AKTIVISTI BILINA
1.7.2017
Kategorie: Politika

Ublížený kvikot aktivistů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Někdy se vyplatí zabrousit i na weby názorově zcela protilehlé strany. Třeba k anarcho – ekologickým “aktivistům”. Jednak je dobré znát, co právě dělá a o čem přemýšlí ideologický protivník, druhak se člověk mimoděk dozví zajímavé věci. No a občas se i maličko potěší…

Skutečně. Dnešní šílená doba skýtá jen málo zpráv a článků, které by mohly zahřát u srdce. Ale zhrzeně bolestný kvikot aktivistů, co dostali na budku, k nim rozhodně patří. Je to, uznávám, potěšení poněkud škodolibé. Ale co chcete po bílém, pracujícím xenofobovi, zatvrzele odmítajícím ekologicko-multikulturní dobro, které mu vrchem spodem tlačí EU a pod její taktovkou i jeho vlastní stát?

Před pár dny provedli tak zvaní “aktivisté” blokádu hnědouhelného dolu Bílina. Tedy, přeloženo do normální češtiny, svévolně vtrhli do soukromého podniku s cílem zastavit výrobu, která jim z ideologických důvodů jaksi nevoní. Na svých stránkách to zcela bezelstně deklarují. Třeba (zde) ” úkol: dostat se na dno dolu a pokusit se alespoň na několik hodin ochromit těžbu.”

Akce byla přímo vojensky organizována. Ke zmatení policie nahlásili organizátoři demonstrace na vícero míst – do Ústí nad Labem, Ledvic nebo Počerad, kde se nachází státní uhelná elektrárna. Když pak policie vyrazila udržovat pořádek a chránit majetek na označená místa, vyjeli účastníci téhle “bojovky” k dolu Bílina. Několika autobusy, kdoví odkud placenými. I když osobní přítomnost šéfa strany zelených Stropnického a řady “zahraničních účastníků” může o zdrojích leccos naznačovat.

Demonstranti tedy slezli do dolu Bílina, polehali k rypadlu, zablokovali těžbu a nechali se vyfotit. Pro svá media (a pro definitivní potvrzení, o jaké pošuky jde) skandovali pak chvíli hesla: „Limity jsme my“, „Uhlí patří pod zem“, „Ať žije dělnická třída!“ a „Čtyřdenní pracovní týden!“.

Pak přijela policie. A tady začíná onen zhrzený, bolestný nářek našich hrdinů. (zde) Příslušníci zásahové jednotky nejenže jejich eko – hrdinství nijak neocenili. Ale nepadli ani na zadek před “přespolními” zkušenými německými aktivisty, vyhrožujícími mezinárodním dopadem akce. Konali svou práci.  Jurodivou, zelenou budoucnost EU prostě posbírali a postupně rozvezli po okolních odděleních k prokázání totožnosti a sepsání protokolů.

Přitom se fetkám a dredařům udála mnohá a strašlivá příkoří. Tak třeba ti, kteří se policii vzpouzeli, byli spoutáni. Při čekání na výslech nedostali svačinu… hrůza. Navíc ti zlí policajti …jakékoliv jejich požadavky odbíjeli slovy jako: “Přijdete sem a děláte bordel, tak si nevyskakujte”. Což sice nezúčastněnému člověku může připadat jako velice realistické zhodnocení situace, ale citlivou duši bojovníka za lepší zítřky velice zraňuje.

Nejhůř se však ti policejní fašisti chovali k přespolním účastníkům blokády. Což je skutečně s podivem. Protože kdyby třeba nějaký Čech přijel do němec, blokovat tamější elektrárnu, určitě by k němu vzhlíželi s devótní úctou a respektem, že.. Tady, v zaostalém Česku, ovšem došlo k psychologické šikaně a zastrašování. Ta hrůza měla, alespoň podle Deníku Referendum, spočívat v tom, že policisté “…odmítali s cizinci komunikovat a i pokud anglicky uměli, užívali jazyka jen k udílení povelů.”

Navíc se prý, před zadrženými cizinci, o nich (česky) urážlivě bavili. Dávali jim přezdívky jako „tarzan“ či „stará mama“ a pro Němce používali označení „náckové“. Dokonce někdo zaslechl větu že jsou: „Zasraní imigranti a mají jít do prdele.“

Co z toho vyplývá? Několik velice pozitivních věcí. Především to, že ideologické zpracovávání příslušníků ozbrojených sborů v zásadě selhalo. Naprostá většina policistů jsou normální lidé, žijící normální životy mezi normálními lidmi, kteří všelijaká ta moderní nesmyslná školení přespí, pro čárku, aniž by je to nějak výrazněji poznamenalo. Že jejich názory na tuhle škodlivou ekosvoloč se od průměrného pracujícího nijak výrazněji neliší. A že, v rámci svých možností, neváhají svůj občanský postoj vyjádřit.

Druhá pozitivní věc je pak minimální společenský dopad Bílinského srocení eko-verbeže. Dokonce i havlistická, pro-eko-unijní ČT pojala tenhle jejich happening jaksi okrajově a tak nějak napůl huby, dobře tušíc, že lid je na podobné výlupky velice nabroušen a že adorací Stropnického party si sledovanost a důvěryhodnost opravdu nezvýší. V podstatě to znamená, že nad možnými politickými ambicemi ekoškůdců u nás, v ČR, byla oficiálně zlomena hůl.

Za třetí to vysílá velice pozitivní signál navenek. Když na západ od nás skoro posvátní a nedotknutelní “aktivisti” dostanou při návštěvě ČR na budku, naznačuje to jistou emancipaci ČR od Unie a těch slavných “hodnot” na kterých má být spolek postaven. A to je, uznejte, spolu s odporem proti kvótám a zbraňové směrnici signál k nezaplacení.

vylicil

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.