TVBARRANDOV
26.9.2018
Kategorie: Společnost

TV Barrandov – alternativní názorová platforma?

Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA

V posledních dnech i týdnech se nám začíná rodit nová alternativní názorová platforma na televizní obrazovce. Zprvu dost nenápadným, nyní již zcela zřetelným způsobem začíná publicistika a zpravodajství TV Barrandov zaplňovat chybějící názorový proud ve vodách českého mainstreamu.


Na internetu již máme dávno názorovou pluralitu, i když v souvislosti s posledními zákazy na sociálních sítích se ukáže, jak ještě dlouho. V prostředí televizního vysílání se však jedná o příjemné překvapení ze strany vedení TV Barrandov a jeho dramaturgie, kdy v poslední době dává prostor lidem na „indexu“, tedy těm, kterým je sice neoficiálně, za to však důsledně zakázán vstup do veřejnoprávního prostoru. Uplynulé týdny toho byly důkazem, ať již se jednalo o spisovatele Vondrušku, přední odpůrce migrace nebo „zakázané“ kandidáty do senátu.

A to je určitě dobře. Protože divák má být tím, kdo si udělá svůj názor sám bez toho, aniž by mu museli veřejnoprávní redaktoři informace filtrovat a když ne filtrovat, tak alespoň „pomáhat utvořit si ten správný názor“ prostřednictvím správně vybraných hostů a témat s nimi souvisejících, jak to v minulém týdnu předvedla veřejnoprávní ČT s pseudokauzou nebo spíše hysterii s údajnými nezletilými sirotky.

Bavíme se o zpravodajství a publicistice TV Barrandov, nikoliv o dramaturgii zábavné tvorby, tj. o sladkých telenovelách turecké nebo mexické produkce nebo „romantických roládách“ z dílny německé produkce anebo stále se opakující seriálu o „statečném majoru“ Zemanovi pokřivující pohled na komunistickou diktaturu a činnost těch, co dokázali ničit životy nevinných lidí.

Ve zpravodajství a publicistice TV Barrandov je sympatické, že Jaromír Soukup zatím nesklouzl ke korektnosti ani ke „zpravodajské nudě“, ale naopak hodnotí události bez obalu, zve hosty s vyhraněným názorem k citlivým tématům a břitce komentuje, tak jak to veřejnost cítí, ať již se jedná o vnímání uprchlické krize, chování členů současného politbyra EU nebo našich vrcholných státníků.

Veřejnoprávní aktivismus a šeď ČT tak mají možnost diváci přepnout na dravější a řekněme si upřímně i pravdivější informování o událostech doma i ve světě. I když v uplynulých třech letech to byla jednoznačně TV Prima, která se nebála zařadit do svého zpravodajství i některé pravdivé reportáže vyvolávajících silný odpor dnešní neomarxistické fronty jako byl přemalovaný kravín pro irácké uprchlíky v Česku nebo zajímavější výběr hostů v diskuzních pořadech, štafetu dnes výrazným způsobem přebírá TV Barrandov.

Za zmínku stojí i pořad Kauzy Jaromíra Soukupa, kde nejen odhaluje, ale také pojmenovává jmenovitě aktéry jednotlivých kauz. Rozkrýt tyto kauzy znamená mít ty správné informace a ty hodně stojí. A ještě jedno potřebujete, odvahu mluvit o těchto kauzách. Vladimír Soukup ji zatím má. Ono všechno z toho domácího křesílka vypadá velice jednoduše, ale pokud tyto kauzy rozkrýváte ve větším měřítku, máte mnohem více nepřátel, mocných nepřátel. A nejde jen o žaloby ze strany jejich právníků.

V tom je základní rozdíl mezi Babišem a Soukupem, zatímco Babiš jde v rámci EET a kontrolních hlášení po malých podnikatelích a živnostníčcích a ve výsledku tak kriminalizuje pracovité, Soukup jde po velkých rybách a mezi nimi jsou skuteční predátoři, kteří mohou být nebezpeční.

Budoucnost ukáže, zda bude Jaromír Soukup v započatém kursu publicistických a zpravodajských pořadů a neuvěřitelném tempu dál schopen pokračovat či nikoliv.

troska

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 255,00 Kč
Vybráno 13.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.