28.9.2013
Kategorie: Ekonomika

Účtenková loterie aneb socialistické labůžo na Slovensku

Sdílejte článek:

OD: MARTIN BULÁK 28|09|2013

Politické řešení zjednodušeně dělíme do dvou kategorii. Řešení, které se líbí většině, ale přitom jsou zároveň pro tu většinu škodlivé, a řešení, které se většině nelíbí, ale zároveň jsou pro tutéž většinu prospěšné. Typickým příkladem prvního opatření je minimální mzda a jako příklad druhého by se dalo považovat řekněme rušení zrušení dotací na zvyšování “zaměstnanosti”.

 

 

Stejným případem politického opatření jako je minimální mzda je i účtenková loterie. Lidem dává pocit, že mohou něco bezpracně a bez nákladů získat. Tedy politik získává oblibu bez ohledu na to, že zároveň stejným opatřením zvyšuje odvodovou zátěž nejproduktivnější části obyvatelstva a nepřímo zvyšuje nezaměstnanost (a tím škodí celé společnosti).

 

Nejdu teď řešit to, zda je nastaven model samotné loterie správný, zda jsou v ní chyby, nebo jak dopadla loterie v jiných zemích. Ani to, že jaký honorář získala z veřejných prostředků Eva Máziková a kolik celá ta sranda stála. Dokonce ani to, že jak to celé nakonec dopadne a zda je to efektivní. To je zcela nepodstatné a Fica to ani nezajímá. To přenechám raději diskutérům.

 

 

Účtenková loterie je ekonomický nesmysl a totální projev arogance vládní moci. Dívám se na věci principiálně, a proto i kdyby mi za každý zaregistrovaný bloček měli padat z nebe pečení holuby rovnou do huby, tak bych se do toho nezapojil. Člověk který přistoupí na hru, ve které za fašistickou kontrolu svého okolí má takříkajíc od svého farmáře šanci získat zpět část z vlastní ukradené produkce, je pouhým projevem jeho totální podřízenosti.

 

Takzvaný výpadek DPH, který veřejnost naivně považuje za něco, co je ztraceno a chybí “nám” v ekonomice, je v podstatě ekonomicky prospěšné. Tyto peníze přece zůstávají produktivnímu sektoru, který je znovu točí ve svém byznysu a díky těmto prostředkům např. zaměstnává nové lidi. No pokud tyto “chybějící daně” nakonec odvedou, skončí např. v nádrži tryskáče směrem do Petrohradu. Proto nejlepší cesta jak omezit rozkrádání, je omezit objem potenciální kořisti. Například tím, že se do balíku kořisti (státní rozpočet) dostane co ​​nejméně.

 

Není to vůbec o Ficovi. Ficovi se jen podařil zas a znovu geniální tah. Ukradl pravici bod z volebního programu , čímž jim sebral vítr z plachet. Pokud by se snažili kritizovat podstatu systému, špinili by tím do vlastního hnízda. Z toho, že právě liberálové navrhli do svého programu tento autoritářský hnus (a nenavrhli raději snižování DPH, které máme jako země jednu z nejvyšších v regionu), se musí Orwell točit v hrobě jako vrtule.

 

Ficovi se v podstatě podařila:

 

spokojenost veřejnosti (dle modelu chléb a hry)

spokojenost úředníků, kteří mají novou činnost

spokojenost dodavatelů služby jako možných budoucích, resp. bývalých sponzorů (nová zakázka)

spokojenost samotného navrhovatele (nárůst preferencí …)

 

Nakonec jsou všichni šťastní a opozice nemá šanci toto štěstí nijak překazit. V tomto skutečně obdivuji Fica, bez jakéhokoliv sarkasmu. Je to geniální politik. Velmi rychle zjistil o čem je politika, o čem je získávání popularity a věnuje se už jen tomu. Samozřejmě musí mít za sebou kvalitní a dobře placený tým, přesto bez vlastní šikovnosti a dovednosti by to nikdy nezvládl. Ostatní politici by měli začít více trénovat, aby tohoto mistra svého řemesla dokázali porazit. Mezitím si bude Fico jako jednohubky vychutnávat naivitu svých politických oponentů a samotné veřejnosti.

 

 

ZDROJ: Martin Bulák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 61 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...