urednik-praci-rad
10.5.2019
Kategorie: Společnost

Úředníci a umělá inteligence

Sdílejte článek:

RED HOOK

Jsme nedávno seděli na výčepu u Hooka a vedli disputaci, protože neumíme jen tak zbůhdarma lejt a nikam se neposunout. Nedisputoval akorát Džesika, bo si čet Základy metafyziky mravů od Immanuela Kanta a zrovna to bylo děsně napínavé.


My ostatní jsme těkali ne nepodobni Brownovu pohybu od tématu k tématu, až jsme zakotvili u digitalizace. Ona totiž v únoru u nás proběhla Světová konference o digitalizaci a umělé inteligenci, protože kde jinde, že.

Málo se totiž ví, že co se týče umělé inteligence je naše republika ta, co druhé vede. Vím z několika na sobě nezávislých zdrojů co choděj k Hookovi, že od určité manažerské pozice se v České republice jiná než umělá inteligence nechytí.

A třeba ve státní správě maj umělou inteligenci všichni.

Jediný co, že většinou jde o nultý model umělé inteligence, nultou generaci, která obsahuje pouze několik funkcí. Oberhanz povidal, že ty funkce jsou tři. Kakat, čurat a dadat. 

Já si to nemyslím, bo znám osobně několik modelů ze státní správy a proto vím, že toho uměj víc. Akorát mne momentálně nic nenapadá.

V každém případě to, že nás vedou týpci s umělou inteligencí nulté generace vysvětluje mnohé. Ale zase, až se vychytaj kritický chyby a celý se to bude průběžně online záplatovat, tak třeba někdy v budoucnu s nima půjde vyjít.

Na konferenci se taky mluvilo o samořiditelných autech. Ta by taky měla mít umělou inteligenci. Samozřejmě mnohem dokonalejší, než má nějaký úředník, protože řídit auto, na rozdíl od státu, není žádná prdel.

Když jsme se dostali k tomuhle, tak Džesika odložil Kanta a povidal, že tohle bude problém. Že ať si představíme, že nějakej auťák vybavenej vytuněným kvantovým mozkem vjede v Praze na D1. Pokud se mu podaří dostat do Brna, z kvantovýho mozku zbude tak akorát analogovej abakus. Tohle podle něj současný počítače nedaj. Ani budoucí.

Jsme mu museli dát za pravdu.

Džesika pak ještě povidal, že víc se mu líbí myšlenka přejmenovat Prokopský údolí na Silicon Valley a požádat nějakýho developera, aby ho zastavěl garážema. V nich že by se mohly vyrábět různý věci.
Jsem se ho ironicky zeptal, jaký. On mi ironicky odpověděl, že třeba sichrhajsky, bo je nedávno nemoh sehnat. Což byl důvod, proč několikrát vynechal ranní joging, bo mu padaly tepláky, bo mu v pase praskla guma a on ji neměl jak navlíct.

Oberhanz se ho ironicky zeptal, proč si nevzal kšandy. Džesika mu ironicky odpověděl, že ho to nenapadlo. Jsem řekl, že není divu, že ho to nenapadlo, když čte takový pitomosti, jako je Kant. Myslel jsem to humorně, akorát že jsem to myslel humorně pouze já. Takže pak jsme se poštěkali.

A pak byl klid.

Mno.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli si taky v Prokopáku pronajmeme garáž. Jsem jim řek, že to promyslim. Opatrně se těšej, že bysme měli kam jezdit na víkendy.

Dnes bude všelijak. Což je celkem jedno, bo Hook je pod střechou.

To je zatím vše.

Autor: Red Hook

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 171,54 Kč
Vybráno 43.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 298 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
politicon.cz
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.