zombie-apocalypse
5.4.2020
Kategorie: Historie

Úpadek, nikoliv pokrok

Sdílejte článek:

TOMÁŠ MACHÁČEK

Čím více vím z naší historie, tím jsem smutnější (mimo jiných pocitů). Vážně, porovnejte mnoho aspektů života středověkého člověka, člověka devatenáctého století a člověka současnosti. Zjistíte, že v mnoha ohledech žijeme v barbarské době. Já sám jsem v těchto dobách minulých nežil. To ale neznamená, že nevím, že takové časy existovaly. Je fascinující číst, sledovat a poslouchat z vyprávění o civilizovanější době. Naši předkové žili materiálně mnohem skromněji a nepochybuji, že mít tu možnost, tak by náš současný materiální blahobyt brali všemi deseti. Zároveň ale žili v mnoha jiných ohledech hodnotnější život, s vyšší morální úrovní. A je až deprimující porovnávat jejich realitu s dnešní úpadkovou dobou.

 

Perfektní? Ne. Lepší? Rozhodně ano. Zcela nestydatě tvrdím, že před diverzitou a kulturním marxismem byl západní svět lepší.
Již na první pohled můžeme vidět změnu stavu obyvatelstva Západu. Tetování měli jen zločinci, námořníci a vůbec okraj společnosti. Také lze vidět mizivou míru obezity a vůbec celkově větší péči o zdraví a vzhled.
A tak to vypadá, když si lidé z třetího světa ten třetí svět berou s sebou a i u nás se snaží vytvořit „shithole countries“
Úžasné…
Jak to říkal Sadiq Khan? Aha, už vím! Part and parcel….
Zajímavé, že v Tokiu na vás kudlu jak rýč nevytáhnou a to je Tokio ještě větší město, než Londýn. Že by s tím měl co dočinění fakt, že cizinců je tam v řádu nízkých jednotek procent. I když, i to zřejmě stačí…
Turci a Kurdové cítili potřebu vyřizovat si účty a Japonci nestačí koukat, poněvadž to ve své „nudné a neobohacené“ homogenní zemi neznají. Radši tohle, než nemít kebab!
 .
Levice se nám snaží nacpat svou představu „pokroku“, a to převážně v sociální oblasti. Libertariánská levice s tím souhlasí, pouze se to snaží překrýt technologickým pokrokem, aby nevypadali jako naprostí neomarxisté.
 .
Věci, co nám usnadňují život, skutečně pokrok představují (v jednom z MNOHA aspektů života!). Čas a energie, které ušetřím lepšími a novými pomůckami, přístroji atd., mohu věnovat bohulibějším činnostem. A jde samozřejmě i o to, jakým způsobem Problém je, že lepšími a novými statky také veškerý údajný pokrok končí. Velký počet levicových libertariánů, věnujících nadměrnou pozornost všelijakým Uberům, Rohlíkům atd. lze snadno vysvětlit. Většinu jejich identity určují pouze užívané aplikace a sociální sítě. Bez nich mizí většina jejich charakteru a zůstávají jen nádoby na horký vzduch.
 .
Většina dnešní levice se však soustřeďuje na „pokrok“ v sociální oblasti. Problém je, že už bychom jen těžko hledali prostor pro nějaký pokrok. Třeba otroctví a nevolnictví na Západě v současnosti asi těžko zrušíme, když už nějakou dobu zrušené jsou.
 .
A pokrok dle neomarxistů? Inu, podívejme se kam nás soudruzi a jejich nápady dovedli. Rozvody a rozpad rodiny (bez toho žádná společnost dlouho nevydrží, ať si úchylní levičáci myslí, co chtějí), snížená porodnost, orientace na přítomnost, hédonismus, masová nekultura, užívání drog, cenzura (v důsledku politické korektnosti), zkrátka decivilizace, kam se člověk podívá.
 .
A před tím? Západ byl více bělošský, křesťanský, buržoazní, diskriminující a kladoucí nároky.
 .
Rovnostářské snížení nároků se projevilo zejména v těchto oblastech
 .
– Vzdělání
– Mravy
– Vzhled a hygiena
 .
Soudruzi tak kupříkladu přišli na to, že toalety jsou příliš opresivní a reakcionářské. Správný pokrokář defekuje, kde se mu zrovna zachce, jak nám ukazují vizionáři z „liberálních“ bašt San Francisca, či Seattlu.
 .
To je pokrok! To je obohacení! Třetí svět a feťáci nám ukazují cestu!
 .
A když se podívám do ne tak vzdálené minulosti? Vidím prosperující bělochy, zdravé, vkusně oblékané a upravené, s dobrým vychováním. Ti úplně poslední lidé na této planetě, kteří by potřebovali jakkoliv obohatit.
 .
Opakujte po mně: „Evropa je domovinou bělochů! A když se běloši vydali do Ameriky, Austrálie či jižní Afriky, tak tam zakládali domovy a celé země určené pro bělochy.“
 .
A to ještě pro specifické bělochy. A pro koho jiného taky!? (V USA Zákon o naturalizaci z roku 1790 jasně stanovil, že získání občanství je vyhrazeno pro „free white persons of good character“)
 .
Je velkým úkolem pro psychology, sociology, antropology a jiné, aby zjistili, co vedlo k relativně velkému počtu degenerátů v západní populaci, kteří ztratili pud sebezáchovy a reprodukce. Ještě nedávno by bylo naprosto nemyslitelné, aby existovaly a dokonce vládly zástupy těchto defektních jedinců, někdy až toužících po tom, aby hordy geneticky a kulturně odlišných a v mnoha ohledech nepřátelských lidí, obsadily a zabraly životní prostor jejich, jakožto i prostor pro jejich možné potomky.
 .
Mám za to, že v tom bude více faktorů. Přesto bych však nabídl jeden, dle mého názoru poměrně významný faktor. A tím je povaha vlády. Demokracie, navzdory všem slibům a očekáváním, nezušlechtila masy, nýbrž zproletarizovala elity. Tyto se tak staly orientovanými na přítomnost, hédonistickými, zbabělými, kulturně úpadkovými a obecně morálně zkaženými (a naštěstí i stále irelevantnějšími).  To muselo zákonitě demoralizovat masy, nyní bez vedení náboženského, morálního a kulturního. A to i do té míry, že z části začaly obdivovat a napodobovat onu falešnou, novodobou rádoby elitu.
 .
Co bude se Západem, není ještě zdaleka rozhodnuto. Nemáme našlápnuto dobře, ale vše ztraceno také není. Stále záleží na nás. Možná ze sebe setřeseme onen úpadek a dosáhneme hvězd. A možná míříme k tichému odchodu z dějin. Nebo alespoň k odchodu, o kterém si generace našich nepřátel budou s respektem vyprávět. „Západ propadl vlastní pošetilosti, ale aspoň v poslední chvíli se vzepjal a statečně se postavil svým nepřátelům“.

 

  • Tomáš Macháček
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 771,00 Kč
Vybráno 36.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 831 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,26 out of 5)
Loading...
loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.