29.3.2015
Kategorie: Společnost

Úplný zákaz kouření … demagogie populistů

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ 29|03|2015

Zatímco je v dnešní “pošahané a zpovykované” společnosti naprosto normální jít například na potrat, vzít si jedince stejného pohlaví – tak kouřit prý normální není. Zatímco se zvažují kroky k legalizaci měkkých drog, s čímž nemám z jistého prostého důvodu problém, zpřísňují se omezení kuřáků tabáku. Zatímco lidé jsou závislý na televizi, internetu, reklamě a módních vlnách – a to tak, že se mluví o jistém druhu demence, tak boj proti závislosti na nikotinu, nebere konce. Hlupáci, neschopní vlastní existence bez toho, aby kecali do existenci jiných lidí, jsou zaslepeni natolik, že nevnímají vlastní, v podstatě také zhoubné a škodlivé závislosti. Jejich závislosti jsou ovšem prokazatelně zhoubné pro celou společnost a pro každého zvlášť jakbysmet. Vím, že to nepochopí, vím, že je to k ničemu. Plácám si zde “játra” naprosto zbytečně.

Idiocie či demence, prostě jen degenerace takto manipulovaných jedinců je nezadržitelná, neb má podporu jak v politických, tak bohužel i vědeckých kruzích. Není nic platné, upozorňovat na pokrytectví, na zástupnost celé problematiky, na to, že si na těchto rádoby “moderních” problematikách někdo jen honí vodu na “svůj” mlýn. Problematika je podobná, možná naprosto stejná, jako  v případě ochrany životního prostředí. Řešení zástupného problému, kdy ten skutečný, v očích “zodpovědných” je zřejmě neřešitelný, a je tedy potřeba odpoutat pozornost a svalit vinu na něco/někoho jiného, než jen na vlastní neschopnost a než na sebe sama. Politici si na těchto tématech honí hlasy a tím upevňují svou moc, vědci a lékaři tak získávají postavení, prestiž – vše jen pro vlastní prospěch a to tou nejsnazší a nejjednodušší cestou. Cestou vytvoření virtuálního problému a viníka, které je pak snadné i virtuálně vyřešit. Vlk se nažere a koza zůstane celá.  O vás jim většinou nejde. Jako vždy, jde především o moc a o prachy. A nejen ty ze zlodějských daní! 

000koureni

Vraťme se ovšem k meritu věci. Jsem jednoznačně pro zákaz kouření ve stravovacích zařízeních. A tím to končí. V restauracích, dokonce v barech či nálevnách a pivnicích, to není jen zásah do nepřekročitelných práv majitele, provozovatele a zřizovatele takového zařízení. Každý člověk má právo na svobodu rozhodnutí jak naloží nejen se svým životem, ale i na to, jakou restauraci, bar či pivnici bude provozovat, zdali kuřáckou či nekuřáckou. Každý jiný občan, má stejné právo se svobodně rozhodnout, do jaké restaurace, baru či pivnice půjde a do jaké ne. Konec – tečka. Všechny kecy okolo jsou jen mlžení a záměrné zkreslování tohoto základního práva. Nikdo nemá právo si vynucovat zákaz kouření v restauraci jen proto, že “ausgerechnet právě on – nekuřák, do této restaurace chce jít” přestože je to kuřácká restaurace, tím spíš pivnice či bar (ne mléčný, ale noční). Požadovat něco podobného plošně, to už je totální zhovadilost, ale především je to nepřípustný zásah do svobod majitele, podnikatele atd. 

Napsal jsem řadu článku na toto téma a dovolím si je připomenout. Tím spíš, že idiocie, drzost a sprostota těch, co nestydatě lžou – a nejen o důsledcích pasivního kouření (protože o škodlivosti kouření nikdo rozumný jistě nepochybuje), ale o důvodech různých onemocnění, která se společně všechna přičítají na vrub kouření či pasívního kouření, přestože každý myslící jedinec, musí minimálně tušit, že stejnou ne-li větší měrou, se na nich podílejí vlivy jako je otrávené životní prostředí – tedy vody, vzduchu a země. Logicky pak i vše co jíme a pijeme, to co dýcháme, je kontaminované, otrávené. Házet různá onemocnění, především pak rakovinu, alergie a podobně, pouze na kouření, není jenom sprostá lež, je to skutečná zhovadilost, vedoucí pouze k tomu, že se řeší “zástupné” problémy, zatímco ty skutečné nikoliv! Jaký asi bude důsledek takového přístupu? O co tedy demagogům a populistům jde?

ZDROJ: Karel Ábelovský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč

Celkem za měsíc: 9 066,00 Kč
Vybráno 25.90%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 18 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
12 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.