uctenkovka
8.10.2017
Kategorie: Ekonomika

Účtenkovka je jen exhibice neschopných

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Tak jsem to zkusil. Ani jsem se nepobavil, je to k pláči. Horší příklad vyhazování státních peněz se hledá těžko.

Aby bylo jasno v jakékoliv hospodě je má první věta při objednávce nebo placení, že Babišovky nesbírám. Nicméně jsou restaurace, kde vám je přesto vnutí. Dle mé soukromé statistiky je jich ale necelá polovina, ale to je dnes vedlejší.

Po dohodě se svým známým hospodským, který mi právě Babišovku vždy vystaví, vytiskne a hned ji přede mnou zahodí, protože ví, že bych ji nikdy neodnesl, jsem jeho dvě účtenky přihlásil do loterie Účtenkovka. Má zkušenost je úžasná.

Jako první zkouším účtenku na tři piva za 90 korun. Byla vydána v režimu offline, takže FIK, nebo PKP (já se v těch pojmech nevyznám) je na sedm(!) řádků různých znaků. Naštěstí se může zadat BKP, který má těch znaků “pouhý jeden řádek”. Účet si na Účtenkovce nezakládám, registruji se pouze mobilním telefonem. Jsem velmi pečlivý tak po sobě kód zkontroluji, že jsem ho opravdu opsal správně. A úmyslně pozměním poslední znaka účtenku odesílám. A dozvídám se: že účtenka se prověřuje (nebo tak nějak) a o výsledku budu informován. Jakákoliv informace na můj telefon nedorazila ani po 6 hodinách, kdy uveřejňuji tento blog.

Beru účtenku druhou, která byla vydána o minutu později (svá piva platil i kámoš), též na 90 korun, tentokrát jela v režimu online. Jelikož mohu od jednoho obchodníka zadat pouze jednu účtenku denně, tak se tentokrát eviduji mailem a nikoliv mobilem. Ono vlastně můžete u každého obchodníka denně slosovat tolik účtenek, kolik si seženete mailových adres a čísel mobilů. Ale i to je dnes vedlejší.

Zadávám řádně FIK a opětovně ho kontroluji. Tentokrát opravdu správně bez úmyslné chyby. Účtenku odesílám. Okamžitě se dovídám, že účtenka není v systému.Tak to je tedy síla. Ale co je nejhorší, nevrátí se vám formulář, který vám dá možnost opravit případný překlep. Prostě konečná. Pokud to chcete zkusit znova, tak musíte taky znova vše vyplnit. Kdyby takto naprogramoval webové rozhraní nějaký IT specialista v soukromé firmě třeba pro Eshop, tak by musel okamžitě letět. Je vidět, že nabrání desetitisíců nových úředníků se státu “vyplatilo”. Jsou to amatéři nejhrubšího zrna.

Dobře, přichází mi mail.

Vámi registrovaná účtenka nebyla nalezena v systému evidence tržeb (EET) a proto nemohla být zařazena do slosování.
Máte všechny povinné údaje vyplněny správně? V takovém případě bude problém pravděpodobně na straně Vašeho obchodníka, který svou tržbu řádně nezaevidoval v systému evidence tržeb (EET).Více informací k evidenci tržeb, náležitostem účtenky atd. naleznete na webuwww.etrzby.cz. Zde je k dispozici též kontakt pro Vaše dotazy či podněty.
Informace o účtence:
DIČ: CZ6159100464
Datum a čas: 3.10.2017 – 20:51
Částka: 90,00 Kč
FIK: 9d1182b4-e884-43e7-85c4-8b4e4c562270-05
Režim tržby: běžný

V mailu jsou i ony mnou vyplněné údaje. Tak je znova s účtenkou porovnávám. Vše sedí. A o tom hospodském vím, že tržby eviduje více než poctivě. Ostatně to by musel být blázen, kdyby po dohodě se mnou tu konkrétní účtenku, o které věděl že ji pokusně do loterie přihlásím, nezaevidoval. Scan té účtenky zde přidávám (i na tom jsme se dohodli).

Bohužel v tomto momentě je mi vnucena myšlenka, že onen hospodský podvádí. Je to ten zloděj, parazit, kterého je nutno potlačit, zničit, což je konání této vládní garnitury. A já vím na beton, že tomu tak není. Že tento hostinský tu státní šikanu zvládá. Přesto se dozvídám, že podvádí.

Co k tomu dodat? Kolik stálo zavedení EET? Kolik nových úředníků bylo nabráno? Co stojí na platech? Opravdu panuje na ministerstvu financí spokojenost s jejich prací? Kolik lidí se o svém dlouhodobém poctivém obchodníkovi dozvědělo že krade?

Je to amatérismus největšího zrna. Udělal jsem dva pokusy, ani jeden nedopadl jak měl. Já se té loterie účastnit nemíním. Ale jestli takhle funguje také celé slavné EET, Kontrolní hlášení DPH a další buzerace podnikatelů, tak potěš koště. Pokud se ministerstvo financí pod vedením ANO vychvaluje, jak díky těmto opatřením zlepšilo výběr daní, tak si představme, jak by to muselo být dokonalé, kdyby to opravdu fungovalo jak má a i na dobré profesionální úrovni. Tady zůstává v ústech pachuť. Nalhávají nám něco?

FLASKA
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.