trumpkongres
2.3.2017
Kategorie: Politika

Trumpova řeč

Sdílejte článek:

REC/WP

Donald Trump přednesl nejlepší a nejvíce řemeslně vypracovanou řeč svého politického života. Jeho řeč vejde do historie jako jeden z nejlepších projevů přednesených na společném zasedání Kongresu v posledních dvou desetiletích. Dotkl se i vysokých, emocionálně laděných strun. Ale hlavně předložil vizi svého prezidentství.

Trump dokázal ukrást demokratům problematiku cenově dostupné zdravotní péče. Nestydatě se přihlásil ke svému boji proti nelegálnímu přistěhovalectví.

“Obamacare se hroutí – musíme jednat rozhodně a chránit všechny Američany,” řekl. “Není to volba, je to nutnost.”

Jinými slovy, demokraté v čele s prezidentem Obamou, podvedli méně majetné a chudé Američany, když je přivedli do tohoto katastrofického programu svou obvyklou řadou lží a falešných slibů a nyní jsou tito lidé jeho zajatci. Trump a republikáni slibují, že jim umožní se z marastu, do kterého je Obamovi demokraté přivedli, vyhrabat.

“Vyzývám všechny demokraty a republikány v Kongresu aby s námi spolupracovali na záchraně Američanů z této Obamacare katastrofy.”

Když televizní kamery přejely na záběr menšinové vůdkyně Nancy Pelosi – která, nevysvětlitelně, je stále demokratickou vůdkyní ve sněmovně reprezentantů – vypadala jakoby právě vycucala celý nejkyselejší citron. Ze strategického hlediska to bylo skvělé. Kompletně to vyřadilo demokraty z diskuze.

A pak prezidentův pozdrav Megan Crowleyové, která je dnes naživu díky herkulovskému úsilí svého otce, objevitele léku pro boj s Pompeho nemocí, který jeho dceru zachránil.

Pan Trump pak vyložil obecné parametry zákona o zdravotní péči, kterým by podle jeho vize republikáni nahradili Obamacare.

Na ilegální imigraci, Trump neustoupil ani o krok. “Chce-li někdo z kongresmanů, abychom se vzdali prosazování našich vlastních zákonů, položil bych mu tuto otázku: Co byste řekl americké rodině, která ztrácí svou práci a tím své příjmy, nebo ztrácí někoho ze svých blízkých, protože Amerika odmítla uplatňovat své vlastní zákony a bránit své hranice?”

Další otázka, kterou bych se mohl zeptat těch v Kongresu, kteří nevěří v prosazování imigračních zákonů: “Pokud se vám naše imigrační zákony nelíbí, proč jste je dávno nezměnili? Vy jste jediný státní orgán, který to mohl udělat!”

Trump rovněž vyslovil politování nad násilím v Chicagu a prohlásil vzdělání za “otázku občanských práv naší doby.”

Senátor z Illinois a další demokraté se zmohli jen na ubohý, povrchní potlesk.

Celý projev byl svrchovaně prezidentský. Nebyl ale bez humoru. Po tom,co ostře kritizoval demokraty i republikány za vyhození 6 bilionů (šesti tisíc miliard!) dolarů na Středním východě, řekl: “Mohli jsme za ty peníze přestavět naší zemi. Dokonce dvakrát.” Pak počkal dva takty. “A možná dokonce třikrát, kdybychom měli lidi, schopné jednat..,” řekl hlasem nesmělého školáka.

Kamera se pak zaměřila na senátorku Elizabeth Warren, která si vyměňovala zmatené pohledy se stejně zmateným, vedle ní sedícím demokratickým senátorem. Nedošlo jim, o čem president mluví. Zdá se, že paní Warren nikdy nezískala bobříka za čtení kouřových signálů.

Donald Trump tak ovládl celý večer, že se demokraté nezmohli na nic víc, než na kyselé protesty. Dámy byly v bílém (Demokratky), ale nikdo si nebyl úplně jistý proč. Šokující bylo i to, že soudkyně Nejvyššího soudu Ruth Bader Ginsburg ani jednou během hodinového projevu neusnula. Alespoň ne v přímém televizním přenosu.

A v další úplně zbytečné reakci, na které absolutně nikomu nezáleželo, New Yorský demokratický kongresman Eliot Engel oznámil, že prezidentu Trumpovi nepodá ruku. Nebylo jasné, v době zveřejnění této zprávy, jestli president Trump vůbec ví, kdo je Eliot Engel.

Na demokratické straně uličky probíhalo tolik protestů, že je bylo těžké sledovat. Dokonce i demokraté se zdáli být zmateni o tom, proti čemu vlastně protestovali. Rep. Joseph Crowley, New York demokrat, si do klopy zapíchl obrovský odznak, kterým chtěl protestovat, no, není si jistý, proti čemu přesně. Ten odznak byl jen obrovský otazník. Konec konců, ten odznak by se mohl stát programem demokratů pro příští volby.

The Washington Times

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Soňa Holcová 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 12 447,00 Kč
Vybráno 35.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
58 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.