karlov
19.12.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Turecko: Atentát na ruského velvyslance. Dle posledních zpráv je Karlov mrtev (video)

Sdílejte článek:

REC

Na ruského velvyslance Andreje Karlova střílel dnes atentátník v Turecku. Zasažen byl na vernisáži výstavy fotografií v Ankaře. Podle posledních informací agentury RIA Novosti velvyslanec zemřel.

Reportér listu Hürriyet, který byl na vernisáži přítomen, uvedl, že návštěvníci utekli, když útočník vypálil do vzduchu. Pak namířil na velvyslance a osmkrát stiskl spoušť. Podle libanonského listu Daily Star byl velvyslanec střelen do zad. Podle svědků, na které se odvolává ruská agentura TASS, muž střílel na velvyslance zezadu, když dokončoval otevírací proslov.

Karlov byl podle listu Daily Sabah hospitalizován, to ale mluvčí ruského ministerstva zahraničí popřela: „Dostali jsme novou informaci, které nepotvrzuje zprávu o hospitalizaci ruského velvyslance”. Pak RIA Novosti uvedla, že velvyslanec je po smrti.

 Podle televize NTV byli postřeleni další tři lidé.

Velvyslanec zahajoval v galerii moderního umění výstavu fotografií Rusko tureckýma očima. Ruské velvyslanectví připisuje útok islámským radikálům.

Podle svědků útočník vykřikoval  “Alláhu Akbar!”

Útočník byl na místě zneškodněn.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
57 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.