cikanideti
16.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Učitelka píše Matovičovi: Opravdu věříte, že romské děti z osad budou jednou přínosem pro Slovensko?

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Někdy se člověk nestačí divit co všechno si přečte na sociálních sítích. Nedávno byl zveřejněn od slovenské učitelky který byl adresovaný Igorovi Matovičovi k jeho vyjádření o cikánských dětech na Slovensku. Řekl, že romské děti z osad jsou považované za méněcenné a že věří, že jednou budou přínosem pro Slovensko.

Tohle Matovičovo vyjádření se nelíbilo učitelce která okamžitě reagovala, napsala mu dopis a navíc ho zveřejnila Facebooku. Pochopitelně odsouzená byla nakonec učitelka protože prý nemůže být normální člověk, ale psychicky narušená osoba s rasistickými vlastnostmi a takový člověk by vůbec neměl s dětmi pracovat.

Zde je onen dopis v překladu pro ty, kterým se slovenský jazyk nečte dobře, nebo pro mladé, kteří už Slovákům nerozumí:

Chci reagovat na slova premiéra Matoviče na jeho slova v televozi JOJ. Cikánské děti jsou prý považovány zbytečně za méněcenné a věří, že budou přínosem pro jejich kraj. Pochopitelně nezapomněl naznačit, že tahle méněcennost je hlavně v oblasti vzdělávání, protože podle něj se těmto dětem nedostává učení v takové míře jako dětem neromským. To mne naprosto vytočilo, protože jeho tlachání je k ničemu.

Napsala jsem mu dopis, ale předpokládám, že si ho stejně nepřečte a raději bude fotit svůj nedělní oběd nebo svého psa. Chtěl jsem mu dát příspěvek přímo ke spotu, kde se může posrat z toho, jak byl uctít cikány při příležitosti Dne cikánského holokaustu v BB, ale komentovat se nedalo, teda, nepustilo mi to moje komentáře. Tak ten dopis dávám aspoň široké veřejnosti a pokud víte, kde ho ještě zveřejnit napište mi.

Vážený pane Matoviči,

píšu vám na základě vašeho názoru na vzdělávání Romů. Který jste s hrdostí uvedl ve večerních zprávách na TV JOJ v Den romského holokaustu. Řekl jste, že by vás potěšilo, kdyby Romové nebyli považovaní za méněcenné. O tom prý svědčí vzdělávání žáků v osadách a věříte, že se stanou přínosem pro naši vlast.

Tuhle do nebe volající hloupost kterou jste vyslovil veřejně můžeme omluvit je jedním. Vůbec totiž nevíte o čem mluvíte. Vůbec cikány neznáte a jejich mentalita je pro vás velkou neznámou. Ten, kdo v jejich bezprostřední blízkosti nežije a denně se s nimi nesetkává, ten je snad může považovat za ukřivděnou menšinu které většina prostě nepřeje. Tak ze svého hlediska se vyjádřím k nedostatečnému vzdělávání těchto žáků.

Jsem učitelkou ve škole kde mám mimo neromských dětí i hodně romských uboŽÁKŮ a vím jedno. Oni se vzdělávat nechtějí. Denně se vyjadřují o tom, že jich do toho nutíme a že my Gadžové jsme na práci a oni na zábavu. Do školy chodí jen protože musí, jsme prý rasisté a nutíme je dělat to, co je nebaví a že se u toho strašně nudí. To je opravdu neskutečně velká křivda vůči nám , když tvrdíte, že se nemají dostatek prostoru ke vzdělávání.

Urážíte tím všechny učitelé, které se každý den trápí s takovými žáky, kteří si to jen odsedí, ohřejí, najedí a jdou domů. Nemáte vůbec tušení jaké jsou s nimi výchovné problémy, kolik to stojí nervů a jak z toho mají učitelé podlomené zdraví. Ve škole kradou, vyvolávají konflikty, provokují učitele, kouří už od školky, opíjejí se už na 1. stupni a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna. Jsou to z velké části asociálové se kterými si neporadí rodiče doma, ani policie která se jich bojí. Sledujete média? Denně tam najdete výtržnictví a přepady které páchají právě Romové. Nedávno tihle školáci přepadli starého muže který šel na houby, zmlátili ho do krve, protože jim nedal cigaretu. Že žádnou neměl je nezajímalo. Myslíte, že jen tak z legrace dostali přívlastek nepřizpůsobiví? Jen si poslušte a přijde je učit na dva tři roky a já vás ujišťuji, že za týden s pláčem utečete. Učivo se jim vysvětluje tak jako všem dětem, ale je od 5. třídy zajímá jen sex a porody. Vzdělání prý nepotřebují, protože stát se o ně postará.

Proto, vážený pane Matoviči, přijměte ode mně tuhle dobře míněnou radu. Zaměřte svoje působení na rodiče těchto dětí v osadách, protože oni nejsou schopni vést svoje děti k učení a do škol je jen odkládají. Doma se s nimi rodiče neučí, protože rodiče místo toho raději souloží a děti je při tom pozorují. Pak to ukazují ve škole dětem a učitelům. Vám asi nic neříká pojem spolupráce školy a rodiny. Začněte teda od rodin a začněte tvrdě, neoblomně, protože na ně platí jen peněžní trest. Vezměte jim děti do dětských domovů, sáhněte jim na peníze. Zkuste jen tak přijet do školy na východě, překvapte v .00 ráno rodiče a zjistíte že ještě spí úplně opilí a děti se vypravují sami bez svačině a bez pomůcek. To není diskriminace vážený pane, ale pořádek.

Apelujte na romské rodiny, vezměte jim dávky, zaveďte systém navazující na učení. Pokud děti nedosáhnou na určitý stupeň, seberte jim zase dávky, donuťte rodiče ať se starají. Tam je potřeba začít a ne naopak. Ne školy, ani nedostatečné vzdělání, ale nedostatečná mentalita Romů na rodinný život a výchovu dětí. Čest vyjímkám, ale těch je žalostně málo. Je třeba jednat rázně, protože hezké slovo na ně neplatí. Naučili jste je brát zadarmo. Ještě bych dodala, je podle vás v pořádku, že nerom, který celý život dře dostane menší důchod než Romové kteří žijí z dávek a celý život neopracují?Proč se drží na východě? Protože tady není práce. Přečtěte si otevřený dopis učitelek z Dobšiné. Vy jste Romům jen pro legraci a rádi vás opíjejí rohlíkem.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 811,48 Kč
Vybráno 39.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 793 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (61 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
181 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)