12.5.2014
Kategorie: Společnost

Ukrajina: souboj zla se zlem

Sdílejte článek:

PAVEL KVĚTOSLAV KOLÁŘ 12|05|2014

 

Jen si tak říkám, kam až ta pravdoláska z majdanu klesne a kolik mrtvých ta úžasná věc přinese. Tohle není střet jedné dobré a jedné zlé strany, tohle je střet zla se zlem, které semlívá dobré lidi. Bohužel pro mnoho lidí je tohle nepochopitelné a tak stále musí hledat nějakou tu stranu, aby všechny se kterými nesouhlasí automaticky přiřadili k té druhé. Je to jako z toho klasického psychologického triku. Dejte lidem na výběr modrou, nebo červenou pilulku a oni si vyberou. Skoro nikoho nenapadne, že nemusí si vybírat žádnou.

 

 

Od začátku tvrdím, že je to střet zla mezi sebou. Zlo na nízké a vysoké úrovni. A ono, pokud chce, umí se sebou spolupracovat, aby se následně střetlo o moc v dalším kroku. Zlo nenažrané a socialisticko komunisticky vedené EU s podobně mocichtivými USA se na Ukrajině střetlo s Ruským pocitem nadřazenosti, s touhou ovládat. Jedni neváhají využívat fašistické bojůvky a povýšit je do vedená státu s neuvěřitelnou slepotou k jejich směřování, druzí zase s radostí využívají chaos pro své mocenské cíle. Chaos vyhovuje oběma stranám. A pro všechny bojovníky nastal čas bezpráví, kdy si začali vyřizovat účty, čas, kdy si myslí, a bohužel mají pravdu, že jejich soukromé zvrhlé násilí se ztratí v chaosu dní. Navíc jim násilí a masakry vyhovují.

 

 

Do toho se připlétají lidé s dobrými úmysly, kteří velmi často působí jako pachatelé dobra a celý konflikt rozdmýchávají. Proto můžeme vidět jak pobíhající neoznačené ozbrojence střílející lidi na potkání, zapálené mladé lidi a to jak fakticky, tak na druhé straně obrazně pro svou věc, kteří jsou schopni pro svou pravdu bojovat s katastrofálními smrtícími účinky.

 

Můžeme vidět bojující lidi s ideály, kteří jsou, až nastane ten správný čas a svou roli užitečných idiotů dohrají, nahrazeni agresivními bojovníky zdánlivě za stejnou věc. Můžeme také vidět lidi zděšené, kteří si náhle uvědomují, co že se to děje a pak neváhají a pomáhají zachraňovat lidi třeba ze zapálené budovy, byť to ještě před chvílí byli iluzorní nepřátelé. Bohužel se uvolnilo mnoho zla a obávám se, že to neskončí, že to pojede dál.

 

Je mi velmi smutno z lidí, kteří mají ve všem jasno, vybrali si pilulku a propadli se do toho svého světa, který pak podporují a bojují ve své zaslepenosti s protistranou, nebo s kýmkoliv, kdo se jim jen snaží vysvětlit, že je to jinak. Své straně odpustí vše, u protistrany vidí trávu růst.

 

Už mne unavuje stále dokola vysvětlovat, že nestojím na ani jedné straně zla, ale stejně jsem přiřazován buď k jedné nebo druhé, to jak se komu hodí.

.

A už toho mám dost.

.

Ano, vždy budu v opozici a to jak proti těm, co si myslí, že západ je dobro nejvyšší a vývozem a eskalací násilí něčemu pomůže, tak proti těm, kteří budou tvrdit, že Rusko je absolutně svaté. Osobně si myslím, a mám k tomu mnoho indicií, že mnoho z toho, co se děje je naturalistické divadlo s mnoha domluvenými prvky, které se ale řítí cestou chaosu. A děsím se toho, jak to skončí. A je mi líto těch, kteří si vybrali a teď hrají roli užitečných idiotů.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 20 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.