vakcina-na-covid-19-
6.7.2021
Kategorie: Společnost

Účinnost vakcíny Pfizer proti covidu-19 klesla podle izraelské vlády na 64 %

Sdílejte článek:

MIMI NGUYEN LY

Schopnost mRNA vakcíny společnosti Pfizer/BioNTech zabránit infekci a předejít symptomatickému onemocnění covid-19 klesla na 64 %, oznámila v pondělí pozdě večer izraelská vláda. K menšímu poklesu došlo i v účinnosti vakcíny při prevenci hospitalizací a závažnějších onemocnění.

Pokles účinnosti byl zaznamenán v souvislosti s šířením delta varianty wuchanského koronaviru v zemi.

Konkrétně v období od 2. května do 5. června byla účinnost vakcíny Pfizer proti infekci a symptomatickému onemocnění 94,5 %, ale od 6. června do začátku července klesla na 64 %, uvedl izraelský internetový portál Ynet news s odvoláním na údaje ministerstva zdravotnictví.

Účinnost vakcíny při prevenci hospitalizací a závažných onemocnění klesla z 98,2 % mezi 2. květnem a 5. červnem na 93 % od 6. června do 3. července, uvedl portál.

Každá osoba, která přišla do kontaktu s někým, kdo byl pozitivně testován na koronavirus, včetně těch, kteří byli očkováni, by se měla nechat otestovat, uvedlo ministerstvo.

Deník Epoch Times se obrátil na společnost Pfizer s žádostí o komentář.

Podle agentury Reuters se mluvčí společnosti Pfizer odmítl k údajům z Izraele vyjádřit, ale citoval jiné výzkumy, které ukazují, že protilátky vyvolané vakcínou jsou stále schopny neutralizovat všechny testované varianty, včetně varianty delta, i když ve snížené síle.

Přibližně 60 % izraelské populace čítající přibližně 9,3 milionu lidí dostalo alespoň jednu injekci vakcíny společnosti Pfizer. Počet hlášení nových případů onemocnění wuchanským virem klesl z více než 10 000 denně v lednu na jednociferné číslo v minulém měsíci.

Izrael následně uvolnil téměř všechna společenská omezení týkající se společenského odstupu a také nutnosti nošení roušek, i když povinnost nošení roušek byla v posledních dnech částečně znovu zavedena.

Od té doby počet denních případů postupně stoupal a 4. července dosáhl 344 případů. Počet vážně nemocných se podle údajů ministerstva zvýšil z 21 případů 19. června na 35 případů 4. července.

Ran Balicer, úředník, který vede odbornou poradní skupinu izraelské vlády, koncem června uvedl, že při vypuknutí epidemie varianty delta v zemi byla asi polovina dospělých, kteří se nakazili covidem-19, plně očkována vakcínou společnosti Pfizer.

Úředník dále uvedl, že asi 90 % nových infekcí způsobila varianta delta.

Varianta delta, která byla poprvé identifikována v Indii koncem loňského roku, je ve srovnání s předchozími kmeny vysoce nakažlivá, uvedli odborníci z více zemí. Varianta se začátkem letošního roku rychle rozšířila po celé Indii a poté se rozšířila do desítek dalších zemí.

Vědci uvedli, že je příliš brzy na to, aby bylo možné říci, zda je varianta delta více či méně smrtelná než jiné varianty viru.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 455 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)