uctenkovka
20.7.2017
Kategorie: Ekonomika

Účtenková soutěž udavačů

Sdílejte článek:

PPOS

Na ministerstvu financí ladí detaily nové „státní loterie“ Účtenkovka, která má lidi motivovat k odebírání účtenek z EET. Původně zvažované termíny startu v polovině roku (v červenci či v září) byly nahrazeny novým datem: loterie odstartuje na začátku listopadu. Přinášíme k tématu několik ohlasů:

.

Marek Lenc: “Tatínku, kde jsme vzali to nový auto? – Vyhráli jsme ho v udavačské soutěži, Maruško. Udávej už od školky, aby ses jednou měla dobře!”

ČTK: Ministr financí Ivan Pilný si od účtenkové loterie k EET slibuje hlavně úspory na straně kontrol. Novinářům řekl, že úspěch projektu bude záviset hlavně na tom, zda se podaří záměr vysvětlit občanům. Přínosy loterie, které ministr vidí na straně úspor státu v kontrolách, by podle Pilného mohly převýšit náklady na provoz. Na vyhodnocení projektu si Pilný chce nechat zhruba rok. “Záležet bude na tom, jak se k tomu postaví občané,” uvedl s tím, že záležet bude hlavně na propagaci projektu…

Petr Rudolecký: “Úspory na straně kontrol?! Opravdu?! Bude tedy propuštěno nemálo stovek úředníků, naverbovaných v souvislosti s EET?! A když to nakonec nebude fungovat, začne se kriminalizace zakazníků, tak jako je tomu v Chorvatsku, kde hrozí pokuty za nepřevzetí účtenky?!”
Vladimír Dvořák: “Úředníci určitě propuštěni nebudou, ale budou mít havaj a víc času na kafčo…”

Ivan Pilný, ministr financí: “Účtenkovou loterii spustíme v listopadu 2017.”
Tomáš Belica, Blesk: “Vy sám prý ale konceptu této loterie nevěříte…”
Ivan Pilný: “Ony ty zkušenosti ze zahraničí neukazují, že by to byla nějaká bomba. I tam, kde se to povedlo, třeba na Slovensku, se to rozjelo velmi dobře, ale pak to zase upadlo v zapomnění. Třeba po roce, až budeme mít nějaká data, se můžeme podívat na to, co to přineslo. Ty náklady na loterii nejsou nijak astronomické, ale musí to něco přinést a my v současné době nejsme schopni oddělit ani data, kolik přineslo EET, od dalších vlivů… Až budeme mít data, tak to prostě nějak zhodnotíme.”

Vladimír Moravec: “Až budeme mít data, tak to prostě nějak zhodnotíme… Ta věta přesně vystihuje, jak fungovalo MF ČR pod Babišem a jak evidentně funguje i nadále.”

Jan Klička, Deník: “Na MF ČR ladí detaily nové „státní loterie“ Účtenkovka, která má lidi motivovat k odebírání účtenek z EET… Andreje Babiše nahradil jeho stranický kolega Ivan Pilný. Ani on loterii nepohřbil. Základní obrysy loterie jsou hotovy. MF ČR rozdá měsíčně 20 000 výher, přičemž hodnota prvních 5 výher bude v rozmezí od 100 tisíc do milionu korun. Věcnou výhrou bude nový automobil (v odhadované ceně cca 400 tisíc korun). Ostatní výhry, pouze peněžitého charakteru, jsou rozděleny do nižších finančních částek v řádech desetitisíců a stovek korun…
Loterie přitom ze začátku nebude chudá. Stát hodlá v Účtenkovce na výhrách ročně rozdat 65 milionů korun, dalších 12,5 milionu bude stát samotný provoz. Vedle toho bude 20 milionů korun stát úvodní reklamní kampaň… Úvodní investice z peněz daňových poplatníků bude zhruba 100 milionů korun. Ministr Pilný se nechal slyšet, že efektivita soutěže by se měla prověřit po ročním provozování. Účtenkové loterie v Chorvatsku na Slovensku či v Polsku přitom fungovaly hlavně ze začátku. Postupem času zájem lidí opadal…”

P.S. dodává Světlana Richtrová: “Pitomé vyhazování peněz z našich daní by se mělo zastavit a celé EET zrušit!”

ZDROJ: facebook.com/papayapos

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 056,00 Kč
Vybráno 28.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 56 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
24 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.