co byli Angelou Merkelovou v roce 2015 do Evropy pozvání Syřané, vzrostly v celé západní Evropě afghánské komunity, to je samostatná otázka, na níž je snadná odpověď – žádá-li Evropa Syřany, dostane „Syřany“. Žádá-li Afghánce spolupracující s EU, dostane „Afghánce spolupracující s EU“, i kdyby byli z Kamerunu. Pašeráci to zařídí.

Rakušané za žádnou cenu nechtějí opakovat rok 2015. Naproti tomu, zdá se, představitelé Evropské komise jsou toho názoru, že to není problém. Uršula von der Leyenová tak vyslala do Afghánistánu přesně ten signál, o němž mluvil rakouský ministr vnitra Karl Nehammer, že je mu třeba zabránit. Místo „Mutti Merkel“ mají uprchlíci „Tante Uschi“, které se mohou dovolávat. Rada ministrů přijímání uprchlíků nepodpořila, tak to předsedkyně Komise udělala sama.

Dokonce i architekt evropské uprchlické politiky Gerald Knaus vyzval, aby nedocházelo „k podněcování nové uprchlické vlny“. Situace se prý od roku 2015 výrazně změnila, na cestě jsou četné ploty a překážky, a na kábulském letišti se lidé tak leda ušlapou. Bohužel, výzva k exodu už byla vydána, a to nejvyšší autoritou EU. O nás bez nás.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 045 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)