alfie-evans
27.4.2018
Kategorie: Společnost

Umírající Alfie: Komu patří dítě? Rodičům, nebo státu?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

EVA SVOBODOVÁ

Urputnost, s níž se britské zdravotnictví a britští soudci snaží zabít jedno malé dítě, je těžko uvěřitelná.

Dvouletý chlapec s neznámou neurologickou poruchou, která ho přivedla k bezmocnosti a poškození mozku, bojuje o svůj život. Nejen s chorobou, ale i s úředním příkazem, že musí zemřít. Jeho zoufalí rodiče od státu nechtějí nic jiného, než aby ho nezabíjel, aby ho pustil domů, aby se o něj mohli dál starat a doufat v lékařský zázrak, který se občas děje.

Lidé vyjadřující se na jejich podporu jsou zastrašováni, jejich reakce cenzurovány. Právnímu poradci rodiny je vyhrožováno právníky nemocnice. Itálie udělila chlapci občanství a nabízí rodině lékařskou pomoc. Speciální ARO-letadlo je přistaveno u nemocnice. Ale britský systém se absurdně zašprajcoval a vynucuje si smrt chlapce za každou cenu. Poté, co po odpojení od přístrojů nezemřel, ale sám dýchá už třetí den, je systém rozhodnut vzdorujícího “pacienta” dohnat k smrti odepřením vody a jídla.

A není to zdaleka první případ, kdy stát proti vůli rodičů rozhodl, že dítě musí zemřít. Během jednoho roku je Alfie už třetí. První byl v létě Charlie Gard, druhý byl v březnu tohoto roku Isaiah Haastrup z Londýna.Nejznámějším případem rodičů, kteří kvůli úřední zvůli museli své dítě unést ze země, aby se mu dostalo adekvátní lékařské péče, je Asya King. Toho v Praze pomocí Leksellova gama nože vyléčili z rakoviny, přestože v Británii další léčbu odmítli a na rodiče dokonce vydali zatykač.

Na případu je alarmující nejen úpornost, s jakou si stát osobuje právo rozhodovat o eutanazii svých občanů, ale i to, že v tomto případě nedošlo ani k mozkové smrti chlapce. Ta je přitom při rozhodování o odpojení přístrojů zásadní. Chlapec není zcela odkázán na přístroje,reaguje na podněty, netrpí.

Prostě nějaký úředník rozhodl, že je třeba, aby zemřel. Právě teď. Představte si, že tohle oznámí vám.

V komentáři britský táta píše: “A přesně proto potřebuju pušku. Když stát rozhodne, že nesmím své nemocné dítě odvézt na léčení, prostě to udělám. Za každou cenu.”

“Konečnou fází každého systému, který klade kolektiv nad jedince, je fašistická diktatura. Británie už tam skoro je. K státem vynucované euthanasii se už nejde přiblížit víc, pokud ji nechceš šlápnout na nohu.” píše můj facebookový přítel Martin BinárníLádin Marx.

Všechno souvisí. Odzbrojení občanů je jen dalším krokem k totalitě. Bezbranných občanů se režim nemusí bát, ať už s nimi nakládá sebehůř. V Británii se odzbrojení propracovalo až k tažení proti kuchyňským nožům, za aktivního přispění mnoha aktivistů.

A děti jsou odevzdány z rukou rodiče A a rodiče B do vlastnictví státu. Britská “sociálka” má skoro tak špatnou pověst, jako ta norská. Británie už není odzbrojená společnost, to je společnost vykastrovaná.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.