Migranten-aus-Belarus

U Krynek a Białowieże se bojuje za Prahu

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilVe třicátých letech minulého století vykřikovali komunisté, že „u Madridu se bojuje za Prahu.” Bylo to hodně přehnané a navíc falešné. Tehdejší střet mezinárodní ultralevice (interbrigadistů) s Frankovými, konzervativními vlastenci se odehrával daleko a na osud našeho národa neměl nijak bezprostřední vliv.  Ovšem teď, v těchto dnech, propukl podobný boj až nepříjemně blízko. Na Polsko-Běloruské hranici. A tento konflikt má potenciál změnit náš domovský, středoevropský prostor, velice nebezpečným způsobem.

Včera pronikly dvě tlupy migrantů, které lukašenkův režim k hranici už delší dobu zlovolně naváží, skrze hraniční zátarasy do Polska. Jedna skupina, asi 200 osob, prorazila v 15:30 plot u města Białowieży. Použili klády jako beranidla a pak přestříhali žiletkový drát na povaleném plotě pomocí speciálních nůžek. Všichni byli zadrženi a údajně 150 z nich pak bylo navráceno zpět na běloruské území. Druhá invazní skupina, v počtu asi 60 osob, prorazila podobným způsobem okolo půlnoci u města Krynki. Dvacet z nich bylo odchyceno, po zbytku se pátrá.

O jaké „dárečky” tu jde a jakou hrozbu pro Polsko a celou Evropu představují, objasnili na společné tiskové konferenci polský ministr vnitra s ministrem obrany. Oba pánové předložili přítomným novinářům šokující obrázky, stažené z mobilních telefonů zadržených „migrantů”. Byla tam videa z řezání hlav zajatců, pedofilní záběry, znásilňování… Ještě horší byly výsledky hloubkové prověrky totožnosti (a minulosti) jakéhosi vzorku 200 odchycených „migrantů”. U padesáti z nich došly zvláštní služby k závěru, že se jedná o vyškolené, ostřílené válečníky s reálnými bojovými zkušenostmi ze Středního Východu. A to se zdaleka nepodařilo ztotožnit všechny členy skupiny…

Polská média zaujala i jiná věc. Na fotografiích ze střetů u hranice si pozorní lidé povšimli oděvu „uprchlíků”. Jeden z těch chudáků prý měl na sobě mít bundu CANADA GOOSE v ceně 4 000 PLN, jiný zase bundu MONCLER v hodnotě více než 5 000 PLN. Vynásobte si to aktuálním kurzem zlotého, tedy koeficientem cca 5,4 a pak zkuste podumat, zda-li byste vy sami šli v něčem takovém kácet stromy a stříhat žiletkový drát…

O tom, že se jedná o invazní bojovníky a dobyvatele Evropy, má soudný člověk od počátku jasno. Pozitivní je, že v Polsku se to už dneska smí veřejně napsat. A masky v Evropě dál utěšeně padají. V tom je Lukašenkův zákeřný „tah migrantem” přímo geniální. Tlačí EU do kouta a nemilosrdně jí máchá čumák v její tragické migrační politice a lidskoprávní slepé uličce. Čímž jí politicky štípe na kusy. A to všechno s minimálními náklady…

Příkladem budiž třeba Německo, motor a srdce Říše. Tedy, Únie. Realista, Horst Seehofer, k situaci na Polsko Běloruské hranici prohlásil: “Musíme pomoci polské vládě zabezpečit vnější hranici. To by měl být úkol Evropské komise. Nyní ji vyzývám, aby podnikla kroky…. Musíme také veřejně podporovat Poláky! Nemůžeme je kritizovat za to, že používají přípustné prostředky k ochraně vnější hranice EU.” Naproti tomu politička Zelených, kteří právě sestavují novou Německou vládu, Katrin Göring-Eckardtová, požaduje, aby: „…Poláci otevřeli své hranice, aby se zabránilo nelidskému odmítání.” Vyzývá také k „solidaritě”.

Evropská komise v pondělí vyzvala Polsko, aby přijalo nabízenou pomoc Frontexu (to je ta parta, co provozuje taxislužbu z Libye do Itálie). Také evropský azylový orgán EASO a policejní orgán Europol jsou prý připraveny „pomoci s registrací migrantů, vyřizováním žádostí o azyl a bojem proti převaděčství.” Polsko však prý musí o tuto pomoc samo požádat.  Ale Poláci nežádají a nežádají. Zřejmě vědí své.

Z dalších střípků a ohlasů – Le Penová z Francie má jasno : „Je třeba udělat vše pro to, aby státy přišly na pomoc Polsku, které čelí skutečné migrační agresi! Francie musí okamžitě vyslat policejní síly k hranicím. Polsko čelí bezprecedentní vlně migrace. Pro Evropskou unii by nemělo být žádným překvapením, že státy samy chtějí bránit své hranice.” Naproti tomu Vatikán drží pevně a rozhodně pro-migrační línii: „ Svatý stolec vybízí orgány v celé Evropě, aby převzaly odpovědnost za migranty a uprchlíky.” Co je tou odpovědností myšleno, pozorujeme, na západ od Aše, už asi tak šestým rokem.

No a z Ruska se ministr Lavrov té zmatené a rozpolcené EU nepokrytě a pohrdavě vysmál. Na úterní konferenci prohlásil, že: “V této situaci je třeba se vyhnout dvojímu metru…” Měl tím na mysli dvě věci. Za prvé to, že když EU platí Turecku za zadržování migrantů na svém území, bylo by logické, dát nějakou tu miliardu i Lukašenkovi. Na stejný účel. Za druhé pak připomněl, že EU neskrývaně podporuje neziskovky, lovící migrouše u Libyjského pobřeží a platí jim za jejich „záchranu”, tedy dovoz do Evropy, ale u Lukašenkova Běloruska by najednou chtěla používat sílu a migranty (původem ze stejných zemí) z EU aktivně vytlačovat.

Vrcholem ponížení EU byla pak jeho slova o původci této krize. Který musí logicky nést i důsledky svých činů. “Tato krize pramení z politiky, kterou NATO a země EU sledují na Blízkém východě a v severní Africe. Po celá léta a snaží se jim vnutit západní vizi demokracie.” Uprchlíci podle Lavrova „…nechtějí zůstat v Bělorusku nebo Turecku, chtějí jít do Evropy, která již léta propaguje svůj životní styl. Člověk by měl být zodpovědný za své činy.” Tedy jinými slovy – rozvrtali jste to, pozvali jste si je, tak si to teď vyžerte!

Karty jsou loženy. Poláci se, jako vždy v dobách ohrožení, šikují za vládou. Sny Bruselu, o rozložení vzdorovitého Polska se tak začínají rozplývat. Polský boj naopak štěpí Evropu. Globalisté, elity EU a jejich sloužící (progresivisté a vítači) jsou v pasti. A patřičně zuří. Oni je (migranty) tady samozřejmě chtějí. Ale ne takto!! „Výměnu” obyvatelstva přece plánovali jako proces dlouhodobý, nenápadný a plíživý. A teď, v kritické chvíli, jim ten blbec Lukašenko rozkopne bábovičky! Tahle jeho poťouchlá schválnost má potenciál, probudit uspané (Západo)Evropany…!

 Podpořme tedy Poláky, co jen můžeme. Oni u Krynek a Białowieże opravdu bojují i za nás.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 900 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
104 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)