migrital
21.11.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Uprchlíci jsou odvlékáni do otroctví, kde musí pracovat!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA

Tak to je opravdová hrůza. Od nejmenovaného, čtenáři “oblíbeného redaktora” jsme se dozvěděli šokující zprávu: Uprchlíci, kteří si zaplatili vysněný život na sociálních dávkách v západní Evropě prý čeká šok: Musí pracovat!!!

Je to skutečně tak. Na libyjském pobřeží, kde zuří “opravdová válečná vřava” a odkud “prchají” desetitisíce chudáků uprchlíků do Evropy za pomoci moderních bezplatných cestovek se stalo něco neuvěřitelného. Chudáci uprchlíci, svalnatí do bronzova opálení muži jsou často zajati a musí pracovat!!! A jsou prý jako otroci.

Pan redaktor nejmenovaného mainstreamového plátku v “terénu” popisuje dojemný příběh jedenadvacetiletého uprchlíka Victoryho, kterému prý doma vadila korupce, kvůli ní se prý nedokázal prosadit a proto se rozhodl do Evropy. Na cestě je už rok a čtyři měsíce. Za poplatky pašerákům utratil veškeré jmění, od redaktora dále se dozvídáme: Došly mu peníze, věznitelé ho prodali jako otroka. Veškerý jeho výdělek odevzdával pašerákům. Po několika týdnech ho však jeho nový majitel vrátil pašerákům, ti ho později prodali ještě několikrát.

„Utratil jsem takto asi 2 780 dolarů (v přepočtu 60 tisíc korun). Moje máma dokonce obcházela vesnice a půjčovala si od ostatních lidí, aby mi zachránila život,“ vypráví. Nyní ho čeká deportace do Nigérie.

A pan Mohammed Abdiker, operační ředitel Mezinárodní organizace pro migraci dodává . „Některé zprávy o situaci v Libyi jsou skutečně děsivé a poslední informace o dražbách otroků se jen řadí k dlouhému seznamu příkoří, kterými musí lidé na útěku procházet.“

To jsou smutné zprávy, ale pro uprchlíky mám jeden vzkaz: neutíkejte! Naopak prchejte zpátky do svých domovů! V Evropě se vám bude dát ještě tvrdší příkoří, budete dostávat nekvalitní stravu, bydlet v hotelu nebo dokonce na ubytovně a v blízkosti žádná mešita.

Tak třeba v Itálii, tam jste vy uprchlíci už tak zklamaní a vystresovaní, že např. v Turíně od italských daňových poplatníků prý nedostáváte „důstojný život“. Prý jste nuceni vykřikovat:„Vy Italové – řekněte svým dětem, že nejsme psi. Udržujte je v klidu, protože naše trpělivost dříve nebo později skončí,”.

A nejenom v Itálii, i ve Francii a Velké Británii, v zemích s nejštědřejšími sociálními dávkami vás již také nechtějí. A tak zbývá jen poslední záchrana Mutti Merkel v Německu. Ta naštěstí stále bere. Ale pustí vás k ní?

Jinak mám ještě na srdci velké poděkování autoru tohoto srdceryvného článku. Tolik slz, co jsem celou noc proronil nad osudem 21letého Victoriho, to již dlouho nebylo. Hlavní proud slz se spustil vždy po přečtení té části biografie nebohého Victoriho pojednávající o pracovním nasazení, ke kterému byl chudák Victory přinucen. I když naštěstí asi tak moc intenzivní pracant zase nebyl, když ho původní „majitel“ vrátil. No nevím, ale líbí se mi, že se pan autor a redakce nenechali „zmást“ informacemi o krádežích a násilí ze strany uprchlíků, je dobře, že se na problém dívají z té „správné“ strany, možná by nezaškodilo se na problém podívat nejen z té angažovaně velké, ale i „malé strany“.

A již se těším na další článek o uprchlíkovi, namátkou tentokráte o chudáku muslimu Abdulovi, který prchá se svými dvěma manželkami a 5 dětmi, kdy za pláče a smutku byl nucen zanechat další dvě manželky a deset dětí doma s podrobným popisem jeho chorobopisu. Doufám jen, že u překupníků zakoupí plovací vestu nejen pro sebe, ale i pro své děti, až se bude „zachraňovat“ cestou přes Středozemní moře, dokud ho nevyloví nějaká neziskovka nebo FRONTEX a ne jako otec nebohého Aylana utonulého před 2 lety na pobřeží, jehož fotka vyvolala velkou vlnu soucitu s uprchlíky a následně spustila exodus 1,5 miliónu muslimů do západní Evropy.

Ale jsou i „šťastné konce“ jako ten o tom syrském uprchlíkovi z roku 2015, který v Německu objíždí své čtyři manželky a 23 dětí,jednu ženu má oficiálně, další tři jen „přítelkyně”. Všechny za ním přišli do Německa, chudák nemá čas pracovat, proto je nucen být na sociálních dávkách. Zlatá jsou jeho slova: „Jsem prakticky pořád na cestě, abych byl se svou rodinou. V našem náboženství je mou povinností navštívit každou rodinu a být s ní. A snažím se znovu najít práci.”  Tak hlavně, že to je ten pravý happyend!

Ještě jednou moc děkuji autoru výše uvedeného citově drásajícího článku. Kde bychom bez vás a vašich angažovaných článků byli a hlavně, jak bychom si byli schopni bez vás a vašich objektivních reportáží vůbec udělat názor?

Asi se mi z té hory díků udělalo trochu blivno, ale jdu číst další “autentický” článek, tentokráte o „záchranářích ve Středozemním moři“ a jejich výletech za peníze daňových poplatníků.

P.S. A mokrej hadr na hlavu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.