jilkova
3.2.2017
Kategorie: Společnost

U Jílkové v kotli se vařil nepoživatelný EET guláš

Sdílejte článek:

COM

Sledovat veřejnoprávní pořad Michaely Jílkové “Máte slovo” se stalo sadomasochistickým počinem. I když pomineme naprostou nepřehlednost diskuse, afektovaný tlak moderátorky na názorovou “vyváženost”, který způsobuje, že nikdo vlastně pořádně nestihne říci nic, co by mělo hlavu a patu, mimo většinou jednoho hlavního hosta, utínání každé zajímavější diskuse kvůli “držení se tématu”, vychází z celého představení jakási bulvárně ukřičená fraška, která divákovi přináší spíše pocit trapnosti a studu za sledované dění než cokoliv jiného.

Stejně tak tomu bylo i včera: Nevím kdy vybíral hosty, ale musel to být snad sám ministr financí Babiš. To co proběhlo na obrazovce ČT mu totiž opět vlilo do tváře široký samolibý úsměv. Argumentace oponentů byla v podstatě nulová, bez podstatných faktů a také bez účinné obrany proti polopravdám, lžím a mystifikacím jednotného bloku Babišovy finanční správy tam přítomné.

I různé komentáře, které jsem posbíral v souvislosti s tímto nestravitelným rétorickým gulášem potvrzují výše uvedené: 

  • Díval jsem se po dlouhé době na pořad paní Jílkové. Babiš byl připraven … chce li se někdo názorově utkat s Babišem, měl by si uvědomit, že se nejedná o nějakého strejdu. Je to profesionál, tvrdý, nekompromisní, odborně připravený. Má k dispozici tým poradců státních i bezpečnostní divizi Agrofertu i podklady, kam má směřovat, co chce dav slyšet. To neplatí jen pro nějaký pořád v TV. To platí všeobecně. 
  • Dnes tristní Máte slovo. Bohužel strana proti EET zcela bez dobrých argumentů. Křičení a nadávání sice mohu chápat, ale je to kontraproduktivní. Kontraproduktivní je též zatloukání stavu ohledně placení lidí v gastronomii. Babiš to tam rozstřílel rozdílem třídy. Přitom bylo vidět, že dobře vedená debata ohledně spolků by ho rozdrtila. Mít pravdu nestačí, taky je třeba umět pravdu prodat. Přátelé, rozhořčení nestačí, je nutné mít i neprůstřelné argumenty, které si musíte předem promyslet a naučit se je. Toto byla promarněná příležitost – faktem ale je, že výběr hostů paní Jílkové výrazně nahrál straně ministra Babiše. Nezasahoval náhodou do dramaturgie? Nepodmiňoval svou účast výběrem hostů protistrany? To by mě opravdu zajímalo…
  • Ten Bureš je odpudivý, mazaný gauner. O tom není pochyb. Nejvíce mne však zklamal postoj tří venkovských starostů, kteří vědí jaká je situace, ale lísali se podbízivě Burešovi do přízně. Zvláštní kapitolu tvoří debilní starosta, který odpovídal na otázku, co si na venkově počne babička, když si tam nebude moci koupit rohlíky. Dle toho blba nasedne do fordu a dojede si pro ně do města. Takové jsou prý dnes na venkově babičky. Z naší obce je to do města 25 km, to by se ty rohlíky hodně prodražily, že? Nemluvě o okolnosti, že ne každý obyvatel má auto a možnost si pro ty rohlíky tím fordem zajet.

A tak podobně. Důležité je, že v celém pořadu v podstatě nezaznělo, že EET není samotným důvodem pro to, že mnoho malých hospod a obchodů skončilo či bude končit. Tím důvodem je nehorázné zvyšování tlaku na jejich provozovatele ze strany státu, který jde sice po kapkách, ale stal se již neúnosným. Je to tlak politický, ideologický, ekonomický i byrokratický. V současně nastaveném prostředí se prostě malým podnikat nevyplácí. Ani těm srdcařům co přes dvacet let bojují jen pro svoji osobní pocit svobody a nezávislosti. I ti už to vzdávají, protože prostě nemohou dál. Ne kvůli nějaké EET účtence, ale kvůli tomu, že stát, potažmo Babiš z nich udělal škodnou, kterou je třeba pořádně oholit a pak ještě zavřít do kriminálu. A zákony jsou takové, že žádný malý živnostník dnes neví dne ani hodiny, kdy mu přijde do provozovny nějaký ouřada a zlikviduje jej na dvě doby, protože může. Džungle zákonů mu to totiž umožňuje.

Co má tedy dnes ten drobný podnikatel dělat, když ještě navíc vidí jak velká korporátní konkurence dostává dotace, daňové prázdniny, investiční pobídky, zatímco on jen platí a Babiš se svými voliči na něj pořvává, že je zloděj? Má ještě čekat na ránu z milosti? 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 159 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.