jilkova
3.2.2017
Kategorie: Společnost

U Jílkové v kotli se vařil nepoživatelný EET guláš

Sdílejte článek:

COM

Sledovat veřejnoprávní pořad Michaely Jílkové “Máte slovo” se stalo sadomasochistickým počinem. I když pomineme naprostou nepřehlednost diskuse, afektovaný tlak moderátorky na názorovou “vyváženost”, který způsobuje, že nikdo vlastně pořádně nestihne říci nic, co by mělo hlavu a patu, mimo většinou jednoho hlavního hosta, utínání každé zajímavější diskuse kvůli “držení se tématu”, vychází z celého představení jakási bulvárně ukřičená fraška, která divákovi přináší spíše pocit trapnosti a studu za sledované dění než cokoliv jiného.

Stejně tak tomu bylo i včera: Nevím kdy vybíral hosty, ale musel to být snad sám ministr financí Babiš. To co proběhlo na obrazovce ČT mu totiž opět vlilo do tváře široký samolibý úsměv. Argumentace oponentů byla v podstatě nulová, bez podstatných faktů a také bez účinné obrany proti polopravdám, lžím a mystifikacím jednotného bloku Babišovy finanční správy tam přítomné.

I různé komentáře, které jsem posbíral v souvislosti s tímto nestravitelným rétorickým gulášem potvrzují výše uvedené: 

  • Díval jsem se po dlouhé době na pořad paní Jílkové. Babiš byl připraven … chce li se někdo názorově utkat s Babišem, měl by si uvědomit, že se nejedná o nějakého strejdu. Je to profesionál, tvrdý, nekompromisní, odborně připravený. Má k dispozici tým poradců státních i bezpečnostní divizi Agrofertu i podklady, kam má směřovat, co chce dav slyšet. To neplatí jen pro nějaký pořád v TV. To platí všeobecně. 
  • Dnes tristní Máte slovo. Bohužel strana proti EET zcela bez dobrých argumentů. Křičení a nadávání sice mohu chápat, ale je to kontraproduktivní. Kontraproduktivní je též zatloukání stavu ohledně placení lidí v gastronomii. Babiš to tam rozstřílel rozdílem třídy. Přitom bylo vidět, že dobře vedená debata ohledně spolků by ho rozdrtila. Mít pravdu nestačí, taky je třeba umět pravdu prodat. Přátelé, rozhořčení nestačí, je nutné mít i neprůstřelné argumenty, které si musíte předem promyslet a naučit se je. Toto byla promarněná příležitost – faktem ale je, že výběr hostů paní Jílkové výrazně nahrál straně ministra Babiše. Nezasahoval náhodou do dramaturgie? Nepodmiňoval svou účast výběrem hostů protistrany? To by mě opravdu zajímalo…
  • Ten Bureš je odpudivý, mazaný gauner. O tom není pochyb. Nejvíce mne však zklamal postoj tří venkovských starostů, kteří vědí jaká je situace, ale lísali se podbízivě Burešovi do přízně. Zvláštní kapitolu tvoří debilní starosta, který odpovídal na otázku, co si na venkově počne babička, když si tam nebude moci koupit rohlíky. Dle toho blba nasedne do fordu a dojede si pro ně do města. Takové jsou prý dnes na venkově babičky. Z naší obce je to do města 25 km, to by se ty rohlíky hodně prodražily, že? Nemluvě o okolnosti, že ne každý obyvatel má auto a možnost si pro ty rohlíky tím fordem zajet.

A tak podobně. Důležité je, že v celém pořadu v podstatě nezaznělo, že EET není samotným důvodem pro to, že mnoho malých hospod a obchodů skončilo či bude končit. Tím důvodem je nehorázné zvyšování tlaku na jejich provozovatele ze strany státu, který jde sice po kapkách, ale stal se již neúnosným. Je to tlak politický, ideologický, ekonomický i byrokratický. V současně nastaveném prostředí se prostě malým podnikat nevyplácí. Ani těm srdcařům co přes dvacet let bojují jen pro svoji osobní pocit svobody a nezávislosti. I ti už to vzdávají, protože prostě nemohou dál. Ne kvůli nějaké EET účtence, ale kvůli tomu, že stát, potažmo Babiš z nich udělal škodnou, kterou je třeba pořádně oholit a pak ještě zavřít do kriminálu. A zákony jsou takové, že žádný malý živnostník dnes neví dne ani hodiny, kdy mu přijde do provozovny nějaký ouřada a zlikviduje jej na dvě doby, protože může. Džungle zákonů mu to totiž umožňuje.

Co má tedy dnes ten drobný podnikatel dělat, když ještě navíc vidí jak velká korporátní konkurence dostává dotace, daňové prázdniny, investiční pobídky, zatímco on jen platí a Babiš se svými voliči na něj pořvává, že je zloděj? Má ještě čekat na ránu z milosti? 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 42 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
33 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.