IMG_7112
3.3.2016
Kategorie: Politika

Tyjátr “Klinika”

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 03|03|2016

Přípravy vrcholí. Ti nejlepší a nejprověřenější z našich veřejnoprávních novinářů už brousí tužky a elitní reportéři ČT  si před zrcadly nacvičují odpovídající tón a grimasu.. O co jde? O tak zvanou Kliniku. Ano, o to hnízdo alternativy a aktivismu v Praze na Žižkově. Jeho nájemcům, tak zvanému Autonomnímu sociálnímu centru Klinika, totiž právě skončila smlouva o výpůjčce.

To už tak u smluv na dobu určitou bývá. Jednoho dne prostě skončí. K tomuto dni pak nájemce prostory vyklidí a předá klíče vlastníkovi a pronajimateli. Jak prosté a nekomplikované, že?

Ne ale v tomto případě. Tady jde o totiž o mnohem víc. Pokud nevíte, tak o DOBRO! O pokrok, štěstí lidstva a vůbec, tak nějak o všechny ty evropské hodnoty. Proto jistě pochopíte, že malicherné lpění na těch směšných, byrokratických postupech musí jít stranou.

Nedodržíme smlouvu, zůstáváme, protože nechceme nechat dům chátrat a je nesmysl, aby stát hledal jiné využití, když jedno už existuje. Dům ztělesňuje, čemu věříme a jsme ochotní dál problém řešit. Na policii nebudeme útočit, necháme ji, ať nás třeba vynese. Je ale na každém, jak se zachová, až tady policie bude. Uvidíme, kolik nás tady bude. Doufáme, že dost,“ sdělil na tiskové konferenci novinářům člen centra Jakub Hurt.

Tedy jinými slovy. Milý státe, vlastníku, my už jsme ti ten barák jednou obsadili a my ho nevyklidíme. Je náš. Právem revoluce. Na nějaké tvoje právo ti … no řekněme nereflektujem. Máš tu nás, tak koho jiného bys hledal? Jsme ochotni s tebou jednat a možná ti milostivě dovolíme, abys nám to tu zase zdarma přenechal. Ale nebudeš-li chtít rozumět naší dobré vůli a přivedeš-li si na nás policii, pak uvidíš ten tyátr! Takový „píárko“ zdarma a v hlavním vysílacím čase, jako nám tvá policie udělá, to bychom jinak nezaplatili…

Bohužel, v tom posledním má pravdu. Jako bych to už teď viděl. Alternativní ošklivky a blběnky, o které by si normální mladík ani kolo neopřel, zažijí svou hodinku slávy. V záři reflektorů budou ječet a trpět, jako kdysi jistá Kačenka. S vidinou, že si jich třeba všimne i božský Matěj.On určitě přijde, holky, musíme se snažit!“ Dredaři a smažky zas předvedou pěkné, sborové volání „gestapo“. A k tomu drobná ale propracovaná a efektní sóla – individuální výkřiky frází a paragrafů o „lidských právech“, co jim na papírový taháky napsal ten kámoš z „fildy“,   aby je mohli hrdě vmést ve tváře policejních slouhů režimu. Tedy, vyskytne-li se u toho kamera. . Bude to jejich velký den!

PR oddělení tohohle blbince na svobodě už jistě žhaví dráty na spřátelené novináře, politiky, „aktivisty,“ fondy, neziskovky, cizí televize a sponzorující ambasády, aby celé akci dodalo punc mezinárodní závažnosti. Jen ať celý svět vidí, jak se v Praze zachází s avantgardou lidstva. S těmi, co jsou tak  příkladně „hatefree“ a „welcome“….

Strašné. A teď nemám na mysli jen tuhle „klinickou“ havěť. Jde o obecnější jev. Srovnejte sami. V zemi, kde za zaparkování na nepovoleném místě budete střelhbitě a citelně pokutován, kde za chytání ryb bez povolení budete mít veliké opletačky s úřady a za nesprávný údaj v účetnictví vaší vlastní firmy můžete být trestně stíháni, tak v takové zemi jsou lidé, kteří si třeba jen tak (a beztrestně) obsadí cizí majetek a veřejně vyhlásí, že se z něj nehnou. Lidé, kterým se kašlání na předpisy a zákony jakýmsi podivným způsobem toleruje. Co toleruje. Oni jsou za vytrvalé porušování všeho myslitelného v podstatě ještě odměňováni dalšími a dalšími ústupky státní moci. Té moci, která si umí tak tvrdě došlápnout na řádného občana.

Tady už nejde jen o smažky z Kliniky. Jde o obecný, čím dál rozšířenější jev. Určitě máte sami dost podobných zkušeností ze svého okolí. Třeba s jistým, nejmenovatelným etnikem. S lidmi, co (na rozdíl od Vás) můžou a smějí. S nedotknutelnými. A není to, bohužel, jen naší specifikou. Velice podobně to funguje i za hranicemi. V celé té nešťastné euroamerické civilizaci. Stačí se jen podívat do zpráv ze světa. Nad napadeným muslimem lká celý svět, zastřelenému černošskému recidivistovi jdou na funus celebrity… A opačně? Je-li oběť nesprávné (světlé) barvy pleti? Ticho po pěšině. Jen sem tam něco unikne do medií, díky sociálním sítím a aktivitě statečných a šikovných jednotlivců. Za nevrlého a popuzeného mručení představitelů jejich vlastního státu, které by se dalo vyjádřit větou: Jak nám tohleto proklouzlo?

Zajímavou úvahou je pak srovnání těch tzv. nedotknutelných a privilegovaných v různých společnostech a státech, jak u nás, tak i ve světě. Zdánlivě jsou velice odlišní. Každý stát naší civilizace má své typické „škodiče“. Různé. Ale ať už se sami charakterizují rasou, etnicitou, náboženstvím, nebo jen antisociální subkulturou, mívají společného více, než by člověk řekl… Jde v zásadě o stejný typ. U nás, v Německu, Itálii, Spojených státech, Francii… kdekoli. Jejich typickým příslušníkem, čest vyjímkám,  je zpravidla agresivní parazit, nechající se vyživovat společností, v zásadě neschopný se o sebe postarat sám. Neovládá nic užitečného nebo žádoucího. Zato se ostře a programově odlišuje od „běžného občana“, který ho živí a je za to po zásluze nenáviděn. Na tu svou odlišnost je nesmírně hrdý. A to nejdůležitější nakonec. Jeho hodnoty, víra, přesvědčení, zásady a způsob života jsou v zásadním, radikálním protikladu s hodnotami většiny. Náš jedinec a jeho parta se ale zcela zásadně odmítají té nenáviděné většině přizpůsobit. Naopak. Všichni kolem se musí přizpůsobit jim. Jejich víře, hodnotám, naturelu a způsobu života.

V běžném životě jde o člověka, kterému byste své auto či klíče od bytu rozhodně nesvěřili. Nemusíte nad tím ani přemýšlet. Instinkt vám to napoví ve vteřině. Tak proč je stát a jeho orgány tak slepé? Proč nevidí, nebo nechce vidět to, co i nejprostší z občanů? Proč tuhle společenskou rakovinu nekriticky chrání? Lidem už to začíná docházet. Hromadně. I zde, na Pravém prostoru, byla tato kardinální otázka dneška několikrát zmíněna a fundovaně zodpovězena.

Nelze se divit, že čím dál větší část řádných, pracujících a daně platících občanů dospívá postupně k přesvědčení, že tu nejde o žádnou náhodu, nešikovnost, hloupost či nedopatření. Že je to úmyslný, dobře koordinovaný a cílený útok. Jakýsi kolový hon na bílého, heterosexuálního a pracujícího člověka. Tedy na toho, který celý ten cirkus, nazývaný naší civilizací nese na hrbu. Který ho platí a který ho, s čím dál větším vypětím sil ještě udržuje v chodu.

Ale zpět ke Klinice. Jestli se vám taky podlévají oči krví a kudla v kapse samovolně otvírá, když zaslechnete pojmy, jako různost, pestrost odlišnost či alternativa, tak teď zpozorněte.  Přichází jejich den. Den, kdy se zas může (třeba i kouzlem nechtěného) ukázat, kdo je kdo a kdo na čí straně stojí. Bedlivě sledujte hemžení a pamatujte si, který z politiků a která partaj ty „klinické aktivisty“ podpoří. Pamatujte si to prosím dobře, alespoň do voleb!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 59 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.