nouzovystav
29.1.2021
Kategorie: Politika

Tvrdí a ještě tvrdší

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝDocházíme do bodu, kdy je třeba velmi dobře zvážit, co dále. Dá se říct, že nás evidentně vláda a její podržtaškové míní nadále drtit. V rámci celoevropského sjednoceného postupu, který dodržují politici a média téměř všech evropských zemí, je vcelku jasné, že jsme svědky změny systému. Bohužel na tuto hrozbu nijak aktivně nereagujeme a pouze se podrobujeme. Co lidi probudí? Tvrdé a ještě tvdrdší lockdowny stále nestačí? Chceme dopadnout jako Slováci?

Pokud někdo doufal v rozvolňování a pomalý návratu k běžnému životu, tak doufal marně. Testuje se nadále,a pokud možno, co nejvíce. Proč, to ví pouze zasvěcení. Jde o byznys. Dle informací je až 70 testovacích center v nějakém blízkém obchodním vztahu k premiérovi Babišovi. Dále je velmi nelogicky nastavena nesmyslná výše úhrad pojišťovnami nemocnicím za pacienty s covidem, takže šly stranou zákroky a vyšetření jinak nemocných. Dalším obrovským byznysem je nákup a prodej zdravotnického materiálu. Na to máme ve vládě plno ,,odborníků“. Jenže to vše je nepodstatné a děje se to podle návodu sestaveného jinde než na naší vládě. Ta se s tím pouze zbaběle veze.

Soulad v dění napříč Evropou je zjevný. Nařízení se sice v každé zemi časově mění, ale rozhodně to není proto, že by někde byli ,,úspěšnější“ v boji s covidem, nebo snad že by šlo o rozdíl v toleranci různých vlád. Spíše se zdá, že někdo přes Evropskou komisi drží kontinentálním politikům nůž na krku, případně ty nejvýše postavené dostatečně korumpuje, a ti posléze instruují národní vlády. Nástrojů k tomu mají dostatek, protože jak všichni víme, mechanismus přerozdělování evropských peněz dokáže zázraky. Z bohaté země lze udělat buď ještě bohatší, nebo naopak velmi chudou. Naše vláda velmi řasto kopíruje tu německou, stačí vnímat Merkelovou a můžete věštit, co přijde k nám. A protože těch, u nichž ekonomika funguje i v této době řekněme uspokojivě, je minimálně, tak je vcelku zjevné, že přitlačit je velmi snadné. Navíc každý politik má nějaké máslo na hlavě.

Z výše uvedeného vyplývá dnešní realita. Zatímco střední podnikatelská vrstva je většinou na dně, protože zásoby a rezervy už vzaly za své, státem placení zaměstnanci zatím ještě hlad nepociťují. Soukromé firmy už propustily velkou část svých zaměstnanců, na ty se tak covidhysterie podepisuje stejně, jako na jejich bývalých zaměstnavatelích a pomalu se stávají závislými na státních podporách. Absolutně nikoho nezajímá, jak jsou na tom momentálně lidé platící úvěry, hypotéky, leasingy. Banky jsou, vždy byly a budou dravci a predátoři. Ceny nemovitostí už několik let atakují nesmyslné částky a často přesahují hodnotu, za kterou si je lidí pořizují. Ovšem až teď přichází důsledky nezodpovědného žití na dluh. Nebude dlouho trvat a majetek těžce nabytý, a nejen ten celý nedoplacený, se stane součástí nabídky na trhu. Už se slétají supi.

Objevují se návrhy na odkupy momentálně uzavřených hotelů, ovšem za 50tiprocentní nedávnou tržní cenu. To samé přijde brzy s restauracemi o obchody, další nemovitosti budou brzy následovat. Je otázka času, kdy bude na prodej úplně vše. Například samoživitelky budou muset dělat cokoliv proto, aby uživily své děti. Kam to může dojít, to si jistě dokážete představit. Kriminalita, prostituce, v konečném stádiu násilí. Naprostá destrukce ekonomiky už začala. Bohatí zbohatnou, ostatní se dostanou na pokraji bídy. Proč tomu ještě moc lidí nevěří? Ti, kteří mají dosud práci, jsou v klidu. Opět jde většinou o státní zaměstnance a o ty, kteří jsou placeni nadnárodními společnostmi dosud prosperujícími. Na některé z nich ještě dojde, ostatní pocítí pokles vlastní životní úrovně o něco později. O co však všichni přichází, je i sebemenší náznak demokracie a svobody. Ani toto si neuvědomují obyvatelé Evropy v dostatečném počtu, protože jsou příliš rozděleni.

Nespokojenost lidí stoupá, i když zatím pomalu. Nelze očekávat, že by se Evropané proti diktátu moci spojili. Nastala doba, kdy bude každý národ bojovat sám za sebe. Nejde tu o to postavit se Babišovi či Hamáčkovi. Místo nich jsou připraveni další. Piráti, STAN, ODS či kdokoliv jiný budou řešit stávající problém podobně. Je třeba se zbavit nejen stávající generace politiků, ale také těch médií, respektive jejich zaměstnanců, na která lze dosáhnout. Tedy například České televize. Dokud nám média budou neustále vštěpovat strach a lži místo reálných informací, bude boj s přesilou ještě složitější. Nastala doba, kdy je třeba se postavit zvůli moci? Ano, už nastala, jen ne každý je na tento stav připravený. Čeká nás cesta do rizika, a to nepůjde bez osobní statečnost. Teď už jde skutečně do tuhého. Čekat pomoc od EU je naivní. Ta nevznikla proto, aby řešila naše problémy, je tu proto, aby je tvořila.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 538 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.