BABISBARTOS
23.4.2021
Kategorie: Společnost

Turbulentní týden

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝUplynulý týden přinesl mnoho zajímavého. Všemu po dlouhé době nevévodí pandemie, protože se do popředí dostaly jiné záležitosti, nicméně začněme právě jí, ať ji máme úspěšně pro tentokrát za sebou.

Čísla pozitivních rapidně klesají a těch s těžkým průběhem také. Takže na programu dne je rozvolňování. O tom, že v není jasno kolem způsobu, jak na to, svědčí další odeslání do karantény celé třídy, ve které se objevili dva pozitivní žáci. Je třeba si říct, že kvalita antigenních testů je horší, než jsme čekali a ty PCR se často také pletou. Při údajné letošní stoprocentní absenci chřipky lze pochybovat o schopnosti testů rozlišovat různé koronaviry. Snižování počtu omezení je velmi postupné a stále není jasné, kolik restaurací, obchodů a provozoven poskytujících služby se nakonec otevře. Jít k holičům nebo na oběd s negativním testem nebo s potvrzením o prodělané nemoci je prostě nesmysl. Vzhledem k tomu, že se stále výrazněji množí varování před vakcínami, mnoho lidí se prostě očkovat vcelku logicky nedá a počká si i několik let na důsledky aplikace nevyzkoušených látek do svého těla. Bude zajímavé pozorovat, co s tím vlády udělají. Možná bychom si měli vzít vzor z Floridy, jejíž guvernér s okamžitou platností zastavil faucizmus a zrušil všechna protikoronavirová nařízení. Tento americký stát se i přes nespokojenost staříka Bidena vrátil k normálnímu životu.

U nás se toho však dělo mnohem více. Nedělní vystoupení premiéra Babiše a ministra vnitra Hamáčka před televizními kamerami s prohlášením o úspěchu české BIS při odhalování mezinárodní kriminality na státní úrovni odpálilo bombu. Vrbětický sklad dvakrát navštívili ruští agenti a pomocí dvou explozí jej zničili. Oba špičkoví pracovníci zahraničních tajných služeb se tak pouze rozvičovali a protože se osvědčili, o něco později ještě byli u otravy dvojitého kolegy Skripala a jeho dcery v Anglii prudce jedovatým jedem novičok. Naštěstí byli dost unavení, takže s jedem na rozdíl od vrbětických výbušnin šetřili a Skripalovi to přežili stejně, jako později opoziční defraudant Navalnyj v Rusku. Je s podivem, že nikomu nedošlo, kdo asi mohl zkusit Navalného otrávit novičokem. Evidentně muselo jít o ty samé agenty.

Vrbětický muniční sklad byl klasickou ukázkou toho, jak se zbraně a další materiál nemá skladovat. Mizerná ochrana a nepříliš přesné skladové účetnictví umožňovalo machinace a paradoxně i černý obchod. Exploze v roce 2014 tak mohla skrýt mnohé, dokonce i špatnou práci BIS. Účelové vrácení se k této události v době tendru k dostavbě elektrárny v Dukovanech a ukázání prstem na ruskou tajnou službu jsou vrcholem marnosti. Zvláště ve chvíli, kdy je vyměněn ministr zahraničí a jeho prozatímní náhrada v osobě nedůvěryhodného Hamáčka tvrdí, že i přes nesouhlas předsedy vlády poletí do Ruska. Přitom nikdo netušil, s jakým záměrem. Diplomatická roztržka s velmocí tak byla nastartována a nikdo nevěděl, kam až naši její režiséři dojdou. A nejsou žádný čučkaři, odpálili skutečnou kanonádu. V podstatě z ruské ambasády udělali skanzen s ostrahou, čímž nahráli Pirátovi Hřibovi, který našel zalíbení v části Stromovky nacházející se za zdí dosavadní ruské ambasády, také se rozhodl rázně vyřešit nedostatek sociálních bytů v Praze tím, že si vyžádá navrácení nepoužívaných bytových jednotek po odešlých ruských diplomatech. Hřib se tak stává aktivním účastníkem mezinárodní krize.

Nový ministr zahraničí Kulhánek působí dojmem čertíka vyskakujícího z papírové krabičky. Něco tak nesympatického museli dlouho hledat, navíc jeho požadavky v Moskvě kdekoho rozesmály. Lze očekávat vcelku drsné dopady celé této kauzy a bude se to týkat několika oblastí v České republice. Nejde jen o ropu a plyn, o kterých Fiala z ODS prohlásil, že jejich levný nákup nevyměníme za něco daleko důležitějšího. Tento profesor si vůbec neuvědomuje jak se jeho silácké a ideologií prošpikované kecy mohou v realitě projevit a kolik nás to může stát. Snaha zalíbit se americké direktivní vládě tak dopadne na každého z nás. Západní ,,spojenci“ převezmou v klidu naše kontrakty a nám zbydou oči pro pláč a díra v pokladně. Což samozřejmě nevadí většině našich pseudopolitiků volajících po přísném potrestání Ruska, protože ti o obchodování nemají vůbec ponětí.

Postupné předvolební odhalování jednotlivců i stran se projevuje jak u koalice Spolu ochotné spolupracovat s extrémní levicí, tak i u samotných Pirátů. Na sociálních sítích objevily podklady k daňovým reformám po vstupu do vlády. Přestože to Piráti popírají, mají připravený daňový balíček, který vyrazí dech všem majitelům nemovitostí, firem a vlastně čehokoliv, co má hodnotu. Plán Pirátů je jasný a je v souladu s tvůrci Velkého resetu a Zeleného údělu. Plánované sociální programy Pirátů je třeba něčím financovat a jejich představou je, že se k tomu dopracují, jak jinak, loupeží. Takže zvýší na neúnosnou míru daně, o kterých víme, že jsou de facto loupeží. Dát hlas koalici Pirátů a STAN, dosadit k nim druhou nazvanou Spolu, a můžeme se obloukem vrátit k socialismu. Ovšem mnohem drsnějšímu, protože něco vlastnit budou skutečně jen ti nejbohatší, zatímco ostatní odevzdají majetek Pirátům a tím Evropské unii.

176802938_10159060913412209_4811870668956425985_n

Pokud si myslíte, že se to nemůže stát, připomínáme opět výrok německého předsedy Světového ekonomického fóra Klause Schwabeho, který prohlásil v Davosu, že v roce 2030 budou lidé motivováni k práci a zároveň budou rádi, že nic nevlastní. Vše budou mít pronajaté a nasdílené, tedy včetně kdysi vlastních domů. Jak všechny tyto věci, budovy a areály dopadnou, když je nebudeme vlastnit, to už jsme zažili a stačí si všimnout toho, jak se lidé chovají ke sdíleným koloběžkám či autům. Piráti tvrdí, že jejich plány jsou jen pracovními dokumenty jedné skupiny ve straně. Nevěřte tomu, je to prostě reálná představa o tom, jak získají moc a co s ní udělají. Bude potřebné sledovat další vývoj jak kolem Pirátů, tak i v oblasti krize s Ruskem, kterou politici vyrobili. Covid také nezmizí, vrátí se. Jsme ještě ve větších problémech, než jsme dosud tušili. A na palubě se pořád tančí. Stačí se podívat na předvolební preference.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 502 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)