steve-johnson-WVUrbhWtRNM-unsplash
26.5.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Tyto 4 věci byste měli zvažovat, než si uzavřete jakoukoliv mikropůjčku

Sdílejte článek:

Mikropůjčky jsou úvěry s menším úvěrovým rámcem řádově v nižších desetitisících korun. Obvykle je charakterizuje kratší doba splatnosti a lidé je nejčastěji využívají na uhrazení náhlých finančních výdajů nebo financování drobných nákupů. Na co byste si měli dávat při výběru mikropůjčky pozor?

V současné době je internet téměř zahlcený poskytovateli online mikropůjček a je téměř nemožné si vybrat tu nejlepší. Internet je také plný podvodných poskytovatelů, kteří nejsou licencovaní Českou národní bankou. Ti dovedou provést z vašim bankovním účtem zemětřesení a poté zmizet beze stopy.

To je také důvod, proč byste měli sami podstupovat náležité zkoumání, abyste našli důvěryhodného poskytovatele mikropůjček. Níže jsou uvedené 4 hlavní faktory, na které byste se při výběru poskytovatele úvěru měli zaměřit.

1. Sledujte nabízené úrokové sazby

Každý poskytovatel mikropůjček nabízí jedinečné úrokové sazby a strukturu poplatků. Zatímco někteří si účtují za půjčku úrokovou sazbu 15 %, jiní vám nabídnou třeba 50% úrok. Asi není nutné zdůrazňovat, která úroková sazba je pro vás jako dlužníka výhodnější.

Někteří poskytovatelé mikropůjček pak nabízejí dokonce první půjčku zcela bez úroku. Creditstar půjčka je typem úvěru, který si mohou noví klienti bezplatně sjednat až do výše 7 000 Kč. O Via SMS půjčku pak lze od druhé půjčky žádat dokonce prostřednictvím textové zprávy a noví klienti si mohou sjednat první půjčku s nulovým úrokem až do výše 16 000 Kč.

Pokud pak narazíte na poskytovatele mikroúvěrů, který nezveřejňuje své úrokové sazby, mělo by to pro vás být varováním. Hned při podávání žádosti by mělo být zjevné, jakou částku přesně splatíte.

2. Seznamte se s podmínkami mikropůjček, které věřitelé nabízejí

Začněte porovnávat jednotlivé nabídky a seznamte se s podmínkami, jaké vám jednotlivý poskytovatelé mikropůjček nabízejí. Někteří poskytovatelé chtějí, abyste mikroúvěr splatili do konce měsíce. Jiní vám mohou nabídnout mnohem větší flexibilitu tím, že vám umožní prodloužení délky splácení. Důležitý je také zákaznický servis, který má na skvělé úrovni Zaplo půjčka, proto je také u dlužníků tak oblíbená.

V rámci svého výběru také zohledněte poplatky, které jsou s jednotlivými půjčkami spojené a provádějte pouze uvážlivá rozhodnutí. Možná nakonec zjistíte, že částku ušetřenou na úrocích si poskytovatel od vás vybere jinak – například v podobě nečekaného poplatku.

3. Poskytovatel mikroúvěrů musí dodržovat zákon

Jak už bylo zmíněno, každý poskytovatel úvěrů na našem území musí být regulovaný ČNB. To je měřítko, které vám může pomoci odlišit legitimního věřitele od podvodníka. Regulovaní věřitelé vám vždy včas sdělí výši RPSN a jejich sazby splňují meze stanovené zákony.

Dejte si pozor také na věřitele, kteří vás lákají k uzavření maximální výše úvěru. Pořiďte si pouze takovou půjčku, u které si budete jistí, že ji dokážete splácet. Můžete být přemlouvaní, abyste si uzavřeli vyšší úvěr a věřitel vydělal více peněz na úrocích a poplatcích. Nedělejte to.

4. Web poskytovatele mikropůjček by měl obsahovat všechny zákonem dané náležitosti

Web věřitele by měl obsahovat všechny důležité informace jako jsou zásady ochrany osobních údajů, časté dotazy nebo úvěrové podmínky. Tyto sekce webu se vždy zabývají informacemi, které jsou pro dlužníka důležité. Zároveň by mělo být vše sdělováno jasně a srozumitelně. Pokud vás chce někdo „napálit“ složitými právními formulacemi, možná něco nehraje. Poskytovatel mikroúvěru nepostupuje příliš transparentně a uděláte lépe, pokud se porozhlédnete po půjčce jinde.

Slovo závěrem

Na výběr nejlepšího poskytovatele mikropůjčky byste si měli udělat čas a ponořit se do hlubšího zkoumání. Jenom tak se vám může podařit vybrat nejdostupnějšího, nejzodpovědnějšího a nejlepšího poskytovatele úvěru. Musíte být opatrní, aby vám věřitel, na kterého jste se obrátili, nepřinesl více problémů než užitku.

Nechce se vám do vlastního zkoumání pouštět? Máte strach, že si nevyberete správně? Stále můžete využít služeb některého z online srovnávačů, který udělá nepříjemnou práci za vás.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 256 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...