fluechtlingscamp.kilis_.tuerkei.jolie_.nachrichtenexpress.nex24.nexnews.fluechtlinge-640x316
6.6.2016
Kategorie: Politika

Turecko vypovědělo dohodu s EU: Připravme se na nový mohutný příval uprchlíků

Sdílejte článek:

RED/NEX/MH 06|06|2016

Dle sdělení některých tureckých médií pozastavila Ankara platnost Dohody mezi Tureckem a EU, podepsané dne 18.3.2016 v Bruselu. Turecký deník Aksam upozorňuje, že dle vysoce postaveného úředníka tureckého ministerstva zahraničí může být obnovena jen v případě současného zavedení bezvízového styku s EU pro turecké občany. Tuto skutečnost prý sdělil turecký ministr viceprezidentovi  EU-komise  Fransovi Timmermanovi již koncem května.

Tato Dohoda o zpětném odebírání uprchlíků, přišlých z Turecka do EU-prostoru, jež byla uvařena v německém kotlíku, na turecké plotně za ustavičného míchání šéfkuchařem Sorosova think tanku ESI – Geraldem  Knausem, se připalovala už od začátku.

Naštěstí se zástupcům 27 vazalských států EU podařilo prosadit ještě před podepsáním v noci na pátek do Dohody 72 bodů, jež podmiňovaly nastartování pekelné Andělčiny jízdy: Z Turecka ilegálně (tureckými pašeráky) dopravené migranty by za finance evropských poplatníků dopravovala hraniční policie zpět do Turecka. Za takto ulapeného migranta by smělo Turecko vydat migranta své volby, kterého by státy EU musely přijmout. Za tuto špinavou transakci by Turci dostávali miliardy euro ročně a mohli díky bezvízové dohodě posílat nepohodlné uprchlíky – tentokrát s tureckým pasem – svobodně do Evropy.

Věc naštěstí ztroskotala na neomezené Erdoganově ješitnosti, díky níž nebyl natolik lstivým státníkem, aby poupravil pár bodíků své ústavy (představitelé EU přece již signalizovali, že jsou ochotni přivřít leckde i své oko) a dokonal tak dílo zkázy.

Zřejmě posledním políčkem, eskalujícím situaci, bylo ve čtvrtek německým parlamentem chválená rezoluce , že vyvraždění Arménců bylo genocidou, i když se Anděla v telefonátu s novým tureckým premiérem svatosvatě zapřísahala, že se o věc postará. Ani gesto, že do parlamentu společně s Gabrielem nepřišli však nepomohlo, parlament projevil kancléřce první neposlušnost a prohlášení schválil.

Erdogan vyletěl jak čertík z krabičky a požadoval na Němcích, aby si zametli před svým politickým prahem.

Zaplaťpánbůh, že se s tímto šílencem politika dělat nedá!

Evropa si zatím může odpočinout od této “spolupráce”.

Ale připravit se na nový mohutný příval uprchlíků

ZDROJ: nex

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 83 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...