wartrump
24.1.2017
Kategorie: Společnost

Trumpovo vyhlášení války … establishmentu

Sdílejte článek:

P.C.ROBERTS

Trumpova inaugurační řeč byla vyhlášením války americkému vládnoucímu establishmentu. Celému – bez výjimky.

Trump řekl jasně a srozumitelně, že nepřátelé Ameriky jsou zrovna zde, všude; globalisté, neoliberálové, neokonzervativci, unilaterálové, zvyklí nakládat Ameriku na všechny záležitosti a problémy světa a uvrhávat ji tak do nekonečných a nákladných válek. Že jsou zde všude politici, sloužící vládnoucímu establishmentu mnohem víc než americkým lidem. A že celý ten baldachýn nad trůnem soukromých zájmů uvrhl Ameriku prostých lidí do bídy, zatímco bohatí bohatli ještě víc.

Když se takovýmto způsobem odvážil vyslovit pravdu, vyhlásil Trump válku daleko nebezpečnější pro něj samotného, než kdyby vyhlásil válku Rusku či Číně. Zájmové skupiny, označené Trumpem nepřáteli Ameriky, jsou totiž dobře zakopány a navíc zvyklé i na to mít vždy vrch. A jejich mocenské sítě jsou stále na místě.

Ačkoliv existuje republikánská převaha jak ve Sněmovně reprezentantů, tak v Senátu, zodpovídá se větší část všech členů Kongresu těm vládnoucím zájmovým skupinám, které jim poskytují peníze na jejich politické kampaně – a nezodpovídá se tedy americkým lidem a prezidentovi. A vojensko-bezpečnostní komplex, korporace, vyvážející svůj průmysl do zemí s levnou pracovní silou, Wall Street a banky, se v žádném případě nechystají před Trumpem kapitulovat. A k ničemu podobnému se nechystají ani prostitující se americká média, vlastněná právě těmi zájmovými skupinami, jejichž moc Trump ohrožuje.

Trump dal nekompromisně najevo, že stojí za každým Američanem, černým, hnědým a bílým. Je nepochybné, že toto jeho přihlášení se ke všem Američanům bude zpochybňováno mnohými lidmi na levici, kteří jej stále budou nazývat rasistou. Zrovna tak, jak to v okamžicích, kdy toto píší, činí za odměnu 50 dolarů na hodinu protestující v amerických ulicích.

A koho ještě že má Trump proti sobě?

Černošští a hispánští vůdcové dávají přednost tomu,aby jejich komunity byly chápány jako oběti bílé nadřazenosti, protože jen taková role jim dává existenční smysl a pozvedává je jak k moci, tak k penězům. Zlým okem se proto obracejí na Trumpovu snahu brát pod svá křídla všechny Američany bez ohledu na barvu jejich kůže, což je sice prospěšné a dobré pro prosté černochy a hispánce, ale není to výhodné pro jejich vůdce.

Majetníci a vlastníci akcií globálních společností bohatnou z faktu, že své továrny vyvezli do ciziny – a Trump prohlašuje, že ty továrny přivede zpět domů. Jestliže se ovšem skutečně tak stane, (cizinecké) zisky těchto majetníků a vlastníků akcii zmizí, ale hospodářské zajištění amerických občanů, kteří v továrnách, do Ameriky vrácených, naleznou zaměstnání, se pozvedne.

A co Evropané? Mnoho jich vděčí za svůj prestiž a příjmy organizaci NATO, kterou Trump do budoucna zpochybňuje. Ti Trumpovi tleskat samozřejmě též nebudou.

Seznam všech, kterým Trump vyhlásil válku, je zkrátka až příliš dlouhý. Což navozuje následující otázku:

Proč sedmdesátiletý a velmi dobře prosperující miliardář obětuje své poslední roky života nadlidské a stresující snaze vrátit vládu v zemi zpět do rukou amerických lidí. Vždyť tím nepochybně činí ze sebe cíl vražedného útoku. CIA se totiž své role státu ve státě nehodlá vzdát – a prostě odejít.

Ať jsou naše postavení a pohnutky jakékoli, měli bychom mu být vděčni – a jestliže je upřímný, musíme mu pomoci. A jestliže bude skutečně zavražděn, budeme se muset chopit zbraní my.

Jestliže naopak uspěje, zaslouží si označení Trump Veliký.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 50 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...