190620-hunter-biden-feature
2.4.2021
Kategorie: Politika

Ukradina

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Na Ukrajině se vyhrocuje situace a to tak moc, že majstrým už dostal notičky jak o celé věci informovat. Včera jsme byli oblaženi několika články o tom, kterak ruská armáda přesouvá divize na západ a naši vždy pravdomluvní novináři začali spekulovat o ruském útoku na Ukrajinu. To víte, Putin má ty svoje imperiální ambice, chce obnovit Sovětský svaz a tak potřebuje zaútočit na zbídačelou zemi plnou nepřátelsky smýšlejících lidí, protože Sovětský svaz se bez Ukrajiny asi vybudovat nedá… 

 

Začnu několika střípky… 

Když to na Ukrajině naposled jiskřilo, hořelo a umírali tam ve velkém lidé, byl u toho Biden. Právě on  jako Obamův viceprezident dělal na Ukrajině lorda protektora, zbavoval se tam prokurátorů a zařizoval kariéru pro svého synka Huntera. Za peníze amerických daňových poplatníků, které se měly dát jako pomoc Ukrajině si zařídil svoje lidi v justici i státní správě. 

Ono to tenkrát totiž nemělo takhle dopadnout. Ukrajina měla posílit, měla své území otevřít pro základny NATO… tohle bylo zadání pro Bidena. Dopadlo to poněkud jinak. Ukrajina sice instalovala američanům přátelský režim, ale NATO se nekonalo. Rusové si naopak vzali Krym a postarali se, aby zbytek Ukrajiny měl poněkud jiné starosti než šturmovat na Moskvu.  Válku na Donbase jsme u Vlka rozebírali tolikrát, že není nutné se k tomu vracet. 

Ale řekl bych, že pro Bidena je to pořád ještě osobní. I když je to starý senil, co padá ze schodů, nepamatuje si lidi okolo sebe a neví, co dělá (a to tak moc, že o tom píše i český majnstrým), stejně má hluboko v sobě, že partii s Putinem tenkrát prohrál. Zcela určitě je teď velmi vstřícný jakékoliv myšlence na revanš. 

Nebudeme tady spekulovat o tom, jak by vypadala válka mezi Ruskem a Ukrajinou… vypadala by zcela jednoznačně a všichni to vědí. Tedy kromě Ukrajinců… Na celé věci nic nemění ani fakt, že Ukrové dostali spoustu vojenských hračiček z USA. Předpokládám, že Putin o tom ví a postaral se, aby příslušné protihračičky obdržela i Doněcká a Luhanská republika. 

Princip je totiž strašně jednoduchý – přímý střet mezi Rusem a Ukrajinou je jednoznačný. Rusko jakoukoliv ukrajinskou sílu zadupe do země.  Ale pokud by Rusko muselo oficiálně vystoupit na ochranu Krymu, Doněcka a Luhanska, což je dle iure pořád ukrajinské území, bude Rusko vypadat jako agresor. A když bude Rusko oficiální agresor, nebude žádná dostavba Temelína ani Dukovan, nebude žádný Nordstream 2 a nebude i ledacos dalšího.

Říkám tu na plnou hubu, že celá taktika USA je založená na tom, donutit Putina, aby se angažoval oficiálně a celá taktika Putina je založená na tom, aby se oficiálně angažovat nemusel. 

Ukrajinská armáda nemá za úkol vyhrát a zaútočit na Rusko. Má vystoupit s dostatečnou silou, aby se Doněcká a Luhanská republika nedokázaly bránit  bez pravidelné ruské armády – aby z toho Rusko vyšlo jako agresor na ukrajinském území. Z hlediska diplomacie je velký rozdíl, jestli se s ruskou materiální pomocí ubrání jedni Ukrajinci proti jiným Ukrajincům, nebo jestli Rusko bude muset s velkým množstvím zbraní přejet hranice a nechat se u toho vyfotit. 

Předpokládám, že Putin tohle ví a že také nezahálel a teď je Donbas plný poradců instruktorů i drahých elektronických hračiček na rušení signálů bojových dronů. A že je Donbas plný žoldáků zaplacených ruskými penězi. 

Putin to má totiž také jednoduché – Ukrajina buďto bude Russian friendly… a nebo bude rozvrácená. Ukrajina nebude v NATO, protože pokud se o to bude pokoušet, bude ničena a devastována, protože Putin prostě nedopustí základnu NATO 500 km od Moskvy.  Bělorusko může být samostatné, ale jen do té doby, dokud bude s Ruskem kamarádit. Pokud nebude, dopadne stejně jako Ukrajina. Lukašenko to pochopil, ale Zelenský (stejně jako ti ostatní) to nechápou. 

Průměrní protirusky naladění Ukrajinci mají pořád pocit, že jim USA  pomůže v jejich svatém boji proti Rusům. Nechápou, že je to naopak. To oni mají Američanům pomoci v jejich hegemonii. Nechápou, že jsou jen mouřeníni, kteří půjdou, až dodělají svojí práci. 

Dnešní situace, kdy se na Donbase střílí a obě strany přisouvají vojska jak to jen jde, to není nic nového. Tohle jsme tu měli už mockrát. Rusové vždycky okamžitě reagovali, když se Ukrajina o něco pokoušela. Proto si myslím, že ani z tohoto mráčku nezaprší. Putin prostě dává jasně najevo, že je připraven a že se žádná ukrajinská jednotka do Doněcka nedostane. 

Pokud bude Biden blbej a přitlačí na svého podřízeného prezidenta Ukrajiny, aby zaútočil, bude se krev prolévat zase na Donbase a pokud Putin nebude muset, opět se nebude konfliktu účastnit. Samozřejmě dodá zbraně, munici i tajné služby. Ale pokud to jen trochu půjde, oficiálně se angažovat nebude. Naopak… bude telefonovat o nových minských dohodách.  

Ale kdyby fakt hrozilo, že Ukrové Donbas obsadí, pak myslím, že by Putin raději zaútočil ofiko, než aby dopustil silného nepřítele před branami. Ale zcela jistě nebude Ukrajinu obsazovat. Bylo by to kontraproduktivní.  

Nejpravděpodobnější je, že se Ukrové teď právě přesvědčují, že Rusko je bdělé, že sice mohou bojovat, mohou za Amíky vytahovat horké kaštany z ohně, ale nikdy nevyhrají a žádný překvapivý útok směrem na Doněck nebude. Putin sám první nezaútočí. Nepotřebuje to. Stejně tak si dovedu představit, že nechá Ukrajinskou armádu pár dní řádit, aby bylo nade vší pochybnost, že Rusko si nezačalo. A nejde o to co napíší novináři, jde o to, kolik krve vyteče v Luhanskýcb ulicích. To je totiž víc než jakákoliv propaganda. 

Ale Biden je samozřejmě dost blbej na to, aby něco spustil a aby pak Zelenského opustil, až se ukáže, že Putin byl připraven. Proto si myslím, že žádné překvapení nebude.  Vše zůstane při starém. Putin nebyl zastižen v nedbalkách a právě to dokazuje vojesnkým cvičemím u ukrajinských hranic .  Na Ukrajinu nezaútočí, protože to nepotřebuje, Ostatně on sám vyjádřil, že čím víc jdou Rusové na západ, tím víc jsou okupanti. Na Ukrajině není nic, co by Putin neměl přímo v Rusku. A od doby, kdy peče s Čínou, je mu celý Západ ukradený. Vlastně ho na nás zajímá jediná věc – dolary co z nás vyždíme. Proto bude zdrženlivý a dokud to jen trochu půjde, oficiálně do konfliktu nepůjde. 

Dokud bude mít šanci na Nordstream a Dukovany, nebude zbytečně hrotit situaci. Putin si může dovolit ztratit nějaké Donbasany. Může si dovolit vojenské ztráty. Na nějaké pěšáky v poli sere pes. Putin si v zájmu kšeftu může dovolit nechat Ukry pár týdnů řádit a vraždit. Ale nikdy je nenechá vyhrát. Nikdy nedovolí, aby se z Ukrajiny stala nepřátelská a k tomu silná země. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 500 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
politicon.cz
111 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.