uctenkovka
20.7.2017
Kategorie: Ekonomika

Účtenková soutěž udavačů

Sdílejte článek:

PPOS

Na ministerstvu financí ladí detaily nové „státní loterie“ Účtenkovka, která má lidi motivovat k odebírání účtenek z EET. Původně zvažované termíny startu v polovině roku (v červenci či v září) byly nahrazeny novým datem: loterie odstartuje na začátku listopadu. Přinášíme k tématu několik ohlasů:

.

Marek Lenc: “Tatínku, kde jsme vzali to nový auto? – Vyhráli jsme ho v udavačské soutěži, Maruško. Udávej už od školky, aby ses jednou měla dobře!”

ČTK: Ministr financí Ivan Pilný si od účtenkové loterie k EET slibuje hlavně úspory na straně kontrol. Novinářům řekl, že úspěch projektu bude záviset hlavně na tom, zda se podaří záměr vysvětlit občanům. Přínosy loterie, které ministr vidí na straně úspor státu v kontrolách, by podle Pilného mohly převýšit náklady na provoz. Na vyhodnocení projektu si Pilný chce nechat zhruba rok. “Záležet bude na tom, jak se k tomu postaví občané,” uvedl s tím, že záležet bude hlavně na propagaci projektu…

Petr Rudolecký: “Úspory na straně kontrol?! Opravdu?! Bude tedy propuštěno nemálo stovek úředníků, naverbovaných v souvislosti s EET?! A když to nakonec nebude fungovat, začne se kriminalizace zakazníků, tak jako je tomu v Chorvatsku, kde hrozí pokuty za nepřevzetí účtenky?!”
Vladimír Dvořák: “Úředníci určitě propuštěni nebudou, ale budou mít havaj a víc času na kafčo…”

Ivan Pilný, ministr financí: “Účtenkovou loterii spustíme v listopadu 2017.”
Tomáš Belica, Blesk: “Vy sám prý ale konceptu této loterie nevěříte…”
Ivan Pilný: “Ony ty zkušenosti ze zahraničí neukazují, že by to byla nějaká bomba. I tam, kde se to povedlo, třeba na Slovensku, se to rozjelo velmi dobře, ale pak to zase upadlo v zapomnění. Třeba po roce, až budeme mít nějaká data, se můžeme podívat na to, co to přineslo. Ty náklady na loterii nejsou nijak astronomické, ale musí to něco přinést a my v současné době nejsme schopni oddělit ani data, kolik přineslo EET, od dalších vlivů… Až budeme mít data, tak to prostě nějak zhodnotíme.”

Vladimír Moravec: “Až budeme mít data, tak to prostě nějak zhodnotíme… Ta věta přesně vystihuje, jak fungovalo MF ČR pod Babišem a jak evidentně funguje i nadále.”

Jan Klička, Deník: “Na MF ČR ladí detaily nové „státní loterie“ Účtenkovka, která má lidi motivovat k odebírání účtenek z EET… Andreje Babiše nahradil jeho stranický kolega Ivan Pilný. Ani on loterii nepohřbil. Základní obrysy loterie jsou hotovy. MF ČR rozdá měsíčně 20 000 výher, přičemž hodnota prvních 5 výher bude v rozmezí od 100 tisíc do milionu korun. Věcnou výhrou bude nový automobil (v odhadované ceně cca 400 tisíc korun). Ostatní výhry, pouze peněžitého charakteru, jsou rozděleny do nižších finančních částek v řádech desetitisíců a stovek korun…
Loterie přitom ze začátku nebude chudá. Stát hodlá v Účtenkovce na výhrách ročně rozdat 65 milionů korun, dalších 12,5 milionu bude stát samotný provoz. Vedle toho bude 20 milionů korun stát úvodní reklamní kampaň… Úvodní investice z peněz daňových poplatníků bude zhruba 100 milionů korun. Ministr Pilný se nechal slyšet, že efektivita soutěže by se měla prověřit po ročním provozování. Účtenkové loterie v Chorvatsku na Slovensku či v Polsku přitom fungovaly hlavně ze začátku. Postupem času zájem lidí opadal…”

P.S. dodává Světlana Richtrová: “Pitomé vyhazování peněz z našich daní by se mělo zastavit a celé EET zrušit!”

ZDROJ: facebook.com/papayapos

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 105 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...