taxdane
5.5.2018
Kategorie: Ekonomika

Úchylné daně

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF BREJŠKA

Bejvaly doby, kdy někdo prodal barák, byt či nebyt z důvodu nepotřeby či dědictví, zkasíroval prachy jako kráva, odvedl z nich nějakou menší (ačkoliv zcela nemorální) úlitbu státu, a všichni žili spokojeně až do smrti (vyvolané otravou z Babišových sojových prasat). Přišla ale „systémová optimalizace“ hodná inteligence průměrného politika (který se rodí zpravidla jako následek análního sexu, tedy vysráním) — daň za to, že něco již stokrát zdaněného bude platit stokrát zdaněnými penězi ten, kdo něco kupuje. Tato věta stačí k tomu, aby z vás udělala anarchokapitalistu. Žlutočerná je dobrá. Fakt. Posílám donejt Urzovi.

Takže si to zrekapitulujeme. Platíte daně. Celý život platíte daně. Platíte daně jako kráva. Z vaší reálné práce vám zbude po odečtení všech daní zhruba jedna třetina. Nikoliv desátek jako ve středověku, nikoliv padesátek, prostě dvě třetiny sežere elektorát sociálního státu a jeho pochybné agendy. Daň z příjmu, sociální a zdravotní daň (zapomeňte na maskující slovo „pojištění“) placená dokonce dvakrát (zaměstnanec i zaměstnavatel), daň z přidané hodnoty (zamyslete se jen nad tím názvem a blijete jak já ve druháku na fernetovém školním výletě na Berounce), spotřební daně z benzínu, tabáku, daně z nemovitosti, silniční daně, návazné poplatky).

Z té třetiny, co vám zbude, si pořídíte nějakou nemovitost. Je buřt, zda za účelem bydlení nebo podnikání. A zaplatíte další daň, tentokráte z nabytí nemovitosti. A nejsou to úplně marginální cifry. Dokonce to někteří musí řešit tak, že si půjčí od banky peníze navíc, aby zaplatili debilní daň. Vylezete ze školy s holým zadkem a studentskou půjčkou na krku a vaše první cesta vede do banky, kde si půjčíte tři míče na panelákovou kůču na Jižáku a dalších sto dvacet tisíc navíc na nějakou daň. Má to smysl. Třiďte odpad (a jak říkám vždycky já: hlavně při volbách).

Ale jako jó. Prej za to dostanete služby. Prej za to radnice někde vymění jednu dlažební kostku. Nebo v rámci 32. výzvy integrovaného regionálního operačního programu pro eliminaci negativních vlivů vyloučených lokalit kofinancuje deseti procenty debilní litinový pítko, u kterýho budou neregistrovaná řvoucí slovenská a rumunská cikáňata rozstřikovat vodu po sobě, kolemjdoucích a po okolí. Takže sluníčko v duši. Hlavně že jsou zdroje.

Daň z nemovitosti je úchylná. Ale zdaleka ne tak úchylná, jako nedávná daň z převodu nemovitosti. A nic není tak perverzního, jako daň z nabytí nemovitosti. K jejímu schvalování musíte být opravdu úchyl v kožený masce se zipem přes pusu, který si šlehá řiť Novým občanským zákoníkem a pouští si k tomu Mandražé. Tohle není pro myslící živočišný druh. To je porušení elementárních zásad.

Autor: Rudolf Brejška

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč

Celkem za měsíc: 8 076,08 Kč
Vybráno 23.07%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.