bureaucracy_by_itsk-d34auc8
18.5.2016
Kategorie: Ekonomika

Úředníci dostanou až dvojnásobné platy

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ 18|05|2016

66 tisíc státních úředníků se může začít radovat. Přichází platová revoluce, která bude znamenat prudký nárůst platů ve státní sféře. Revoluce v odměňování má začít od začátku příštího roku počítá s tím, že nový systém odměňování státních zaměstnanců bude znamenat plošný nárůst platů o pětistovku až dva tisíce korun a více peněz výkonnějším a odborníkům až dvojnásobné platy proti dnešku. Radovat se mohou i důchodci, vláda počítá s tím, že jim přidá celé dvě stovky.

Sobotkova vláda je k úředníkům neobyčejně štědrá. Příznivé ekonomické výsledky však zakrývají skutečnost, že dluh České republiky roste ze všech zemí eurozóny největším tempem, a za pár roků můžeme dohonit Řecko. Na obsluhu státního dluhu se vynakládá více než 70 miliard ročně a toto číslo neustále roste. Andrej Babiš v roce 2014 sliboval vyrovnaný rozpočet již v roce 2017. Nyní je, zdá se, v nedohlednu. A to jsou ekonomická čísla příznivější než bylo očekávání v době Babišových slibů.

Nezaměstnanost se snižuje tím, že se stále zvyšují počty státních úředníků. Už teď jich má Česká republika sedmkrát víc (!!!) než mnohem větší Velká Británie. Kdyby Andrej Babiš takhle hospodařil ve svých firmách, už by dávno zkrachoval.

Socialistické experimenty dnešní vlády ohrožují českou ekonomiku mnohem víc než si myslíme. Jenomže až bude muset nějaká příští vláda řešit kritickou situaci, do které nás tato vláda směruje, budou socialisté křičet o tom, že je asociální a že škrtí ekonomiku drastickými opatřeními.

Na rozdíl od úředníků, motoristé si připlatí. Nejen skokovým zvýšením pokut za dopravní přestupky (až 70.000 Kč). Díky výkonnějším úředníkům a odborníkům budou muset motoristé vyměnit povinné reflexní vesty ve svých autech, i když těm dosavadním vlastně vůbec nic není. Změnila se totiž vyhláška ministerstva dopravy. To se výrobci těchto vest pomějou. Lubomír Demel z firmy D.A.S. Polička, která vesty dodává, odhaduje, že 80 % prodávaných vest neodpovídá parametrům pro povinnou výbavu. Že by nový tunel jako před nedávnem v případě autolekárniček? (Ministr Ťok toto sice popírá, prý se bude jednat jen o nově dodávané vesty na trh, ale vyčkejme, pozn. PP)

Na motocyklisty má policie nově příručku. Až vás na motocyklu zastaví policista, drátem prozkoumá výfuk, sedne vám na sedlo, zda v designových zrcátkách něco vidíte, a přeměří velikost “espézetky” a světel. Nová příručka na neukázněné motorkáře popisuje do posledního detailů jak odhalit neschválené úpravy motocyklu.

Ordnung muss sein, holoubkové, jak říkával Švejk, jinak by na Karlově náměstí visel na každém stromě motorkář bez discipliny.

ZDROJ: Ivan Bednář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 70 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...