29.3.2015
Kategorie: Společnost

Úplný zákaz kouření … demagogie populistů

Sdílejte článek:

KAREL ÁBELOVSKÝ 29|03|2015

Zatímco je v dnešní “pošahané a zpovykované” společnosti naprosto normální jít například na potrat, vzít si jedince stejného pohlaví – tak kouřit prý normální není. Zatímco se zvažují kroky k legalizaci měkkých drog, s čímž nemám z jistého prostého důvodu problém, zpřísňují se omezení kuřáků tabáku. Zatímco lidé jsou závislý na televizi, internetu, reklamě a módních vlnách – a to tak, že se mluví o jistém druhu demence, tak boj proti závislosti na nikotinu, nebere konce. Hlupáci, neschopní vlastní existence bez toho, aby kecali do existenci jiných lidí, jsou zaslepeni natolik, že nevnímají vlastní, v podstatě také zhoubné a škodlivé závislosti. Jejich závislosti jsou ovšem prokazatelně zhoubné pro celou společnost a pro každého zvlášť jakbysmet. Vím, že to nepochopí, vím, že je to k ničemu. Plácám si zde “játra” naprosto zbytečně.

Idiocie či demence, prostě jen degenerace takto manipulovaných jedinců je nezadržitelná, neb má podporu jak v politických, tak bohužel i vědeckých kruzích. Není nic platné, upozorňovat na pokrytectví, na zástupnost celé problematiky, na to, že si na těchto rádoby “moderních” problematikách někdo jen honí vodu na “svůj” mlýn. Problematika je podobná, možná naprosto stejná, jako  v případě ochrany životního prostředí. Řešení zástupného problému, kdy ten skutečný, v očích “zodpovědných” je zřejmě neřešitelný, a je tedy potřeba odpoutat pozornost a svalit vinu na něco/někoho jiného, než jen na vlastní neschopnost a než na sebe sama. Politici si na těchto tématech honí hlasy a tím upevňují svou moc, vědci a lékaři tak získávají postavení, prestiž – vše jen pro vlastní prospěch a to tou nejsnazší a nejjednodušší cestou. Cestou vytvoření virtuálního problému a viníka, které je pak snadné i virtuálně vyřešit. Vlk se nažere a koza zůstane celá.  O vás jim většinou nejde. Jako vždy, jde především o moc a o prachy. A nejen ty ze zlodějských daní! 

000koureni

Vraťme se ovšem k meritu věci. Jsem jednoznačně pro zákaz kouření ve stravovacích zařízeních. A tím to končí. V restauracích, dokonce v barech či nálevnách a pivnicích, to není jen zásah do nepřekročitelných práv majitele, provozovatele a zřizovatele takového zařízení. Každý člověk má právo na svobodu rozhodnutí jak naloží nejen se svým životem, ale i na to, jakou restauraci, bar či pivnici bude provozovat, zdali kuřáckou či nekuřáckou. Každý jiný občan, má stejné právo se svobodně rozhodnout, do jaké restaurace, baru či pivnice půjde a do jaké ne. Konec – tečka. Všechny kecy okolo jsou jen mlžení a záměrné zkreslování tohoto základního práva. Nikdo nemá právo si vynucovat zákaz kouření v restauraci jen proto, že “ausgerechnet právě on – nekuřák, do této restaurace chce jít” přestože je to kuřácká restaurace, tím spíš pivnice či bar (ne mléčný, ale noční). Požadovat něco podobného plošně, to už je totální zhovadilost, ale především je to nepřípustný zásah do svobod majitele, podnikatele atd. 

Napsal jsem řadu článku na toto téma a dovolím si je připomenout. Tím spíš, že idiocie, drzost a sprostota těch, co nestydatě lžou – a nejen o důsledcích pasivního kouření (protože o škodlivosti kouření nikdo rozumný jistě nepochybuje), ale o důvodech různých onemocnění, která se společně všechna přičítají na vrub kouření či pasívního kouření, přestože každý myslící jedinec, musí minimálně tušit, že stejnou ne-li větší měrou, se na nich podílejí vlivy jako je otrávené životní prostředí – tedy vody, vzduchu a země. Logicky pak i vše co jíme a pijeme, to co dýcháme, je kontaminované, otrávené. Házet různá onemocnění, především pak rakovinu, alergie a podobně, pouze na kouření, není jenom sprostá lež, je to skutečná zhovadilost, vedoucí pouze k tomu, že se řeší “zástupné” problémy, zatímco ty skutečné nikoliv! Jaký asi bude důsledek takového přístupu? O co tedy demagogům a populistům jde?

ZDROJ: Karel Ábelovský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 58 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...