28.10.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Uprchlíci ve Švédsku odmítli vystoupit z autobusu: Je tu zima, chceme zpátky do Německa!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

HS 28|10|2015

Skupina uprchlíků odmítla zůstat v přiřazené odlehlé vesnici ve Švédsku. Někteří požadovali přesunutí zpět do Německa. Obec nemá žádnou infrastrukturu a v zimě mohou teploty klesnout až na minus třicet stupňů.

Švédsko je země lesů, losů, sobů, medvědů a vlků, o tom není pochyb. Někteří lidé takové prostředí vyhledávají, jiní se ho straní. Do druhé skupiny patří i uprchlíci ze Sýrie a Iráku, kteří odmítli opustit autobus ve vesničce na západě Švédska. Švédská agentura pro migraci (MV) v úterý přiznala, že skupinka uprchlíků, kteří byli dočasně umístěni v odlehlé vesnici na hranici s Norskem, odmítala vystoupit z autobusu. Někteří z nich dokonce žádali, aby je autobus odvezl zpět do Německa.

“Říkají nám, abychom zde žili,” řekl Syřan hade Waes švédské televizi SVT. “Ale to není pro každého. My tu s sebou máme děti a těhotné ženy a je zde příliš chladno, nejsou zde žádné obchody, ani lékař, “tvrdí skupina 60 uprchlíků, která se do Limedsforsenu nedaleko hranic s Norskem dostala autobusy v neděli.V okruhu desítek kilometrů není žádné město. Teploty mohou klesnout až na minus 30 stupňů Celsia av zimě po celé měsíce téměř neexistuje jasné sluneční světlo.

lim

Agentura MV vysvětluje, že země dosáhla své meze. Každý týden přijde téměř 10 000 nových uprchlíků do Švédska. “Nemáme nic jiného,” řekla mluvčí MV Guna Graufeldsová. “To je vše, co jim můžeme nabídnout.” Jednání s uprchlíky, kteří nechtěli zůstat, pokračovala v úterý. “Ve většině případů jsou si vědomi, že tam nezůstanou po celý život.”

Co švédská vláda označila za úspěch v uprchlické politice, se ve skutečnosti ukázalo jen jako uprchlická přestávka. Vláda a velká část opozice má do konce týdne ukovat 21-bodový plán na řešení problémů s prostorem pro migranty, ale i nadále budou do země proudit tisíce žadatelů o azyl týdně. A stále více Švédů přemýšlí, proč by právě jejich země měla přijmout po Německu největší počet migrantů – a zdaleka největší podíl z hlediska počtu obyvatel. Hranice jsou zatím stále otevřené, ale zátěž roste a s ním i tlak na vládu.

Podle reprezentativního průzkumu chce 59 procent Švédů více restriktivní uprchlickou politiku. Nedávno přijatý nouzový balíček podle většiny není dostatečný. Žadatelé o azyl zpočátku získají jen omezené povolení k pobytu na tři roky. Rodiny, uprchlíci podle kvót a nezletilí bez doprovodu by měli využívat pomocné služby státu bez časového omezení.

ZDROJ: hlavnespravy.sk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
17 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.