urednik-praci-rad
10.5.2019
Kategorie: Společnost

Úředníci a umělá inteligence

Sdílejte článek:

RED HOOK

Jsme nedávno seděli na výčepu u Hooka a vedli disputaci, protože neumíme jen tak zbůhdarma lejt a nikam se neposunout. Nedisputoval akorát Džesika, bo si čet Základy metafyziky mravů od Immanuela Kanta a zrovna to bylo děsně napínavé.


My ostatní jsme těkali ne nepodobni Brownovu pohybu od tématu k tématu, až jsme zakotvili u digitalizace. Ona totiž v únoru u nás proběhla Světová konference o digitalizaci a umělé inteligenci, protože kde jinde, že.

Málo se totiž ví, že co se týče umělé inteligence je naše republika ta, co druhé vede. Vím z několika na sobě nezávislých zdrojů co choděj k Hookovi, že od určité manažerské pozice se v České republice jiná než umělá inteligence nechytí.

A třeba ve státní správě maj umělou inteligenci všichni.

Jediný co, že většinou jde o nultý model umělé inteligence, nultou generaci, která obsahuje pouze několik funkcí. Oberhanz povidal, že ty funkce jsou tři. Kakat, čurat a dadat. 

Já si to nemyslím, bo znám osobně několik modelů ze státní správy a proto vím, že toho uměj víc. Akorát mne momentálně nic nenapadá.

V každém případě to, že nás vedou týpci s umělou inteligencí nulté generace vysvětluje mnohé. Ale zase, až se vychytaj kritický chyby a celý se to bude průběžně online záplatovat, tak třeba někdy v budoucnu s nima půjde vyjít.

Na konferenci se taky mluvilo o samořiditelných autech. Ta by taky měla mít umělou inteligenci. Samozřejmě mnohem dokonalejší, než má nějaký úředník, protože řídit auto, na rozdíl od státu, není žádná prdel.

Když jsme se dostali k tomuhle, tak Džesika odložil Kanta a povidal, že tohle bude problém. Že ať si představíme, že nějakej auťák vybavenej vytuněným kvantovým mozkem vjede v Praze na D1. Pokud se mu podaří dostat do Brna, z kvantovýho mozku zbude tak akorát analogovej abakus. Tohle podle něj současný počítače nedaj. Ani budoucí.

Jsme mu museli dát za pravdu.

Džesika pak ještě povidal, že víc se mu líbí myšlenka přejmenovat Prokopský údolí na Silicon Valley a požádat nějakýho developera, aby ho zastavěl garážema. V nich že by se mohly vyrábět různý věci.
Jsem se ho ironicky zeptal, jaký. On mi ironicky odpověděl, že třeba sichrhajsky, bo je nedávno nemoh sehnat. Což byl důvod, proč několikrát vynechal ranní joging, bo mu padaly tepláky, bo mu v pase praskla guma a on ji neměl jak navlíct.

Oberhanz se ho ironicky zeptal, proč si nevzal kšandy. Džesika mu ironicky odpověděl, že ho to nenapadlo. Jsem řekl, že není divu, že ho to nenapadlo, když čte takový pitomosti, jako je Kant. Myslel jsem to humorně, akorát že jsem to myslel humorně pouze já. Takže pak jsme se poštěkali.

A pak byl klid.

Mno.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli si taky v Prokopáku pronajmeme garáž. Jsem jim řek, že to promyslim. Opatrně se těšej, že bysme měli kam jezdit na víkendy.

Dnes bude všelijak. Což je celkem jedno, bo Hook je pod střechou.

To je zatím vše.

Autor: Red Hook

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 056,00 Kč
Vybráno 28.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 151 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.