DETITESTY
24.8.2021
Kategorie: Společnost

Týrání dětí nařízené ministerstvem

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Nikdy by mne nenapadlo, že z pera ministerských úředníků vypadne formou Opatření podle pandemického zákona manuál, jak vytvářet prostředi pro šikanu dětí na půdě škol. Protože nic jiného ono vyčleňování dětí z kolektivu není. Tak dlouho se snažíme začleňovat nepřizpůsobivé, až si nové “nepřizpůsobivé”, rozuměj neplnící bezmyšlenkovitě nesmyslná vládní nařízení, sami vyrobíme, ocejchujeme a vystavíme tomu nejhoršímu, co ve škole vůbec lze. Vyčlenění z kolektivu.

Výroba dětí druhé kategorie, kterým se zákonitě začnou ostatní vysmívat, nad které se budou povyšovat, a se kterými mají přímo učitelé přikázáno jednat tak, že to bude pro děti ponižující, a to v přímém přenosu před celými třídami, je skutečně z pera státu. Až se tomu člověk brání uvěřit, kdyby to neviselo na webu ministerstva zdravotnictví.

V těchto dnech vnímám zděšení učitelů i ředitelů škol, protože si to neumí v praxi vůbec představit. “Nelze zabránit kontaktu dětí, aniž bychom jim neudělali přímo klece, do kterých je zamkneme, a budeme krmit zvenčí, jako zvířátka”, zaslechla jsem ironicky.

To vše se děje za situace, kdy statistická čísla neopravňují ani k tomu prohlásit se vší vážností epidemii, natož pandemii. Jak pandemického zákona, tak zákona o ochraně zdraví, je tedy neskutečně zneužíváno. Moc zachutnala, a moc je sladká. Oni si to při tom vyhlašování viditelně užívají. A vůbec jim nevadí, že daným opatřením vůči dětem je porušována Úmluva o právech dítěte, Listina základních práv a svobod a nabádání k segragaci hraničí až s trestní odpovědností.

A tady už opravdu přestává legrace.

K žádnému z opatření vůči dětem a studentům není žádný důvod. Ani medicínský, ani právní, ani jakkoli jinak obhajitelný. Děti jsou už několik měsíců obětí této nedůvodné diktatury, která ničí je, jejich rodiče, prarodiče, zkrátka celé rodiny, a to, co vymysleli od prvního září, je prostě vrchol. Překážky, které se kladou přístupu k ústavně garantovanému právu na vzdělání, jsou v absolutním nepoměru k nebezpečí, které údajně dětem hrozí. Stejné by mohly být formulovány pro případ, kdyby dítě dostalo rýmu. To by se nám jevilo absurdní, tedy absurdní se nám to musí jevit i v případě covidu 19, který se dotýká absolutního minima dětí, v řadě obcí a měst jsou tzv. na nule. A to si troufám tvrdit, že tu rýmu může dostat dítě stokrát snaději, než covid.

Stres, který dané opatření, jehož text má problém pochopit i osoba právně vzdělaná, zažívají nejen rodiče, ale také učitelé, ředitelé a zřizovatelé škol, protože stojí před nutností volby. Buď se přidají k tomuto bezdůvodnému týrání dětí v přímém přenosu, a budou slepě plnit neuvěřitelné příkazy ministerstva zdravotnictví (jehož ministr se právě v těchto dnech prochází po festivalu bez jakýchkoli omezení), nebo zvednou konečně hlavu, a jako profesionálové řeknou – a dost! Tohle se dětem prostě dít nesmí, je to proti všemu, co jsme se učili, včetně naší pedagogické cti a našemu poslání.

Nedosti na tom, že stav pandemické pohotovosti měl být dávno zrušen, protože tu žádný faktický není, ale troufnout si na základě něho nesmyslně až trapně šikanovat děti, to už je volající ani tak ne do nebe jako spíš do pekla – protože čert aby si autory těch šíleností už všechny vzal.

Nikdy by mne nenapadlo, že se něčeho podobného ve své rodné zemí dočkám – kdy mladík s nulovými profesními i životními zkušenostmi bude ničit podobnými potupnými příkazy naše děti, naše rodiny, a s úsměvem (protože ho to evidentně baví) opakovat všechny ty lži do televizních kamer, a to bez připuštění jakékoli odborné oponentury právní a medicínské. Aktuálně se děsí psychologové, psychiatři, dětští lékaři, kteří nbeví už dnes, kam dřív, a Česko ovládá stres a strach, uměle a denodenně živený již řadu měsíců. Tomuto potupnému zacházení s námi všemi dodal korunu právě probíhající Karlovarský festival, na kterém novodobá šlechta demonstrovala, že jich se opatření netýkají, protože ta jsou jen pro “poddané”. Tolerovaná nerovnost je prvním signálem nesvobody.

Ale vraťme se k onomu nařízenému týrání dětí a příkazu vytvářet prostředí pro jasnou šikanu v dětských kolektivech – jak je možné, že ministr školství si už nepředvolal ministra zdravotnictví na kobereček a nehuláká na něho jako pardál?” To je to ministru školství jedno, co se bude dít v jeho resortu? Že z učitelů se namísto vyučujících stanou drábové, hlídající neuhlídatelné, a plnící přkíkazy, které jsou symboly Půlnočního království? Nezakážou nám i pohádku Pyšná princezna?

Jak je možné, že to připustí poslanci, a nezruší okamžitě z tohoto důvodu hrubě zneužívaný stav pandemické pohotovosti? Tím by veškerá opatření padla, a jakékoli vyhlašování epidemie by se dělo podle zákona o ochraně zdraví, tedy hygienou, a při naplnění statistických dat. Ta jsou dnes stokrát nižší, než stav epidemie vyžaduje, a my tu dokonce “jedeme” podle pandemie.

Snad onen zákaz zpěvu v hodinách hudební výchovy, zákaz cvičení v hodináchh tělesné výchovy, separace u jídla a na WC, a vnější označkování rouškami těchto dětí druhé kategorie tento národ už definitivně probudí. Je načase, protože tohle už je opravdu příliš. Před nemocemi je nutné se chránit. Žádné nemoci ale nesmí byt zneužito jako záminky pro znásilnění všeho, co znásilnit jde, a nesmí být zotročování národa prohlašováno za pomoc bližnímu svému. To už máme všechno, doufám, historicky za sebou.

Adame Vojtěchu, položte funkci.

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 343 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
104 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)