janecek
15.6.2017
Kategorie: Ekonomika

Uplakané ministerstvo a hysterie ve vedení Finanční správy. Pane ministře financí, co to tam máte za lidi?

Sdílejte článek:

TOMÁŠ GOLÁŇ

Když odcházel ministr financí Andrej Babiš ze svého postu, plakal, že nic neprovedl a že musel odstoupit proto, že byl nejlepším ministrem financí, a proto se znelíbil. Co všechno má na svědomí, je zbytečné zde vypisovat. Později plakala i ministrova náměstkyně paní dr. Schillerová, když ji odmítl premiér navrhnout na funkci ministryně financí, že ona nikdy nic neprovedla a že nechápe, proč by se na tuto funkci nehodila. Paní Schillerová je vedoucí sekce daňového procesu, kterážto generuje přesně ty postupy správy daní, na základě kterých jsou poplatníci popravováni zajišťovacími příkazy, či všechny firmy předem podezírány ze všeho špatného.

V článku “Odmítáme být účelově pasováni do role veřejného nepřítele” zveřejněném na oficiálním webu Finanční správy či přímo na oficiálních stránkách Ministerstva financí ČR pláče i generální ředitel Martin Janeček, jak je jim ubližováno samozvanými daňovými experty. Tyhle slova si dovolí zveřejňovat člověk, který v televizní debatě (18.5.2017 na CT24 od 20:10 hod), které jsem se živě účastnil ze studia ve Zlíně, si dovolil při mých vstupech kroutit hlavou, chytat se za hlavu a mimikou 16letého chlapce dávat najevo svůj nesouhlas s tím, co jsem sdělil veřejnosti?

Ano, takto hluboko kleslo ministerstvo financí, že jeho daňovou sekci vede člověk, který v sobě nemá špetku vychování, respektu a úcty k druhému, přitom to byl hlavně on, kdo ve svých příspěvcích mlžil a nemluvil pravdu a schovával se za mlčenlivost. Obecně se přece může ke všem kauzám vyjadřovat. Ano, je mi jasné, že po přečtení těchto řádků pan Janeček začne hystericky pobíhat po kanceláři a volat všem svým podřízeným, že toto přece už přesahuje všechny meze, zase si na mě bude stěžovat prezidentce Komory daňových poradců a bude vymýšlet hysterický útok třeba v podobě zase nějakého uplakaného článku, jako šestnáctiletá uražená slečna, o které někdo právě prohlásil, že vůbec není dokonalá, jak si myslela a už vůbec ne tak krásná, jak si myslela rovněž. Člověka, který toto hysterce sdělil, je třeba zničit. Kam jsme to dospěli??? Jakýkoliv oponent pana generálního finančního ředitele s ním jedná slušně, protože to tak má prostě být, ne proto, že by se ho bál. Je vidět, že pokud sekci daní vede hysterický člověk, pak hystericky reaguje i část Finanční správy, která ve všech subjektech po jeho vzoru vidí nepřátele, které je třeba zničit.

Ve zmíněné televizní debatě jsem uvedl jisté postupy jednoho finančního úřadu, které byly naprosto nepřijatelné. Tyto mé námitky pan Martin Janeček svými trapnými gesty zlehčoval. Avšak týden po odvysílání naší diskuze se ozval hlavní metodik onoho úřadu, který chtěl znát jméno subjektu, u kterého se tyto excesy odehrály. Prověřil celou situaci, za týden mi zavolal, omluvil se a sdělil mi, že do datových schránek nám byla zaslána omluva i písemně a že když se to bude opakovat, mám jej osobně o všem informovat. Tento člověk se choval naprosto slušně a řekl mi, že když se udělá chyba, je třeba ji přiznat, aby se mohla napravit. Byl to člověk, s velkým “Č”, který by byl dobrým generálním ředitelem, protože se se mnou o ničem nepřel, situaci prověřil a vyřešil. A to vše s velkou noblesou, bez arogance, prostě tak, jak normální lidé takové situace řeší. Popřáli jsme si oba jeden druhému, ať se nám daří a vše ukončili se zvláštním pocitem, že i když jsme oba na jiné břehu stejné řeky, přece můžeme mít něco společného, a tím je slušné chování. Tuto poslední zkušenost nepíši proto, abych ukázal, že jsem měl v debatě pravdu, ale proto, aby všichni věděli, že problém není v celé finanční správě, neboť ta je plná normálních slušných lidí, lidí podobných výše uvedenému vrchnímu metodikovi správy daní, ale že ten hlavní problém ve fungování Finanční správy tkví v tom, kdo ji vede. Z pořadu ze dne 18.5.2017 na ČT24, z dalších veřejných vystoupení pana Janečka a rovněž i ze zveřejněného článku jasně plyne, že není možné, aby tak závažná rozhodnutí, jaká vznikají na Generálním finančním ředitelství, přijímala hystericky reagující nedozrálá osoba, které kolem sebe kope a ukrývá se za fráze typu “Ti, které jsme odstřihli od miliardových penězovodů a zachránili tak státnímu rozpočtu desítky miliard korun, si mnou ruce, využívají našeho pomyslného náhubku mlčenlivosti a celou negativní kampaň proti nám ještě čím dál více přiživují.”! Proboha, co je to za výraz, a jak vlastně takový penězovod vypadá??? Za 24 let své práce daňového poradce jsem žádný neviděl a vůbec nevím, co tím pan Janeček myslel. Obecné řeči o desítkách miliard korun a o náhubku mlčenlivosti jsou taky velmi nadsazené. Vždyť přece každý případ, který vyřeší FAU, Kobra a další složky finanční či celní správy, s velkou pompou vždy Finanční správa zveřejní, takže jaký náhubek? Ale že by to byly desítky miliard??? A kde ty desítky miliard jsou?

Zítra bude pan ministr v Poslanecké sněmovně a bude doprovázen i generálním finančním ředitelem. Položme si otázku, to je na tom ministerstvo, či finanční správa opravdu tak špatně, že na takový post není schopno dosadit člověka s nadhledem, zdravým rozumem, zkušenostmi a slušným chováním? Pane Janečku, položte si otázku, proč jsem o Vás toto napsal, když Vy sám dobře víte, že jste mi žádný “penězonevímco” neodstřihl? Protože se slušností člověk nejdál dojde, protože slušnost nic nestojí, avšak tam, kde přestala fungovat, je třeba na to za každou cenu upozorňovat a proti tomu brojit.

P.S. Jednomu mému klientovi spadajícímu pod FÚ pro Olomoucký kraj jste vydali zajišťovací příkaz, kde jste napsali, že v průběhu kontroly byly zjištěny skutečnosti, na základě kterých bude doměřena daň. Žádný předpoklad, že je pravděpodobné, že bude doměřena, ale rovnou jistota!!! Ovšem bez důkazů. Takže dokazování je pro Finanční správu vlastně bezpředmětné. Přitom se jednalo o obchod se surovým řepkovým olejem, u kterého pracovnice jenom nepochopily jeho principy a nepočkaly, až subjekt odpoví na výzvu, vše vysvětlí a předloží důkazy, prokazující jeho tvrzení. A protože obecně dle úředníků na úřadech (nikoliv z této konkrétní kauzy) tyto postupy vycházejí z pokynů, které jsou od Vás, plně za takové excesy nesete odpovědnost. A jak řekl dr. Šimka, zajišťovací příkaz je v podstatě popravou subjektu, takže blahopřeju k další popravě. A nebylo to žádné “penězocosi”, jenom dodání zboží do velké polské rafinerie, ze kterého nemohl mít subjekt žádný finanční prospěch, neboť nedostal od polského odběratele zaplacenou žádnou daň z přidané hodnoty, kterou by si nechal a státu neodvedl. A jak jinak, vydáno v pátek, zavolá člověk, sdělí vám, že máte něco v datové schránce, aniž by specifikoval, že se jedná o zajišťovací příkaz. Takto to máte nastaveno a takto Vám to funguje… Akorát zajišťovací příkaz by měl být prostředkem mimořádným, aplikovaným na mimořádné situace a podivné subjekty, ne na subjekt, u kterého nedokázali úředníci pochopit, jak obchody se surovým řepkovým olejem fungují. Ostatně můžete je poslat na stáže do Babišova PREOLu, který stejné obchody za stejných podmínek realizuje a nikdo mu je nekontroluje a proti nim nic nenamítá. Kdo odstraní takové nerovnosti Babišových firem oproti firmám ostatním? Ani pan Janeček a ani nový ministr financí, i kdyby byl sebevíc pilný!!!

Teď zrovna píši odvolání pro jednoho 73letého klienta z Brna. Finanční úřad se mu snaží doměřit dva miliony (další dva miliony budou úroky z prodlení) za to, že jeho dodavatelé jsou pro správce daně nekontaktní. Tento člověk se již dříve bránil tím, že vše řádně nakoupil a prodal i dále svým odběratelům, nechápal, co by měl předložit více. Finanční správu to ale nezajímalo, má své důvodné pochybnosti, protože jsou jeho dodavatelé problematičtí, a to jí stačí. Žádná pomoc ze strany správce daně, žádné řádné zjištění všech skutečností, jak mu ukládá ust. § 92 odst. 2 daňového řádu. Finanční správa ani všechny jeho dodavatele nevyslechla, a tam, kde to udělala a dodavatel dodání potvrdil, vyhodnotila takovou výpověď jako nevěrohodnou. To nejsou přestřižené penězovody, ale desítky případů podobných tomuto, který teď popisuji. Pan Janeček jenom účelově mlží, aby mohl ze sebe udělat oběť nepravdivé kampaně, opak je ale pravdou. Můj klient je ve špatném psychickém a zdravotním stavu, bere denně 15 druhů léků a dle jeho starého bytu, odkud vše řídí, nelze ani pomyslet na to, že by kdy nějaké penězovody uváděné panem Janečkem tento člověk měl či vytvořil, přesto se terčem útoku Finanční správy jako desítky dalších stal.

ZDROJ: Tomáš Goláň

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 72 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...