klekani

Umí Evropané už jen odhodlaně klečet?

Sdílejte článek:

KAREL PETŘÍK

Každý z mladých multikulturalistů by měl zalistovat ve starých mapách, ty mu prozradí, k jak obrovským přesunům národů na území Evropy došlo. Po některých zůstaly jen stopy, že tu byly. Potomci jiných tu žijí dodnes. Válkami, odvlečením otroků, znásilňováním žen, přesídlováním i stěhováním docházelo k promíchávání všech částí Evropy. S příchodem a rozšířením křesťanství se sice válčit nepřestalo, ale nové náboženství dalo rámec pro jednotný kulturní vývoj na základech židovské, řecké a římské kultury.

Dnes oblíbené genetické testy nám odhalují, že ač sousedi, máme předky z různých částí Evropy. Několik pokusů o ovládnutí většiny tohoto světadílu skončilo neúspěšně a tak se jediným spojovacím symbolem stal kříž, i když v několika podobách. Nepřehlédnutelnou část historie tvoří války s šiřiteli islámu. Po ovládnutí území mezi Kaspickým a Rudým mořem, celé severní Afriky a dnešního Španělska, valili se do říše Franské. Nebýt senzačního vítězství vojevůdce Karla Martela v roce 732 u Poitiers, mohlo se stát, že by dnes některé francouzské aktivistky spolu švitořily v nějakém útulném pařížském harému a jejich bratři by bojovali někde na východě s Ruskem.

Nepíši to náhodou. Z jednání představitelů většiny evropských zemí jsem nabyl dojmu, že právě toto je jejich cíl. Jeho naplněním se stanou všechny oběti válek s muslimy ve Španělsku, na Balkáně i v Rakousku marné. Nevím, čím si to naši předci zasloužili, ani nevím, čím jsme si to zasloužili my. Nevím, proč se západoevropská intelektuální levice zbláznila a spolupracuje s islámským světem na zničení civilizace a tato snaha se jí naneštěstí mimořádně daří.

Vím ale, že šanci uhájit svou zem a kulturu mají země východního bloku, protože mají zkušenosti s budováním reálného socializmu a nestačily si zvyknout na blahobyt, který v zemích západu dokázal obyvatelstvo odzbrojit lépe než zákaz držení jakýchkoli zbraní. Tam kde není vůle, zbraně nepomohou. Symbolem současné evropské nálady je importované gesto z USA . Gesto omluvy za vše, co kdy a kdekoli na světě bílí lidé způsobili.

Evropané klečí. Jaké bude pokání? Kdo určí jeho míru? Kdo řekne: už můžete vstát. Tento vir trapné poníženosti a sebemrskačství je možné zastavit i bez karantény. Na svou červeno-modro-bílou roušku si napíši JÁ NEPOKLEKNU – ale k tomu, abychom dnes ani zítra nepoklekali, musíme dnes přežít!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč

Celkem za měsíc: 17 849,00 Kč
Vybráno 50.99%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 973 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)