trumpvanprojev
28.12.2020
Kategorie: Politika

Trumpův vánoční projev

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tady ho máte i s českými titulky.

Pečlivě jsem si celý projev vyslechl. Podíval jsem se i na Trumpovu mimiku, gestikulaci a tak vůbec. A musím říci, že fakt nevím, jestli to něco znamená. 

 

Samozřejmě, Trump řekl něco, co se v amerických dějinách ještě nikdy nestalo. Zpochybnil výsledky voleb nikoliv kvůli chybám. Nikoliv kvůli fejsbůkovým kampaním. Nikoliv kvůli vměšování Putina do voleb.  Zpochybnil je kvůli podvodům. Podvodům, kterých se dopustili normální standartní Američané. Žádní přistěhovalci či migranti se svými radikálními požadavky. Žádná mexická mafie drogových kartelů. Žádní ilumináti nebo židovská lobby. Dopustili se toho podle Trumpa státní úředníci a politici za demokratickou stranu. 

Ještě bych vypíchl jednu věc – Trump nezpochybnil volby ani v jednom z republikánských států. V všech případech jde o státy dlouhodobě řízené demokraty. 

Trumpův projev slyšely miliony Američanů. Člověk by tak nějak čekal, že se něco stane, protože přesně takhle nám to líčí americké filmy. Prostý americký člověk se nasere, vytáhne svojí pušku a jde zachraňovat svět proti zlotřilému šmejdovi, ať už je to kdokoliv. Ať na USA přijde jakékoliv nebezpečí, obyvatelstvo vychované ve svobodě a demokracii vezme situaci do svých rukou… 

Hele a ono nic. Ticho. 

Po tomto Trumpově projevu zůstává jen jedn otázka… je to ticho před bouří a nebo ticho strachu, ovládané vědomím, že se stejně nic nemůže změnit? Čekají miliony Američanů na to, až je Trump vyzve k odporu proti úřadům? Čekají na rozkaz svého vrchního velitele a na ospravedlnění toho, aby mohli zahájit novou éru amerických dějin? Nebo je to všechno zabité a Trump může mít stokrát pravdu, ale nikdo mu jí nevěří, nikdo s ním nepůjde a celý ten projev je jen ospravedlněním vlastních selhání? 

Vracím se k tomu, co říkám už od prezidentských voleb. Na takovéto bezprecedentní zpochybnění voleb buďto musí přijít další bezprecedentní krok, protože pokud nepřijde, spáchá tím Trump ještě velkou škodu na současném americkém establišmentu, ale jinak se nestane vůbec nic. Někde zůstane zasunuté vědomí, že USA jsou další jihoamerická republika s letadlovými loděmi, kde si jakási doposud neodhalená elita bude dělat co chce. 

Trumpův projev byl velmi energický, rozhodný. Jako by dával Bidenovi ještě šanci, aby to vzdal sám. Aby se sám přiznal, protože by to bylo nejlepší řešení.  Trump vůbec nevypadal tak ubitě, jako v půlce prosince, kdy  mu soudy zamítaly veškerá podání. Rozhodl se? Půjde do zápasu po kterém buďto zvítězí nebo skončí na elektrickém křesle?  Nebo je to poslední pokus o ospravedlnění vlastní končící éry? 

Nikdy jsem se netajil tím, že v Trumpovi zase nevidím nic tak velkolepého a výjimečného z čeho bych se měl posadit na prdel. Bral jsem ho jako první prezidenta v dlouhé řadě, který bude muset Američanům vysvětlit, že už nejsou taková velmoc, jak si původně mysleli. Viděl jsem v něm vlastně jediné pozitivum. Ví, kde leží Česká republika a neplete si ji s Čečenskem.  Ale jinak jsem v jeho stylu vlády a diplomacie žádnou genialitu neviděl. Líbilo se mi, že nezačal žádnou válku, ale na poli diplomacie se pohyboval jako buldozer na golfovém hřišti. Někdo by mohl říci, že to mělo něco do sebe. Nejsem si tím jistý. Diplomaticky začal stavět zeď kolem celých USA, zapudil své přátele, nepřátele utvrdil v nepřátelství a zase o něoc víc zařídil, že je nebezpečné být nepřítelem USA, ale být přítelem je smrtící.  Měl jsem z něj dojem velkolepého tlučhuby, něco jako u nás z Okamury. Doteď se zdráhám uvěřit, že by právě tento americký macho měl dost odvahy na něco tak bezprecedentního, jako neuznat volby se všemi riziky z toho plynoucími. 

A to pozor… nijak nezpochybňuju to, co říkal.  Jen si myslím, že mluvit je málo.  Velcí mužové dějin pak udělali ještě ten další krok. 

Udělá ho i Trump? Stále nevím. Ale můj dojem se po tomto projevu posunul maličko víc směrem, že to udělá. Stále to podle mě osobně není 50:50, pořád si myslím, že je větší šance, že to Trump neudělá. Ale může to být také z jeho strany jen kamufláž. Potřebuje tu druhou stranu ukonejšit. Aby se nemohla připravit na případnou protiakci. 

Zkusme si dneska v diskusi říci, co nastane po 20. lednu. Kdo nakonec bude nejblíže pravdě, získá titul Nostradáma. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 032 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,46 out of 5)
Loading...
politicon.cz
102 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.