VIRATOMBORDEL
27.2.2021
Kategorie: Společnost

Umetená cestička po českého Orbána

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Už vícekrát jsem zde psal, že podle mého je v této covidové válce jedním z hlavních poražených tzv. vlastenecká fronta. Ti, kteří chodili číst na alternativní weby, kteří si po zprávách na ČT došli ještě přečíst Kechlibara, Novou republiku, Pravý prostor…. a možná i Vidlákovy kydy. Ti, kteří se rozmýšleli, zda zvolit Okamuru, co to házeli Babišovi trošku se skřípěním zubů, ale s vědomím, že je nejméně špatný mezi špatnými. Ti, které nebytčně štvalo, že nám někdo říká, čemu musím věřit, že z nás dělají blbce. Ti, kteří si nechtěli nechat chcát na hlavu. Řadím se také do této fronty.

Diskuse je dokonalý mikrokosmos, kde můžeme vidět to, co se stalo. Covid nás rozdělil víceméně napůl. V tomto ohledu se covid mocným strašně moc hodil a kdyby proti vlastenecké frontě nestála taková banda debilů, zřejmě by to na národovcích napáchalo dlouhodobé škody. Lidé dole se totiž konečně začali sjednocovat a nacházet společnou řeč. Začali být schopni definovat svoje zájmy, uměli je vyjádřit ve volbách a této poptávky si povšimli politici a začali ji do jisté míry i uspokojovat. Pak přišla breberka a dokázala to rozdělit na spiknutí vs. průšvih. Debata dodnes není uzavřená. Včera to bylo viět i v poslanecké sněmovně, že pořád ještě se považuje za řešení vše rozvolnit a to by mělo pomoci.

Naštěstí… se začíná ukazovat, že proti národním požadavkům nestojí sjednocení a schopní globalisté, ale spíš parta namachrovaných blbečků. Protože jen blbečci mohli rukou společnou a nerozlučnou udělat frašku z celé naší demokracie. Nejprve parlament odmítne prodloužit nouzový stav, aby si ho pak hejtmani vyprosili zpátky. Do toho moc soudní háže viditelně písek do soukolí zrušením částí volebního zákona a nařízením o otevření gymnázia… které ale nikdo nerespektuje. Poslanci se ukázali jako banda šašků, senát se ukázal jako banda šašků a i vláda ve všem zoufale plave. Babiš se io zde na Kydech připravil o většinu podpory, kterou ještě před půl rokem nesporně měl.

Když si to tak vezmu, ještě víc než národní fronta, prohrála naše ústava. Prohrály ty statisíce zákonů, které postupně vytvořily spleť definitivního chaosu. Které udělaly tak dokonalé brzdy a protiváhy, že se vlastně nedá dělat nic. Jen úředničit. Prohrála vláda, která si na nic netroufne, nic nesmí, čeká na razítka, protože by mohla být policejními plukovníky odvedena do lochu. To už tu bylo. Prohrála poslanecká sněmovna, která žvanila a žvanila, až málem dorazila nemocnice. Prohráli hejtmani, kteří se museli postavit proti svým stranickým šéfům. Prohrál senát v čele se Zastrčilem, který sice něco mektá, ale už ho nikdo neposlouchá. Prohrál Rychetský a jeho melody boys, kteří hasili oheň benzínem. Prohrávají ministerstva neschopná jakékoliv komplikovanější organizace. Prohrála odborná veřejnost, která se neumí ujednotit na tom, co se vlastně děje, jak je to nebezpečné a co to umí. Pár jednotlivců na tom nemůže nic změnit. 

Prohrává SÚKL, který na jedné straně dovolí bez registrace použití jakéhosi blamblamaléku, ale má problém s isoprinosinem i ivermectiem. Byť jsou to léky, které se dají snadno sehnat a používají se už desítky let. Vlastně se najednou ukázalo, že úřad, který byl založen proto, abychom my lidi nedělali pokusné králíky a nepíchali nám nějaký sajrajt, tak teď už úředníci slouží jen k tomu, aby ochránili byznys farmaceutických firem.

Prohrává i zdravotnictví, protože zjišťujeme, že tu není kvůli tomu, aby léčilo lidi, ale aby vydělávalo na léčbě. Najednou koukáme, že v “zaostalých” zemích jako je Rusko dělají vakcínu ne pro zisk, ale pro boj s pandemií.

Prohrává celá líbodémo, protože jejich ojromodla se sama odkopala neschopností objednat vakcíny.

Ve světle těchto všech proher, není ta národovecká zase tak velká. Naopak… když už i Vlastimil uznal, že jsme ve válce… za poslední měsíc se začínají názory rozdělených alternativců zase trochu sjednocovat. I ti největší odmítači přestali mluvit o tom, že v nemocnicích leží jen kompars. Ono není divu, když vidíte neschopnou vládu v přímém přenosu, tak můžete těžko křičet, že jsou to schopní manipulátoři vyškolení u Gatese. 

Myslím že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že je umetená cestička pro českého Orbána. Nemyslím si, že by byla zatracena demokracie, nebo že by si tu někdo přál, aby nám vládl neodvolatelný Velký Vůdce. Ale aby nám vládl premiér s pořádným mandátem, který by mohl při mezinárodních vyjednáváních prohlásit, že Česká republika je až do příštích voleb on, to už si tu leckdo představit dovede. Najednou by hodně lidí souhlasilo s přímou volbou premiéra na celé volební období. Podobně jako to má americký prezident.

Po roce boje s pandemií si stále více lidí přeje někoho, kdo by uměl vystoupit před sněmovnou a říci dnešní opozici, že jestli nechápou, k čemu je zapotřebí nouzový stav a musejí si to nechat zdůvodňovat, že by měli složit mandát a nastoupit do Bohnic. Nebo kdo by uměl bouchnout do stolu a říci, že to bude jako v Bělorusku. Nebo že bude tvrdý lockdown, ale občané mám pro vás překvapení – zajistil jsem deset milionů očkovacích dávek. Zítra přijdou… 

Myslím, že stále více lidí by bylo ochotno akceptovat jakoukoliv strategii boje s covidem, kdyby ji uskutečňoval někdo s mentalitou Žukova nebo Pattona a ne nějaký sráč, který odvolává co slíbil a slibuje co odvolal. Který udělá nějaké pravidlo, ale pak zařídí kamarádům spoustu výjimek. Který by uměl stát za svým slovem a uměl by si vynutit respekt. Který by uměl zakleknout nejen na jednotlivce, ale i na nadnárodní korporaci. Který by se uměl vysmát nejen 

Je tady nějaký čtenář, který by očekával zlepšení díky pondělní uzávěře okresů? Je tu někdo, kdo si myslí, že lidi jezdí chlastat do garáží mimo své okresy? Je tu někdo, kdo v tomto lockdownu nelockdownu vidí nějaký protiepidemický přínos? Je tu někdo, kdo vidí přínos v nošení respirátorů a dvojitých roušek? Věří někdo tomu, že právě tohle pomůže? Je tu tím pádem někdo, kdo by v těchto opatřeních viděl něco kvalitativně lepšího, než co tu máme doteď? 

Každý den nám covid vyrábí nejen tisíce lidí, co už na covid věří a mají z něj respekt, ale také vyrábí tisíce lidí, kteří chtějí hlavně nějaké řešení a nejen únavné čekání, které nás nikam neposouvá. Každý den přibývají tisíce lidí, kteří si hlavně přejí vykročit, abychom se v tomto sajrajtu netopili stále hlouběji. Každý den přibývají tisíce lidí, kteří vidí jasnou potřebu v silném muži v čele, který budeme mít dostatek odvahy i možností nastolit strategii a vymoci si její dodržování. Každý den přibývají tisíce lidí, kteří to sice neumějí definovat, ale chtěli by něco jako Orbána.

V posledních dnech jsem rozvíjel úvahy vysloveně neústavní. Zabýval jsem se myšlenkami na různá převzetí moci, převraty, puče i povstání. Ale vlastně to může dopadnout i čistě volebně… všichni budou víceméně odejíti a prostě lid bude zaujat někým novým. Někým, kdo si to bude dělat tak nějak pomaďarsku. Důvody pro silnou a méně omezovanou akceschopnější vládu stále přibývají. Ve velkém. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 105 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,21 out of 5)
Loading...
politicon.cz
64 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)