hospodavirus
4.11.2020
Kategorie: Ekonomika

Udej svého živnostníka …

Sdílejte článek:

PAVEL B. REICHL

Taky jistě pamatujete jak se po jarní, tedy první, vlně koronavirové pandemie začala všude na internetu objevovat hesla typu „ podporuji české živnostníky“ a „nakupuji jen u drobných živnostníků“ a všichni chtěli touto cestou oživit českou ekonomiku.

Uběhl sotva půlrok, máme tu vlnu druhou a inovace hesel je takřka bez hranic. Nyní frčí hesla typu „udej svého živnostníka, posílíš mír“ a nebo „když ne já, tak nikdo“.

Včera večer, na Praze – 7, byl policii nahlášen bar, kde měly probíhat alkoholové orgie s minimálním počtem účastníků lehce nad padesát. Jakmile strážci pořádku přispěchali obyčejným občanům na pomoc a jali se konat veřejné dobro a hájit zdraví celé společnosti, která byla těžce v ohrožení, zjistili, že účastníků je sotva patnáct a v prostorách baru natáčí film.

Po doložení všech potřebných dokumentů jako povolení úřadů a hygieny mohla práce na filmu pokračovat. A ani nikomu nebylo nafackováno.

Proč to vůbec zmiňuji? Překvapuje mne snad aktivita spoluobčanů? Nikoliv. Píši těchto pár řádků z prostého strachu.

Strachu, že až dorazí avizovaná třetí vlna, vezmou podobní tomuto udavači spravedlnost do vlastních rukou a budou pořádek zajišťovat sami. To se pak mohou objevit zcela nová hesla „ zastřel škůdce veřejného zdraví“ a nebo „zlynčuj kapitalistického parazita“.

Čeká nás ještě hodně horkých chvilek a nezbývá než doufat, že když ani nyní nevítězí zdravý rozum, že ve třetí vlně neprohraje zcela. Protože pak by mohlo být součástí pandemie nejen ohrožení duševního zdraví, ale i toho fyzického…

Udavačům třikrát nazdáááár a všem rozumným občanům přeji prima nový týden.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 255,00 Kč
Vybráno 9.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 047 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.